دستگیری مردی که با چت جی پی تی اخبار جعلی ساخت

به گزارش مجله پزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، به نظر می رسد این نخستین مورد از اقدامات اجرایی در چین تحت قانون بی سابقه مرتبط با هوش مصنوعی به شمار میرود.

دستگیری مردی که با چت جی پی تی اخبار جعلی ساخت

این پرونده نشان دهنده کوشش مقامات چینی برای قانونمندسازی و کنترل موارد استفاده از هوش مصنوعی است.

پلیس در استان گانسو واقع در شمال غربی چین مردی به نام هونگ را دستگیر نموده و مدعی است وی اخبار جعلی در مورد تصادف قطاری ساخته که به کشته شدن 9 نفر منجر شده است.

مقامات متوجه شدند بیش از 20 حساب کاربری این خبر را در یک بلاگ متعلق به شرکت بایدو منتشر نموده اند. این پست آنها بیش از 15 هزار بار بازدید داشته است.

به نظر می رسد هونگ از چت جی پی تی برای ایجاد نسخه های متفاوت از این خبر جعلی استفاده نموده تا بتواند از کنترل های پلتفرم بایدو گذر کند.

چت جی پی تی که به وسیله شرکت اوپن آ آی ابداع شده یک نمونه از چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی مولد است و به نرم افزار اجازه می دهد به سوالات پاسخ دهد. به عنوان مثال کاربران می توانند از چت جی پی تی بخواهند براساس دستوراتی خاص یک داستان بسازد.

مقامات پلیس گانسو هونگ را طبق قانون ناظر بر فناوری های ترکیبی عمیق دستگیر کردند. چین سال گذشته این قانون را تصویب نموده بود. فناوری های ترکیبی عمیق به هوش مصنوعی اشاره دارد که برای فراوری متن، تصویر، ویدئو یا محتوای دیگر به کار می رود. طبق قانون، نمی توان از سرویس های ترکیبی برای انتشار اخبار جعلی استفاده کرد.

چین پیش نویس قانون مذکور را در حالی خاطرنشان کرد که چت جی پی تی در حال رشد و توسعه بود. همزمان مقامات سعی داشتند از این فناوری پیشی بگیرند.

در حال حاضر چت جی پی تی در چین فیلتر است اما با استفاده از وی پی ان می توان به آن دسترسی یافت. از سوی دیگر غول های فناوری چینی مشغول آموزش نسخه های رقیب چت جی پی تی هستند که البته به طور گسترده در دسترس نخواهند بود. در عوض شرکت های چینی کاربردهای خاص را در نظر گرفته اندتا دولت و رگولاتورها را بیمناک نکنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1652

به "دستگیری مردی که با چت جی پی تی اخبار جعلی ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری مردی که با چت جی پی تی اخبار جعلی ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید