کشف هزاران سکه نقره رومی در رودخانه

به گزارش مجله پزشکی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، کشف هزاران سکه نقره رومی در رودخانه اجرا شده است.

کشف هزاران سکه نقره رومی در رودخانه

بیش از 5500 سکه نقره که حدود 1800 سال پیش کنار یک رودخانه در شهر کنونی آوگسبورگ واقع در آلمان دفن شده بودند، اکنون به وسیله باستان شناسان کشف شده اند.

در زمان دفن شدن این سکه ها امپراتوری روم در اوج قدرت بود و سکه های ضرب شده به سراسر قلمرو آن و حتی فراتر از مرزهایش رسیده بود.

به گفته باستان شناسان این سکه ها از نوع دناریی یعنی سکه های نقره استانداردی هستند که بین قرن یکم تا سوم میلادی مورد استفاده قرار می گرفتند.

باستان شناسان این مجموعه سکه ها را چندی پیش در بستر یک رودخانه کشف کردند. این سکه ها درحالی کشف شدند که با فواصل کمی از هم در بستر رودخانه زیر سنگ ریزه ها دفن شده بودند، اما گمان می رود این مجموعه سکه ها در ابتدا این گونه پنهان نشده بودند. باستان شناسان معتقدند مکان اولیه مخفی کردن این سکه ها چند قرن بعد بر اثر سیل خراب شده و در نتیجه آن سکه ها در بخش هایی از رودخانه پراکنده شده اند.

به گفته باستان شناسان جدیدترین این سکه های کشف شده در اوایل قرن سوم میلادی ضرب شده است و گمان می رود این سکه ها در اوایل همان قرن در خارج از شهر رومی آگوستا ویندلکوم و در کنار یکی از رودخانه های آن محل دفن شده باشند. در آن موقع این شهر مرکز استان رومی ریشیه بود. محققان هنوز نتوانسته اند دلیل دفن شدن این سکه ها در آن محل را کشف نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1307

به "کشف هزاران سکه نقره رومی در رودخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف هزاران سکه نقره رومی در رودخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید