تسهیل در ورود نخبگان به بازار کار با تدوین میثاق نظام نخبگان

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران/سمنان معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان با اشاره به تدوین میثاق نظام نخبگان از آن به عنوان بستری برای حمایت بیشتر از نخبگان نام برد و گفت: با تدوین این مهم زمینه برای اثرگذاری بیشتر نخبگان و تسهیل در ورود نخبگان به بازار کار، بیش از پیش فراهم می شود.

تسهیل در ورود نخبگان به بازار کار با تدوین میثاق نظام نخبگان

فاطمه منصوری در نشست شورای علمی نخبگان و تجلیل از چند تن از نخبگان استان سمنان در سالن جلسات شرکت تولیدی و شیمیایی کلران اظهار کرد: نخبگان علمی با وسعت دادن به نگرش و باور توان برای تغییر در خود، زمینه ساز تحول در جامعه باشند.

وی افزود: خوشبختانه نگاه بنیاد نخبگان استان سمنان براساس حمایت و رشد و پرورش استعدادها برنامه ریزی شده است تا نخبگان علمی توانایی هایی خود را برای بهره وری بهتر در جامعه نشان دهند.

وی گفت: استعداد درخشانی که خداوند به نخبگان اعطا کرده است نباید توقع آفرین باشد بلکه این استعدادها تعهد آفرین است و بایستی از آن برای توسعه فردی و اجتماعی بهره برد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان ادامه داد: می بایست بنیاد نخبگان با جلب همکاری تمام دستگاه های اجرایی مرتبط و استفاده از ظرفیت ها یاور نخبگان باشند.

منصوری با بیان اینکه میثاق نظام نخبگانی در بنیاد نخبگان تدوین شده است ، گفت: هدف از تدوین میثاق نظام نخبگانی وحدت دستگاه ها و سازمان های مربوط برای حمایت از نخبگان است تا با تسهیل ورود نخبگان به بازار کار، اثرگذاری این فرهیختگان در جامعه افزایش یابد.

وی افزود: نخبگان نقش غیرقابل انکاری در موفقیت و توسعه جامعه دارند و این اعتقاد را داریم که نخبگان در بخش های مختلف فرهنگی و اجتماعی و... در تصمیم سازی می توانند نقش آفرینی بیشتری کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان شرح داد: جلسات شورای نخبگان علمی استان سمنان با فاصله زمانی کوتاه در حال برگزاری است تا این جلسات به دور از کلی گویی و بیان گزارش عملکرد، کاربردی تر برگزار و نتایج خوبی از آن استخراج شود.

منصوری گفت: از بنیاد نخبگان استان سمنان می خواهیم طرح های مختلف خود را برای بهره برداری حداکثری آحاد جامعه به نحو شایسته اطلاع رسانی کند.

منصوری شرح داد: نخبگان باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که آنان در دنیای کنونی خود و دیگران چه تغییر مثبتی می توانند داشته باشند و باور به نقش خود و تداوم دانایی و توانایی و توجه بر حل مسائل پیش رو زمینه ساز تغییر و تحول سازنده درجامعه باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 943

به "تسهیل در ورود نخبگان به بازار کار با تدوین میثاق نظام نخبگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیل در ورود نخبگان به بازار کار با تدوین میثاق نظام نخبگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید