خبرنگاران پلی آف یا صعود مستقیم؛ لیگ 2 در پیچ وخم تصمیم گیری

به گزارش مجله پزشکی، همدان- خبرنگاران- با گذشت 20 روز از لغو مراسم قرعه کشی مرحله پلی آف لیگ دسته دوم فوتبال کشور توسط فدراسیون فوتبال، تکلیف این رقابت ها همچنان نامشخص مانده است.

خبرنگاران پلی آف یا صعود مستقیم؛ لیگ 2 در پیچ وخم تصمیم گیری

کمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال در حالیکه قرار بود مراسم قرعه کشی پلی آف لیگ 2 برگزار شود، به دلیل بعضی اتفاق های ایجاد شده در هفته انتهای این مسابقات، دستور به لغو مراسم داد.

حالا با گذشت 20 روز از این تصمیم، همچنان اقدامی صورت نگرفته است و تیم های مدعی با سردرگمی روبرو شده اند.

نتایج هفته انتهای رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال کشور منجربه این شد که تیم های استقلال ملاثانی و چوکا تالش به عنوان صدرنشین گروه های الف و ب، به صورت مستقیم رهسپار لیگ یک شوند.

همچنین تیم های شهرداری آستار و پاس همدان با قرار دریافت در رده دوم گروه های الف و ب لیگ 2 باید برگزار نماینده مرحله پلی آف در 2 بازی رفت و برگشت باشند.

روشن نشدن تکلیف مسابقات لیگ 2 در روزهای اخیر باعث تجمع طرفداران تیم های پاس همدان و حتی مس شهربابک در استادیوم های محل تمرین تیم محبوب خود شد.

اما هنوز چند روز از انتها این مسابقات سپری نشده بود که کمیته اخلاق دستور به توقف مراسم قرعه کشی پلی آف و همچنین برگزاری مسابقات فینال لیگ 2 را صادر کرد.

این در حالی است که تیم های حاضر در لیگ یک و 2 کشور وارد فصل جابجایی شده اند و اقدام به جذب کادر فنی و بازیکن مدنظر می نمایند.

روشن نشدن تکلیف مسابقات لیگ 2 در روزهای اخیر باعث تجمع طرفداران تیم های پاس همدان و حتی مس شهربابک در استادیوم های محل تمرین تیم محبوب خود شد.

در روزهای گذشته طرفداران صنعت مس شهربابک مقابل استادیوم خود تجمع کردند و با سر دادن شعار حق مس احیاء شود خواهان پیگیری رای کمیته انضباطی در مورد پرونده تبانی تعدادی از تیم های لیگ 2 شدند.

مشابه همین شرایط نیز روز گذشته در جریان تمرین تیم پاس در استادیوم شهدای قدس همدان رخ داد و شماری از طرفداران این تیم با در دست داشتن بنر نوشتاری، خواهان رعایت عدالت از سوی فدراسیون فوتبال شدند.

آن ها نیز خواهان پیگیری مسوولان اجرایی استان در رعایت عدالت از سوی مراجع نظارتی فدراسیون در پرونده اتفاق های هفته انتهای لیگ 2 شدند.

مسئول برگزاری لیگ دسته دوم نیز در این باره گفت: هنوز رای از سوی کمیته اخلاق صادر نشده و همچنان منتظر نامه رسمی اعلام رای هستیم.

مهرداد شفیعی اضافه نمود: با این حال به تیم ها گفته ایم که آماده برگزاری جلسه قرعه کشی مرحله فینال و پلی آف لیگ دسته دوم باشند.

سرمربی پاس همدان نیز در این باره گفت: تا به امروز رای اعتراض ما صادر نشده است و منتظر صدور رای عادلانه هستیم.

علی قربانی اضافه نمود: نزدیک به سه هفته است که منتظر صدور رای توسط کمیته اخلاق هستیم و به طور قطع اعضای این کمیته در حال دقت نظر لازم برای آنالیز اتفاق های پیش آمده هفته انتهای هستند تا رای عادلانه را صادر نمایند.

سرمربی پاس: نزدیک به سه هفته است که منتظر صدور رای توسط کمیته اخلاق هستیم و به طور قطع اعضای این کمیته در حال دقت نظر لازم برای آنالیز اتفاق های پیش آمده هفته انتهای هستند تا رای عادلانه را صادر نمایند.وی گفت: به شایعه ها توجه نداریم و منتظر صدور رای از سوی فدراسیون هستیم و تمام مدارک و اسناد تخلف ها در اختیار اعضای این کمیته قرار گرفته است.

مدیرعامل باشگاه پاس نیز خواهان روشن شدن شرایط اعتراض تیم ها از سوی کمیته اخلاق شد.

امیرعظیمی در مورد تاخیر در صدور رای فدراسیون پیرامون تخلفات هفته انتهای مسابقات گفت: پیگیری مجدانه در این خصوص داشته ایم و قرار بود سه شنبه گذشته رای صادر شود اما گویا قرار است در همین روزها اجرا شود.

اتفاق های هفته انتهای رقابت های گروه ب لیگ دسته دوم فوتبال کشور با مطرح شدن ادعای تبانی و درخواست بعضی تیم ها مبنی بر ورود کمیته های نظارتی فدراسیون بر نتایج مسابقات باعث شد تا قرعه کشی پلی آف نیز تا اطلاع ثانوی انجام نشود.

اگرچه سال جاری حرف و حدیث در حواشی لیگ های برتر و یک کشور را کمتر شاهد بوده ایم اما در هفته انتهای لیگ 2 و در گروه ب این مسابقات همچنان شاهد حاشیه های داغ هستیم.

بحث تبانی همچنان موضوعی است که با وجود چند روز از انتها مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور، همچنان مورد پیگیری چند تیم قرار گرفته است.

هر چند هنوز کمیته های نظارتی فدراسیون فوتبال بر صحت تبانی در لیگ 2 اظهارنظر نکرده اند اما واکنش ها پیرامون اتفاق های عجیب هفته انتهای گروه ب به خصوص در فضای مجازی بازتاب دارد.

ماجرای گل های دریافتی تیم شهرداری بندرعباس مقابل چوکای تالش در هفته انتهای گروه ب لیگ 2 موضوعی بود که با واکنش تیم هایی نظیر پاس و مس شهربابک روبرو شد.

با این اوصاف باید منتظر ماند و دید آیا بازهم شاهد برملا شدن دست های آلوده در فوتبال کشور خواهیم بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 618

به "خبرنگاران پلی آف یا صعود مستقیم؛ لیگ 2 در پیچ وخم تصمیم گیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پلی آف یا صعود مستقیم؛ لیگ 2 در پیچ وخم تصمیم گیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید