امتحانات دروس حضوری به همان شیوه برگزار می شوند

به گزارش مجله پزشکی، رئیس دانشگاه خوارزمی از حضوری شدن امتحانات دروسی اطلاع داد که هم اکنون به صورت حضوری برگزار می شوند.

امتحانات دروس حضوری به همان شیوه برگزار می شوند

عزیزالله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه گفت: در حال حاضر کلاس ها برای تمام دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه خوارزمی به صورت حضوری برگزار می شوند.

او اضافه نمود: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی به صورت متغیر آموزش می بینند، یعنی برخی رشته گرایش ها مجازی تدریس می شوند و برخی دیگر به شیوه حضوری به دانشجو آموزش داده می شوند.

حبیبی توضیح داد: امتحانات کلاس هایی که هم اکنون حضوری هستند به شیوه حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و کلاس های مجازی هم به احتمال زیاد به شیوه غیر حضوری برگزار خواهند شد.

رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: اگر قرار باشد که یک کلاس 40 نفره در مقطع کارشناسی و یک کلاس 20 نفره در مقطع کارشناسی ارشد حضوری شوند با توجه به سرد بودن هوا باید متراژ اتاق های کلاس دانشگاه بزرگ باشند تا شیوه نامه های بهداشتی در آن ها رعایت شوند، به همین دلیل محدود های موجود باعث شده اند تا همه دانشجویان کارشناسی و ارشد نتوانند به صورت حضوری آموزش ببینند.

او با اشاره به نحوه برگزاری کلاس های عملی دانشگاه خوارزمی در ترم جاری اظهار کرد: کلاس های عملی از ابتدای اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا برای دانشجویانی که مشغول فعالیت های سرانجام نامه، کارگاه ها و آزمایشگاه ها بودند با نظر دانشکده ها و پذیرش دانشجو در خوابگاه ها با ظرفیت نصف به صورت حضوری برگزار شدند.

رئیس دانشگاه خوارزمی تاکید نمود: ترافیک تعداد دانشجویان در ترم جاری برای اسکان در خوابگاه های دانشگاه خوارزمی به نسبت ترم های گذشته افزایش یافت و همه آن ها واکسن کرونا را تزریق نموده اند و هم اکنون مشغول فعالیت های پژوهشی خود هستند.

رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: برخی از دانشجویان مقطع کارشناسی که باید برای دروس عملی مانند تربیت بدنی، دروس علوم پایه، آزمایشگاه و ... به دانشگاه بیایند باید با اختیار دانشکده ها و برنامه ریزی های مناسب به صورت حضوری در کلاس های درس حاضر شوند، اما برگزاری آن با توجه به در خطر بودن سلامت دانشجویان و فضای کلاس به نسبت ترم های عادی متفاوت خواهد بود؛ چرا که تحرک دانشجویان در فضای آزمایشگاه ها زیاد است.

حبیبی با اشاره به تعداد حضور دانشجویان دانشگاه خوارزمی در خوابگاه ها اظهار کرد: تعداد حضور دانشجویان در خوابگاه ها فرق دارد، چرا که برخی بعد از کلاس های عملی و فعالیت در آزمایشگاه ها به منزل خود می فرایند و برخی دیگر به دلیل دور بودن راستا خانه باید در خوابگاه ها مستقر شوند، به همین دلیل بین دانشجویانی که به منزل می فرایند و آن هایی که در خوابگاه ها هستند تفاوت یک به دو وجود دارد، یعنی شاید حدود 1000 دانشجو در خوابگاه های دانشگاه خوارزمی زندگی مستقر شوند.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1349

به "امتحانات دروس حضوری به همان شیوه برگزار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتحانات دروس حضوری به همان شیوه برگزار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید