طوفان ایان پرتاب ماموریت آرتمیس 1 ناسا را تا اواسط ماه نوامبر به تعویق انداخت

به گزارش مجله پزشکی، پرتاب ماموریت آرتمیس 1 که تا به امروز دو بار با مشکل روبرو شده بود، حالا دوباره به تعویق افتاده و قرار نیست تا ماه آینده میلادی انجام گردد. این ماموریت قرار بود در همین چند روز زمین را به مقصد ماه ترک کند، اما طوفان ایان مسئولان ناسا را از تصمیمشان منصرف کرد. آرتمیس حالا باید در پنجره زمانی 21 آبان تا 6 آذر پرتاب گردد.

طوفان ایان پرتاب ماموریت آرتمیس 1 ناسا را تا اواسط ماه نوامبر به تعویق انداخت

ناسا قصد داشت ماموریت بدون سرنشین آرتمیس 1 را هفته گذشته به فضا بفرستند، اما طوفان ایان این برنامه را لغو کرد. این طوفان قدرتمند باعث شد سازمان فضایی آمریکا آرتمیس 1 را از سکوی 39B در مرکز فضایی کندی خارج کند و به ساختمان مونتاژ برگرداند. مقامات ناسا می گویند با این اقدام سیستم پرتاب فضایی (SLS) و کپسول اوریون از گزند طوفان در امان ماند.

اما حالا این سازمان می گوید پنجره زمانی بعدی برای آرتمیس 1 بین 21 آبان تا 6 آذر خواهد بود، هرچند هنوز روز دقیقی برای انجام این ماموریت انتخاب نشده است. در بیانیه ناسا آمده است: تمرکز بر پنجره پرتاب ماه نوامبر به کارمندان مرکز فضایی کندی اجازه می دهد بعد از طوفان به خانه و نزد خانواده خود برگردند و تیم ها فرصت کافی برای انجام بازرسی های اضافه پیش از بازگرداندن راکت به سکوی پرتاب را داشته باشند.

آرتمیس 1 دوباره از نیروی فضایی تاییدیه می گیرد

مهندسان حالا باید دوباره سیستم سرانجام پرواز (FTS) آرتمیس 1 را آنالیز نمایند. این سیستم طراحی شده تا در صورت خارج شدن راکت از مسیرش در حین پرتاب، راکت را نابود کند. پیش تر نیروی فضایی آمریکا مجوز مدت دار FTS را 20 روز تمدید نموده بود، تا این ماموریت امکان پرتاب در هفته گذشته را داشته باشد. اما حالا این سیستم باید یک بار دیگر مورد آزمایش قرار بگیرد تا نیروی فضایی مجدداً برای آن تاییدیه صادر کند.

آرتمیس 1 قرار است کپسول بدون سرنشین اوریون را به دور مدار ماه بفرستد و به زمین برگرداند. در ادامه ماموریت آرتمیس 2 در سال 2024 و آرتمیس 3 در سال 2025 و 2026 انجام خواهند شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1589

به "طوفان ایان پرتاب ماموریت آرتمیس 1 ناسا را تا اواسط ماه نوامبر به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان ایان پرتاب ماموریت آرتمیس 1 ناسا را تا اواسط ماه نوامبر به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید