اجرای طرح آتش نشان داوطلب در اراک

به گزارش مجله پزشکی، با برگزاری دوره های آموزشی، طرح آتش نشان داوطلب در اراک وارد مرحله اجرایی شد.

اجرای طرح آتش نشان داوطلب در اراک

طرح آتش نشان داوطلب در اراک شروع شده و با برگزاری دوره های آموزشی این طرح اکنون وارد مرحله اجرایی شده است.

آتش پاد سوم محسن فضلی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک در این خصوص گفت: طرح آتش نشان داوطلب از یک ماه گذشته در اراک شروع شده و تا کنون بیش از 400 نفر از شهروندان در تارنمای (سایت) این سازمان ثبت نام نموده اند.

فضلی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت آموزشی سازمان از این عزیزان برای شرکت در دوره آموزشی دعوت به عمل خواهد آمد اضافه نمود: در صورت احتیاج در هنگام بحران می توان از آتش نشانان داوطلب در موضوع ایمنی و آتش نشانی یاری گرفت.

او اضافه نمود: به منظور افزایش مشارکت شهروندان و استفاده از ظرفیت نیرو های داوطلب آتش نشان، اولین دوره آموزش عمومی به مدت 36 ساعت به صورت تئوری و عملی در محل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک برگزار گردید.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: این دوره با حضور تعدادی از علاقمندان به صورت نیمه وقت با هدف از برگزاری این دوره های آموزشی، ترویج سطح ایمنی، آشنایی با انواع آتش سوزی و روش های اطفای حریق برای شهروندان برگزار گردید.

او ادامه داد: این دوره با سر فصل های تئوری حریق خاموش کننده های دستی، نردبان های دستی، لوله کشی و آب رسانی، کار با پمپ های آتش نشانی، دستگاه تنفسی و ست های امداد و نجات هیدرولیک سنگین و نیمه سنگین زیر نظر اساتید و مربیان حوزه آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک به مدت چهار روز برگزار گردید.

فضلی توضیح داد: شهروندان با آموزش و ارتقای سطح فرهنگ و ایمنی، در صورت بروز هرگونه حادثه یا آتش سوزی با داشتن اطلاعات لازم در لحظات اولیه آتش سوزی اقدامات اولیه مؤثری را خواهند داشت و از بروز خسارات بیشتر نیز جلوگیری می گردد.

او تاکید نمود: تقویت آتش نشانان داوطلب و افزایش این جمعیت ارزشمند و پر کوشش، با ایجاد بستری مناسب به وسیله سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک در جهت پرورش نیرو هایی کارآمد، این مجموعه بزرگ را به هدف خود و رسیدن به شهری ایمن و بدون حادثه نزدیک خواهد نمود.

خبرنگاران مرکزی اراک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1549

به "اجرای طرح آتش نشان داوطلب در اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح آتش نشان داوطلب در اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید