عظیم ترین بانک های آمریکایی کدام اند؟

به گزارش مجله پزشکی، جی پی مورگان کماکان عظیم ترین بانک آمریکایی باقی مانده است.

عظیم ترین بانک های آمریکایی کدام اند؟

به گزارش مجله پزشکی، بانک مرکزی آمریکا در گزارشی به آنالیز میزان دارایی بانک های عظیم این کشور پرداخته است و از انحصار چهار بانک عظیم این کشور بر بانکداری آمریکا خبر داده است به گونه ای که نیمی از کل دارایی های بانکی آمریکا در اختیار این چهار بانک بوده است.

در ادامه با 10 بانک عظیم آمریکا آشنا می شوید:

1- جی پی مورگان

یکی از عظیم ترین بانک های دنیا که از جمله پیشتازان عرصه بانکداری اینترنتی در دنیا نیز محسوب میشود. این بانک که بیشترین بودجه تحقیق و توسعه را در بین بانک های آمریکا با 11.4 میلیارد دلار دارد، با 2.74 تریلیون دلار دارایی، صندلی خود را به عنوان عظیم ترین بانک آمریکا حفظ نموده است. این بانک چند ماه پیش از ارز دیجیتالی خود که برای استفاده در شبکه داخلی پرداخت این بانک توسعه داده شده بود رونمایی کرد اما اعلام نموده است که فعلا برای عرضه یک ارز دیجیتالی به شکل عمومی را ندارد.

2- بنک آف امریکا

این بانک بیشتر از همه روی جذب مشتریان جوان تمرکز نموده است و دارای امکانات مخصوصی برای خانواده ها است. در حال حاضر این بانک 2.38 تریلیون دلار دارایی دارد که 10 میلیارد دلار بیشتر از گزارش قبلی است.

3- سیتی گروپ

این بانک که به خاطر برنامه های بازنشستگی و پس انداز خود معروف است دارای 1.96 تریلیون دلار دارایی است.

4- ولز فارگو

از هر 100 بنگاه عظیم آمریکایی به طور متوسط 78 بنگاه دارای ارتباط با این بانک هستند. تسهیلات این بانک در زمینه اعطای اعتبارات آن را به بانکی محبوب برای فعالان تجاری تبدیل نموده است. در حال حاضر این بانک 1.89 تریلیون دلار دارایی دارد.

5- گلدمن ساکس

این بانک که با اپل برای فراوری کارت اعتباری موسوم به اپل کارد همکاری دارد، دارای 925 میلیارد دلار دارایی است.

6- مورگان استنلی

این بانک 875 میلیارد دلار دارایی دارد. این بانک در حال حاضر روی توسعه یک کیف پول دیجیتالی کار می نماید که بازار هدف آن عمدتا متمرکز بر آمریکای شمالی و مخاطبان آن را جوانان تشکیل میدهند.

7- یو اس بنکورپ

این بانک که مقر آن در مینیاپولیس قرار گرفته است 475 میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد و یکی از بانک های پیش رو آمریکا در زمینه همکاری با آمازون، فیس بوک، اپل و گوگل است.

8- پی ان سی

با وجود محدود بودن فعالیت این بانک به تنها 19 ایالت آمریکا، 400 میلیارد دلار دارایی در اختیار پی ان سی، آن را به هشتمین بانک عظیم آمریکا تبدیل نموده است. این بانک یکی از بالاترین افزایش ها در میزان دارایی های خود را داشته است به گونه ای که نسبت به گزارش قبلی، میزان دارایی های در اختیار این بانک 18 میلیارد دلار افزایش پیدا نموده است.

9- تی دی بانک

این بانک ابتدا در پورتلند آمریکا تاسیس شد اما سپس مقر خود را به کانادا انتقال داد. با این حال این بانک به فعالیت خود در امریکا ادامه داده است و اکنون 384 میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد.

10- کپیتال وان

این بانک که 373 میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد، بیش از همه بر روی کارت های اعتباری و وام خودرو متمرکز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 287

به "عظیم ترین بانک های آمریکایی کدام اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عظیم ترین بانک های آمریکایی کدام اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید