رقم نجومی که ترامپ به جیب زد

به گزارش مجله پزشکی، نشریه فوربز گزارش کرد که به طور تقریبی 2.8 میلیون دلار از پول های اهدایی به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به حساب سازمان وی ریخته شده است.

رقم نجومی که ترامپ به جیب زد

به گزارش فارس، روزنامه هافینگتون پست، به نقل از این نشریه آمریکایی نوشته این در حالی است که سازمان ترامپ بدهی سنگینی دارد.

نشریه فوربز با آنالیز پرونده های کازار انتخاباتی وی در کمیسیون انتخابات فدرال گزارش نموده که علاوه بر این، مبلغ 4.3 میلیون دلار هم که کارزار انتخاباتی ترامپ به همراه کمیته ای دیگر جمع آوری نموده اند از تاریخ 20 تا 31 دسامبر 2020 صرف مراکز تجاری ترامپ شده است.

به نوشته این نشریه آمریکایی، این کمیته، 11 هزار دلار را برای هتل های ترامپ در روز بعد از شکست وی در انتخابات هزینه نموده و علاوه بر این 294 هزار دلار دیگر نیز یک هفته بعد، برای اجاره، اقامت و پذیرایی صرف شده است.

فوربز نوشته ترامپ حتی یک سنت برای کارزار انتخاباتی خود هزینه نکرد.

هافینگتون پست نوشته ترامپ بعد از شکست در انتخابات، به طور ظاهری برای مخالفت با نتایج انتخاباتی و یاری به نامزد های جمهوریخواه در انتخابات مجلس سنا 76 میلیون دلار سرمایه جمع کرد.

هزینه هایی که کارزار انتخاباتی ترامپ در دارایی های وی طی دوران ریاست جمهوری اش صرف نموده هم از 10.5 میلیون دلار تا حدود 17 میلیون دلار متغیر بوده است.

این خبر در حالی منتشر شده که پیشتر وبگاه خبری بلومبرگ گزارش نموده بود که ستاد دونالد ترامپ، بیش از 2.7 میلیون دلار به افراد و نهاد هایی پرداخت نموده که تظاهرات روز 6 ژانویه (17 دی) را که در نهایت به درگیری های خشونت آمیز در کنگره منتهی شد سازمان دهی نموده بودند.

بلومبرگ، این پرداختی ها توسط ستاد ترامپ، نشان دهنده ارتباط اقتصادی میان سازمان دهندگان تظاهرات و بازیگران سیاسی ستاد ترامپ است.

کنگره آمریکا روز ششم ژانویه (هفدهم دی) در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار نمایند و خود نیز در میان آن ها به سخنرانی پرداخت.

اندکی بعد، حامیان ترامپ در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله نموده و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.

به همین دلیل، مجلس نمایندگان آمریکا با 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف، طرح استیضاح مجدد ترامپ را تصویب کرد. این اولین بار در تاریخ 244 ساله ایالات متحده است که مجلس نمایندگان این کشور، دو بار طرح استیضاح یک رئیس جمهور را تصویب می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 896

به "رقم نجومی که ترامپ به جیب زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم نجومی که ترامپ به جیب زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید