اجرای معاینه فنی خودرو ها در درب منازل

به گزارش مجله پزشکی، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های شهر تهران از اجرای طرح ویژه نسل نو معاینه فنی سیار در تهران تحت عنوان پرتابل اطلاع داد و گفت: در این طرح واحد های سیار معاینه فنی در مجتمع و سازمان ها حاضر می شوند و اقدام به صدور برگه معاینه فنی خودرو ها می نمایند.

اجرای معاینه فنی خودرو ها در درب منازل

به گزارش تسنیم، شادی مالکی در نشست خبری با اشاره به اینکه به ازای هر یک تهرانی یک وسیله نقلیه موتوری وجود دارد، اظهار کرد: همین امر منجر به افزایش آلودگی هوا می گردد.

وی با بیان اینکه در تهران 17 مرکز فنی ثابت، 7 خط سیار، 3 مرکز مخصوص ماشین های سنگین و 11 مرکز مربوط به موتورسیکلت فعال هستند، توضیح داد: یک میلیون و 700 هزار دستگاه خودرو در سال گذشته به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند و در امسال نیز تا امروز 365 هزار خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند، بعلاوه در حوزه خودرو های سنگین سال گذشته در مجموع 7 هزار دستگاه به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده اند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های شهر تهران از اجرای طرح ویژه نسل نو معاینه فنی سیار در تهران تحت عنوان پرتابل اطلاع داد و گفت: در این طرح واحد های سیار معاینه فنی با درخواست ساکنین مجتمع ها و یا سازمان ها و شرکت ها در محل حاضر می شوند و نسبت به معاینه فنی خودرو های آن ها اقدام می نمایند.

وی در ارتباط با معاینه فنی موتورسیکلت ها گفت: در سال گذشته کمتر از 500 دستگاه به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده اند البته در سال گذشته نسبت به سال 1400 شاهد افزایش مراجعه موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی بودیم.

مالکی با بیان اینکه حدود 30 درصد از خودرو هایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه می نمایند پیروز به دریافت گواهی نمی شوند، گفت: همین امر منجر به این می گردد که این خودرو ها در تردد های خود بیشتر دچار مشکل شوند.

وی در ارتباط با اختصاص تعمیرگاه ویژه بانوان توضیح داد: 30 درصد از مراجعه نمایندگان به مراکز معاینه فنی بانوان هستند و با توجه به این موضوع یک واحد تعمیراتی و معاینه فنی ویژه بانوان در مرکز آبشناسان راه اندازی شده است

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های شهر تهران اضافه کرد: ان شاءالله هشت خط سیار نیز در کمتر از یک ماه آینده جهت دسترسی راحت تر به مراکز معاینه فنی در تهران راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراکز معاینه فنی از جمله بیهقی، آبشناسان و شقایق به صورت 24 ساعته فعال هستند، گفت: همین امر موجب افزایش مراکز معاینه فنی شده است و در زمان حاضر ظرفیت مراکز معاینه فنی به 3 میلیون خودرو رسیده است.

وی با اشاره به صدور معاینه فنی برتر گفت: در زمان حاضر در 11 مرکز این کار در حال اجرا است و از ابتدای سال تا امروز 18 درصد خودرو های مراجعه نماینده پیروز به دریافت معاینه فنی شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1662

به "اجرای معاینه فنی خودرو ها در درب منازل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای معاینه فنی خودرو ها در درب منازل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید