جزئیات وام ودیعه مسکن به زنان مجرد بالای 35 سال

به گزارش مجله پزشکی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا همه خانم هایی که بالای 35 سال سن دارند، خودسرپرست هستند و با خانواده زندگی نمی نمایند، می توانند از تسهیلات اجاره استفاده نمایند.

جزئیات وام ودیعه مسکن به زنان مجرد بالای 35 سال

با ما همراه باشید و درباره بهترین نوا بیشتر بدانید.

به گزارش ایرنا، محمود محمودزاده امروز (دوشنبه) اضافه نمود: سال گذشته اولویت پرداخت وام اجاره را برای زنان خودسرپرست و سرپرست خانوار قرار دادیم که تعریف آن با زنان مجرد فرق می نماید، این مصوبه سال جاری هم به وقت خود باقی است.

وی در شرح این بند از شرایط اعطای وام اجاره ودیعه که به اعطای تسهیلات به زنان بالای 35 سال اشاره دارد، گفت: خانم هایی که بالای 35 سال سن دارند و خودسرپرست هستند به مفهوم اینکه با خانواده زندگی نمی نمایند، می توانند از تسهیلات اجاره استفاده نمایند.

محموزاده با بیان اینکه به مردان سرپرست خانوار که به دلیل فوت همسر، طلاق و متارکه مجرد هستند نیز وام اجاره تعلق می گیرد، گفت: در واقع استثنایی برای زنان مجرد بالای 35 سال در ثبت نام مسکن ملی و وام ودیعه وجود دارد؛ بر این اساس برای خانم های سرپرست خانوار یا خانم های خودسرپرست این استثنا وجود دارد که با 35 سال سن بتوانند از تسهیلات ودیعه اجاره و همچنین از امکانات طرح اقدام ملی مسکن استفاده نمایند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: نظام بانکی باید با مصوبه ستاد مبارزه با کرونا هماهنگ باشد و طبق مصوبه ستاد به همه زنان مجرد بالای 35 سال وام اجاره را پرداخت کند.

به گزارش ایرنا، ثبت نام وام ودیعه مسکن از ساعت 12 روز چهارشنبه 26 خرداد شروع شده است و همه مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام نموده اند اکنون باید منتظر پاسخ استعلام خود باشد.

سقف تسهیلات یاری ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران 70 میلیون تومان، سایر کلان شهر ها (شهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهر های مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) 40 میلیون تومان و سایر شهر ها 25 میلیون تومان است. همچنین، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

متقاضیان همچنین باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

چنان چه متقاضی تا حداکثر 2 هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنان اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می گردد.

نحوه بازپرداخت تسهیلات چگونه است؟

برپایه این گزارش، تسهیلات 70 میلیون تومانی در تهران با بازپرداخت پنج ساله و نرخ سود 13 درصد به واجدان شرایط داده می گردد که رقم اقساط آن ماهانه یک میلیون و 592 هزار و 700 تومان خواهد بود.

همچنین تسهیلات 40 میلیون تومانی متقاضیان هشت کلان شهر کرج، قم، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، کرمانشاه و اهواز با نرخ سود 13 درصد و بازپرداخت سه ساله اعطا می گردد که در این صورت مبلغ اقساط آن، یک میلیون و 347 هزار و 750 تومان خواهد بود.

رقم اقساط تسهیلات 25 میلیون تومانی به مستاجران سایر شهر ها که با نرخ سود 13 درصد و بازپرداخت سه ساله اعطا می گردد، 842 هزار و 348 تومان برآورد می گردد.

به گزارش ایرنا، این دومین بار است که با هدف تنظیم گری بازار اجاره ثبت نام دریافت وام از مستاجران انجام می گردد. نظام بانکی تا دی ماه پارسال وام اجاره را به متقاضیان واجد شرایط اعطا کرد. سال گذشته پس از ثبت نام 920 هزار سرپرست خانوار، در نهایت این تسهیلات به حدود 200 هزار خانواده داده شد که مجموع ارقام پرداختی نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1103

به "جزئیات وام ودیعه مسکن به زنان مجرد بالای 35 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات وام ودیعه مسکن به زنان مجرد بالای 35 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید