مردِ شوخ و دیوارِ خاطرات منتشر شدند

به گزارش مجله پزشکی، ترجمه رمان مردِ شوخ از کِنِت هَری لِندن و ترجمه مجموعه داستان دیوارِ خاطرات نوشته آنتونی دوئر به تازگی راهی بازار شده است.

مردِ شوخ و دیوارِ خاطرات منتشر شدند

به گزارش خبرنگاران، رمان مردِ شوخ از کِنِت هَری لِندن با ترجمه امیرحسین حاج قنبری در 271 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 19هزار تومان در نشر کلاغ منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب درباره نویسنده و کتاب می خوانیم: رمان مرد شوخ بی شک اثری است خواندنی، هم برای ایرانیانی که در پی کسب آگاهی درباره دیدگاه های غربی ها نسبت به ایران و فرهنگ ایرانی و زندگی در میان ایرانیان اند - که در واقع بسیاری از ایرانیان چنین اند - و هم غیرایرانیانی که یا خود تجربه های مشابهی داشته اند یا آشنایی با آن تجربه ها را جذاب و خواندنی می بینند. نویسنده کتاب پرفسور کنت هری لِندن (1928-2015) استاد ادبیات انگلیسی، که سال گذشته در سن 87سالگی در زادگاهش کانادا درگذشت، از 1337 تا 1340 شمسی در دانشگاه پهلوی شیراز به تدریس زبان و ادبیات انگلیسی اشتغال داشت و حاصل تجربیات خود در آن چند سال را در قالب رمانی با عنوان The Jokeman و به نام مستعار لئووان، در بریتانیا منتشر کرد. این کتاب در سال 1963 در آمریکا زیر عنوان A World Full of Nightingales منتشر شد. وی پس از ایران به اندونزی، لبنان و دست آخر به ژاپن رفت، جایی که تا زمان بازنشستگی در سال 1998 آن جا، در دانشگاه وازدا به تدریس پرداخت. کتاب های It Must Be The Climate (1966) و Offand on Campus (1982) حاصل تجربیات او در سال های زندگی در اندونزی و ژاپن است. هر دو رمان طنز او در زمان خود از فروش خوبی برخوردار شدند.

همچنین مجموعه داستان دیوارِ خاطرات نوشته آنتونی دوئر با ترجمه شیما الهی در 260 با شمارگان 550 نسخه و قیمت 18هزارتومان در نشر یادشده عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: آنتونی دوئر، از چهره های مهم ادبیات معاصر در حوزه رمان و داستان کوتاه، و از برندگان جایزه ادبی پولیتزر به شمار می رود. او که پیش از این با رمان تمام نورهایی که نمی توانیم ببینیم به مخاطب فارسی زبان معرفی شده، متولد 1937 در اوهایوی آمریکا و کارشناس ارشد تاریخ از دانشگاه ایالتی بولینگ گرین است. مجموعه داستان های کلکسیونر صدف، دیوار خاطرات، یادنامه چهار فصل در رم و رمان های درباره گریس و تمام نورهایی که نمی توانیم ببینیم از جمله آثار مطرح دوئر هستند. کتاب های او تا کنون به چهل زبان ترجمه و برنده جوایز متعددی شده اند از جمله جایزه پولیتزر 2015 و جایزه کتاب سال 2011.

در یکی از مجلات بابابزرگ زِد نوشته وقتی مرغابی ها برای اولین بار پرواز می کنند، می توانند پانزده سال تمام، بی یک لحظه نشستن، در آسمان بمانند. دلم می خواهد وقتی مُردم بدنم را به ده هزار بادکنک ببندند تا میان ابرها معلق بمانم، ؛ن وقت باد مرا با خود به بالای شهرها، و کوه ها، و اقیانوس ها و مایل ها و مایل ها اقیانوس آبی بکشاند.

شاید من هم بتوانم پانزده سال تمام آن بالا دوام بیاورم. شاید یک مرغابی رویم بنشیند و برایش استراحتگاهی شوم. شاید این فکر و خیال ها احمقانه باشد. اما گمان کنم از تماشای دفن پدر و مادرت توی جعبه ای زیر گل عاقلانه تر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 31

به "مردِ شوخ و دیوارِ خاطرات منتشر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردِ شوخ و دیوارِ خاطرات منتشر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید