تصمیم جدید سوئد چقدر برای ایران ایر خسارت می آورد؟

به گزارش مجله پزشکی، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما حتی بلیت های نوروزی خود را به مقصد دو شهر استکهلم و گوتنبرگ فروخته است اما سوئد بدون در نظر دریافت حقوق مسافران این شرکت هواپیمایی، دستور لغو پروازها بین تهران و دو شهر خود را به صورت موقت صادر کرده است.

تصمیم جدید سوئد چقدر برای ایران ایر خسارت می آورد؟

به گزارش مجله پزشکی به نقل از ایرنا، شب گذشته آژانس حمل و نقل سوئد در تصمیمی گفت که تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر از ایران به سوئد تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، روزهای شنبه و چهارشنبه هرهفته به مقصد استکهلم و روزهای دوشنبه هر هفته به مقصد گوتنبرگ پرواز دارد اما شب گذشته و در پی لغو پروازهایش به مقصد شهرهای سوئد به کلیه مسافران خود پیام ارسال کرد که پرواز صبح شنبه به مقصد استکهلم کنسل شده است.

تلاش هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از سرگیری پروازها در این جهت است و با وجود تعیین شدن دلیل سانحه سقوط بوئینگ 737 اوکراین، احتمال می رود که سوئد در تصمیم خود تجدیدنظر کند؛ با این حال ادامه دارد شدن توقف پروازهای ایران ایر به مقصد استهکلم و گوتنبرگ که در هفته سه پرواز است منجر به ضرر مالی زیادی برای هما خواهد شد.

در صورتی که سوئد به بهانه سانحه سقوط بوئینگ 737 اوکراین - که دو تبعه سوئدی در آن بودند - به مخالفت با پروازهای هما ادامه دهد، ایران ایر مجبور است با پروازهای جایگزین برای جابجایی مسافران خود اقدام کند.

مسافران هما حالا مجبور هستند با وجود داشتن بلیت این شرکت یا از ایرلاین دیگری که شرکت هواپیمایی ایران ایر معرفی می کند استفاده کنند و با وجود تغییر ایرلاین راضی به انجام سفر شوند و یا از انجام سفرشان انصراف دهند؛ هزینه های تغییر ایرلاین نیز در صورت افزایش قیمت بلیت با هواپیمایی جمهوری اسلامی است و تعیین نیست ادامه دار شدن توقف پروازهای هما به این کشور منجر به خسارت چند دلاری برای هما شود.

پرواز جایگزین با استفاده از هواپیماهای دیگر شرکت های هواپیمایی، یکی از راههایی است که در این شرایط می تواند مسافر را به مقصد رساند بر همین اساس صبح امروز نیز بیش از 22 نفر از مسافران شرکت هواپیمایی ایران ایر با هواپیمایی امارات، فرودگاه امام (ره) را ترک کردند.

فرودگاه امام (ره) نیز امروز و در پی لغو برخی پروازهای خارجی که فقط مربوط به شرکت هواپیمایی جمههوری اسلامی ایران نمی شد از مسافران خواست تا قبل از حرکت به سمت فرودگاه امام خمینی (ره) از آخرین شرایط پروازهای خود با خبر شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 146

به "تصمیم جدید سوئد چقدر برای ایران ایر خسارت می آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم جدید سوئد چقدر برای ایران ایر خسارت می آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید