دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند حذف می گردد

به گزارش مجله پزشکی، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت چاپ و عرضه دفترچه جدید تأمین اجتماعی از اول اسفند در تمامی شعب و کارگزاری های سراسر کشور متوقف می گردد.

دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند حذف می گردد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در جلسه ای با مدیران حوزه های درمان و فناوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی گفت: امروز گام دیگری در جهت طرح نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی برمی داریم و برنامه توقف چاپ دفترچه های کاغذی را آغاز می کنیم اما صفحات موجود در دفترچه های کاغذی بیمه شدگان کماکان معتبر و قابل استفاده خواهد بود.

وی اضافه کرد: از اول اسفند به بعد بیمه شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به خاتمه می رسد نیازی به دریافت دفترچه جدید ندارند و می توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه نمایند.

سالاری ضمن دعوت مجدد از پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی، اظهارکرد: در صورت عدم امکان یا تمایل پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک، آنان می توانند نسخه بیمه شدگان تأمین اجتماعی را در سرنسخه برای آنان بنویسند و سرنسخه پزشکان اعتباری مشابه با صفحات دفترچه های کاغذی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تمامی جزئیات و جوانب مختلف خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی در برنامه حذف دفترچه های کاغذی لحاظ شده است، گفت: نحوه خدمت رسانی به بیمه شدگان در مطب پزشکان و سایر مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد به دقت برنامه ریزی شده است و اطمینان داریم که در ایفای تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان با حذف دفترچه های کاغذی هیچگونه اختلالی به وجود نخواهد آمد.

سالاری ضمن تشکر از پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد بابت همکاری موثر در موفقیت طرح عظیم نسخه الکترونیک گفت: حذف دفترچه های کاغذی و استفاده از سامانه نسخه الکترونیک زمینه ساز تحول اساسی در خدمات درمانی خواهد شد و این طرح زمینه ساز ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و پیشگیری از هدررفت بسیاری از هزینه های غیرضروری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 878

به "دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند حذف می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند حذف می گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفترچه تامین اجتماعی از اول اسفند حذف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید