یک منتقد: حیفِ سیامک انصاری، هر شبکه&zwnjای که می&zwnjزنیم او را می&zwnjبینیم

به گزارش مجله پزشکی، محمدتقی فهیم با انتقاد صریح از سریال صفر بیست و یک معتقد است، ساخته مشترک جواد رضویان و سیامک انصاری نتوانست انتظار ها را آنطور که باید و شاید برآورده کند.

یک منتقد: حیفِ سیامک انصاری، هر شبکه&zwnjای که می&zwnjزنیم او را می&zwnjبینیم

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، فهیم در ابتدای صحبت هایش سریال صفر 21 را ضعیف و فاقد نوگرایی می داند و می گوید: نکته چندان مثبتی در این سریال به چشم نمی خورد. ویترین خوبی داشت اما از این ویترین استفاده نکرده بود. ما بازیگر خانم در کمدی کم داریم، همان چند بازیگر خوب در این سریال حضور داشتند که سریال آنها را هم سوزاند.

او در نقد ساخته مشترک جواد رضویان و سیامک انصاری چنین ادامه می دهد: حیفِ آقای سیامک انصاری که متاسفانه هر شبکه ای که می زنیم ایشان را می بینیم و حتی سوار تاکسی هم که می شویم صدایش را می شنویم و اگر بخواهیم ارزیابی کنیم همین کار تبلیغاتی که می نماید از سریالش جذاب تر است. در مجموع سریال صفر 21 نتوانست در حد انتظار مخاطب ظاهر شود. فکر می کنم بیشتر هم این اتفاق به اعتمادی برمی شود که مردم نسبت به سابقه این برنامه سازان داشتند.

این منتقد تاکید می نماید: وقتی از کار طنز صحبت می کنیم، منظور فقط خنداندن نیست؛ کمدی حتی می تواند آدم را به گریه بیندازد، مثل چارلی چاپلین که خیلی جاها آدم را به گریه می اندازد.

فهیم انتظاری که مخاطبان از سریال صفر 21 به واسطه حضور دو چهره برجسته طنز تلویزیونی داشتند را به جا می داند و می گوید: طبعا وقتی آقای رضویان و انصاری در کاری هستند، مخاطب انتظاراتی دارد. این بازیگران در سطحی قرار دارند که دستمزدها و امکانات بیشتری می گیرند که همه به خاطر این انتظار است؛ مگر الان به جوانانی که وارد کار طنز شوند، این امکانات داده می شود؟

او در عین حال می گوید: البته اینکه انتظار داشته باشیم همه کارهای کمدین ها و هنرمندان خوب باشد هم درست نیست. می توان این کار را جزو کارهای ضعیفشان دانست، نمی شود همه کارهایشان خوب باشد.

این منتقد درباره سریال طنز صفر 21 که به تازگی پخش آن از شبکه سه سیما تمام شده است، ادامه می دهد: بازی ها، قاب ها و تدوین سریال اشکالاتی داشت. در این کار اشتباهات ویرانگرانه ای به چشم می خورد و بعضی نکات ابتدایی هم رعایت نشده بود. پرش هایی از این صحنه به آن صحنه داشت که مخاطب نمی توانست با سریال ارتباط بگیرد.

او می گوید: فیلم نامه بخشی از کار است. فیلم نامه قوی را کارگردان ضعیف خراب می نماید. در اجرا کار را دم دستی گرفتند و فیلم نامه هم رفته بود به سمت بهره برداری از متن های دم دستی که قبلا کار شده بود؛ مثل فضای مجازی. بازی ها حساب نشده بود و تحلیل نقش و شخصیت نداشت. همه این ها دست به دست هم داده بود که سریال چندان قابل تحمل نباشد.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 775

به "یک منتقد: حیفِ سیامک انصاری، هر شبکه&zwnjای که می&zwnjزنیم او را می&zwnjبینیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک منتقد: حیفِ سیامک انصاری، هر شبکه&zwnjای که می&zwnjزنیم او را می&zwnjبینیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید