معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی هانوی

به گزارش مجله پزشکی، هانوی مرکز مالی رو به رشدی بوده که هنوز به شدت به فرهنگ سنتی پایبند مانده و سعی دارد تا هم ویتنام قدیم و هم ویتنام جدید را بطور همزمان نمایش دهد. محله های قدیمی شهر هم پر هستند از جنب و جوش و حرکت فروشندگان خیابانی. با ما در مقاله دیدنی های معروف هانوی همراه شوید تا شما را با شماری از برترین جاذبه های گردشگری هانوی آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با معروف ترین جاذبه های دیدنی هانوی برایتان جالب خواهد بود.

معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی هانوی

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام تجربه کنید.

فهرست مطالب

محله های قدیمی هانویدریاچه هوآن کیممعبد ادبیاتمقبره هو چی مینموزه مردم شناسی ویتنامزندان هوآ لوتئاتر عروسکی آبیموزه تاریخ جنگموزه هنرهای زیبادژ امپراطوریدریاچه وستخانه خاطرات

محله های قدیمی هانوی

در کوچه های پر پیچ و خم و باریک، قلب تجاری شهر می تپد و تاریخچه آن به 1000 سال قبل بر می گردد. این خیابانهای نیمه ویران که از معروف ترین جاذبه های دیدنی هانوی بوده، جایی هستند که معماری عجیب و غریب قرون وسطایی با هیاهوی موتورسوارها، فروشندگان خیابانی، تجارت و خرید و فروش ادغام شده است. در این منطقه، فروشندگان معمولا در طبقه بالای مغازه هایشان زندگی می نمایند. این خانه مغازه ها ساختمانهایی بلند و باریک بوده که به صورت ردیفی در کوچه ها قرار گرفته اند.

با رفتن به کوچه های فرعی، فرصتی عالی برای رهایی از ازدحام خیابانهای شلوغ هانوی نصیبتان می گردد. همچنین، در این کوچه ها انواع غذاهای محلی به فروش می رسند و دستفروش ها انواع میوه ها و سبزیجات را به فروش گذاشته اند. یادگاری از حکومت استعماری فرانسه دقیقا در مرکز شهر بچشم می خورد. کلیسای سن ژوزف در سال 1886 ساخته شده و نمونه خوبی از سبک معماری نئوگوتیک است. نمای بیرونی با دو برج نارک تزئین شده، در حالیکه نمای داخلی با پنجره های شیشه بری شده آراسته شده است. ورودی اصلی کلیسا هم جز برای برگزاری عشا ربانی باز نمی گردد.

دریاچه هوآن کیم

یکی از برترین جاذبه های گردشگری هانوی، دریاچه هوآن کیم بوده که در بخش جنوبی بافت قدیمی شهر واقع شده است. مهمترین جاذبه گردشگری این دریاچه، جزیره کوچکی بوده که معبد نگوک سون در آن قرار داشته و به وسیله یک پل قرمز می توان به این جزیره دسترسی پیدا کرد. این معبد به سه شخصیت تاریخی مهم ویتنام اختصاص دارد: لا تو که به عنوان قدیس حامی طب مورد احترام است، دانشمند معروف وان کونگ و ارتشبد قرن 13، ترن هونگ دائو که با ارتش مهاجم مغول جنگید. جزیره کوچک دیگری در جنوب دریاچه واقع شده است که برج مستحکمی در آن قرار گرفته و از روی پل، نمای زیبایی دارد.

معبد ادبیات

یکی از دیدنی های معروف هانوی که فضایی بسیار زیبا و آرامش بخش دارد، معبد کونفوسیوس بوده که در قرن 11 به عنوان دانشگاه ساخته شد. امروزه معبد ادبیات بنایی برای پاسداشت محققان کشور است. در قرون وسطی در خصوص از معروف ترین جاذبه های دیدنی هانوی ادبیات و فلسفه کونفوسیوسی تدریس می شدند و در نزدیکی در ورودی می توانید نام دانشجویانی را که در این مکان تحصیل نموده اند، ببینید که بر روی ستونها حکاکی شده اند. در داخل، باغهای مینیاتوری به غرفه هایی منتهی می شوند و یک پاگودا حاوی مجسمه ای از کونفوسیوس واقع شده است که به خوبی مورد حفاظت قرار می گیرد.

مقبره هو چی مین

مقبره هو چی مین ساختمانی مرمری بوده و بدن مومیایی شده هو چی مین در یک حفاظ شیشه ای در آن قرار گرفته است. در این مجموعه، موزه هو چی مین نیز واقع شده است که در برگیرنده گلچینی از یادگاری های مربوط به هو چی مین و اطلاعات جالبی راجع به تاریخ انقلاب ویتنام است. بازدید از خانه هو چی مین هم می تواند جالب باشد. این خانه به شکل فوق العاده ای حفظ شده است. همچنین، یک پاگودای ستونی که حاصل بازسازی معبدی متعلق به قرن 11 بوده نیز در این مورد از برترین جاذبه های گردشگری هانوی واقع شده است.

موزه مردم شناسی ویتنام

موزه مردم شناسی ویتنام برای علاقمندان به موزه ها و دوستداران تاریخ مکانی جالب خواهد بود. در موزه با بناهای قوم شناسی که مجموعه های ارزشمند ملی را در بر می گیرند، روبرو شده و داستانهایی مختلف مربوط به فرهنگ ویتنام توسط تیم مجربی که سرپرستی مجموعه را بر عهده دارند، نقل می شوند. در این مکان قومیت های کهن ویتنام با نمایش آثار هنری و صنایع دستی نظیر چوب کاری، فلزکاری و لباسهای سنتی به بازدید نمایندگان معرفی می شوند. در باغی که خارج از ساختمان اصلی واقع شده، نمایشگاه های مختلفی هم برگزار می شوند.

زندان هوآ لو

زندان هوآ لو که توسط دولت استعماری فرانسه در اواخر قرن 19 ساخته شد، در اصل برای زندانی کردن انقلابیون ویتنام و مخالفان حکومت فرانسه استفاده می شد. اما، در میان بیشتر توریستها به عنوان مکانی که از آن برای زندانی کردن اسرای آمریکایی در طول جنگ ویتنام استفاده می شد، شناخته شده است. معروفترین خارجی که در این زندان محبوس بود، جان مک کین است. این زندان شامل سلولهای انفرادی، بندهای جمعی و حیاط بوده و گیوتینی که فرانسوی ها از آن استفاده می کردند نیز در معرض دید تماشاچیان قرار گرفته است.

اطلاعات فراوانی در خصوص درگیری طولانی ویتنامی ها علیه حکومت استعماری فرانسه وجود دارند که همراه با جزئیات در این زندان نگهداری می شوند. دو اتاق مربوط به اسرای آمریکایی بوده که در این زندان محبوس بودند. همچنین، فیلم مستندی از اسرای آمریکایی، آزادی آنها و یادگاری هایی از زندانی ها در این مکان به نمایش گذاشته می گردد.

تئاتر عروسکی آبی

تئاترهای عروسکی آبی در هانوی نمونه عالی از هنر و سرگرمی سنتی ویتنام بوده و اگر بچه های کم سن و سال دارید، تماشای این نمایشها سرگرمی عصرگاهی خوبی برایتان خواهد بود. این شکل از هنر باستانی ابتدا در روستاهای ویتنام و در طول بارانهای موسمی برگزار می شد، اما امروزه عمدتا این نمایش ها در استخرهای ویژه ای که برای این کار ساخته شده اند، برگزار می شوند. این نمایش ها معمولا بر افسانه های محلی مشهور تمرکز داشته و توسط یک گروه عروسک گردان و با استفاده از ابزارهای سنتی ویتنامی اجرا می گردند.

موزه تاریخ جنگ

در حیاط بیرونی این مورد از دیدنی های معروف هانوی، گلچینی از مجموعه اسلحه ها و ماشین آلات نظامی مانند هواپیماها، تانکهای فرانسوی و آمریکایی و هواپیماهای جنگی مربوط به شوروی سابق به نمایش گذاشته شده است. در داخل ساختمان، اطلاعات زیادی در خصوص جنگ با آمریکا و فرانسه وجود دارند. همچنین، نمایشگاه تسلیحات برای علاقمندان به تاریخچه ویتنام در قرن بیستم تدارک دیده شده است. بسیاری از بازدید نمایندگان معتقدند که پنلهای اطلاعات به خوبی تنظیم نشده و جذاب ترین بخش موزه برای آنها، چشم انداز حیاط و هواپیماهای اطراف برج هاست.

موزه هنرهای زیبا

دوستداران هنر و موزه گردی، برای دیدن مجموعه ای زیبا از آثار هنرمندان ویتنامی که دوران ما قبل تاریخ تا آثار هنرمندان معاصر را در بر می گیرد، قطعا احتیاج به توقفی طولانی در این مورد از دیدنی های معروف هانوی دارند. بعضی از این گنجینه های با ارزش عبارتند از سفال ها و سنگهای قیمتی متعلق به سلسله تران و سلسله دیناستی، مجسمه های بودا متعلق به سلسله مک و لی و مجسمه های پیچیده ای از الهه گوآن یین. همچنین، مجموعه گسترده ای از کارهای سرامیکی مربوط به قرن 11 و 12 و گالری مهمی از هنرهای مردمی در این موزه نمایش داده می شوند.

دژ امپراطوری

دژ امپراطوری هانوی پایگاه حیاتی قدرت نظامی این منطقه بوده و تا قبل از سال 1960 و شروع جنگ ویتنام، نقش استراتژیک و مهمش را حفظ نموده بود. این بنا در سال 2010 بخاطر نقش مهم و طولانی مدتی که در گذشته هانوی داشت، در سایت میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. باستان شناسان و کارشناسان پس از پیدا کردن پایه های کاخهای قدیمی در این مکان، تاریخچه آن را بیش از 1000 سال تخمین زدند. همچنین، در این مکان پناهگاهی متعلق به دوره جنگ ویتنام وجود دارد که در آن نقشه و برنامه های نظامی نمایش داده می شوند.

دریاچه وست

دریاچه وست، بزرگترین دریاچه هانوی بوده و خط ساحلی آن 15 کیلومتر امتداد دارد. بسیاری از مردم برای پیاده روی یا دوچرخه سواری از این راستا ساحلی استفاده می نمایند. دو معبد زیبا نیز در این نزدیکی وجود دارند؛ پاگودای تای هو معبدی بسیار زیبا بوده و به الهه مادر اختصاص دارد و پاگودای Trấn Quốc یکی از قدیمی ترین معابد ویتنام است. برای بیشتر مسافران دریاچه غربی مکانی عالی برای دیدن منظره ای از هانوی مدرن و جدید است. در این مکان می توانید انواع غذاهای دریایی تازه را میل کنید.

خانه خاطرات

هر کسی در خصوص نحوه زندگی که مردم هانوی در کودکی داشتند، کنجکاو است، حتما باید به خانه خاطرات سری بزند. این خانه که به خوبی بازسازی شده، خانه یک بازرگان معمولی بوده و با وسایل روزمره و عتیقه هایی مربوط به چند قرن گذشته پر شده است. خانه از ویژگی های معماری سنتی برخوردار بوده و براساس سنت قدیمی فنگ شوی ساخته شده است، بطوریکه انرژی به خوبی در خانه جریان پیدا کند. در بعضی از اتاقها می توانید از صنایع دستی، کارهای سنتی و خوشنویسی ها نیز دیدن کنید.

در ادامه بخوانیدخوشگذرانی در ویتنام | سفر به ویتنام، بهشتی برای گردشگرانمنبع: همگردی
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 750

به "معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی هانوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی هانوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید