کدام رژیم غذایی پیرتان می نماید؟

به گزارش مجله پزشکی، محدودیت مصرف کالری، مداخله ای اثبات شده برای کند کردن پیری در حیوانات است و شواهدی مبنی بر کاهش سرعت پیری بیولوژیکی در انسان نشان داده است.

کدام رژیم غذایی پیرتان می نماید؟

به گزارش سایت اسکای تک دیلی، در اولین کارآزمایی تصادفی کنترل شده، یک تیم بین المللی از محققان به رهبری مرکز پیری کلمبیا در شهر نیویورک است که در سال 1754 تاسیس شد، نشان می دهد که محدودیت کالری می تواند سرعت پیری را در بزرگسالان سالم کاهش دهد.

مداخله CALERIE سرعت پیری را که از خون شرکت نمایندگان مقدار گیری کرد کند نشان داد.

نویسنده ارشد مطالعه دانیل بلسکی می گوید: در کرم ها، مگس ها و موش ها، محدودیت مصرف کالری می تواند فرآیند های بیولوژیکی پیری را کاهش دهد و طول عمر سالم را افزایش دهد.

هدف از مطالعه ما این بود که آیا محدودیت کالری باعث کند شدن پیری بیولوژیکی در انسان می گردد یا خیر.

کارآزمایی کنترل شده تصادفی شده فاز 2 CALERIE که به وسیله مؤسسه سالمندی آمریکا اولین تحقیقی است که در خصوص تأثیرات محدودیت طولانی مدت کالری در انسان های سالم و غیر چاق انجام می گردد.

این کارآزمایی 220 مرد و زن سالم را در سه نقطه آمریکا به طور تصادفی به یک رژیم غذایی با محدودیت 25 درصدی کالری یا رژیم غذایی معمولی برای دو سال انتخاب کرد. CALERIE™ مخفف عبارت ارزیابی جامع اثرات بلندمدت کاهش مصرف انرژی است.

برای مقدار گیری پیری بیولوژیکی شرکت نمایندگان در کارآزمایی CALERIE تیم محقق بلسکی نمونه های خون جمع آوری شده از شرکت نمایندگان کارآزمایی را در ابتدا قبل از مداخله و پس از 12 و 24 ماه پیگیری تحلیل کرد.

بلسکی شرح داد: ما به نشانگر های زیستی که برای مقدار گیری سرعت و پیشرفت پیری بیولوژیکی در طول مدت مطالعه پیشرفته اند، تکیه می کنیم.

این تیم علائم متیلاسیون روی DNA (یعنی ماده وراثتی و ژنتیکی) استخراج شده از گلبول های سفید را تجزیه و تحلیل کردند.

علائم متیلاسیون DNA برچسب های شیمیایی روی توالی DNA هستند که بیان ژن ها را تنظیم می نمایند و با افزایش سن تغییر می نمایند.

در تجزیه و تحلیل اولیه، بلسکی و همکارانش بر روی سه مقدار گیری داده های متیلاسیون DNA، که گاهی اوقات به عنوان ساعت های اپی ژنتیک شناخته می شوند، تمرکز کردند.

محقق رایان گفت: مطالعه ما شواهدی پیدا نموده است که نشان می دهد محدودیت مصرف کالری سرعت پیری را در انسان کاهش می دهد.

اما محدودیت کالری احتمالا برای همه مناسب نیست. یافته های ما مهم هستند، زیرا شواهدی از یک کارآزمایی تصادفی سازی شده ارائه می نمایند که نشان می دهد کند کردن پیری انسان ممکن است امکان پذیر باشد.

آن ها نشان دادند روزه داری متناوب یا غذا خوردن با زمان محدود، می تواند نتایج مثبتی در کاهش سن بیولوژیکی افراد داشته باشد.

پیگیری شرکت نمایندگان در کارآزمایی همچنان ادامه دارد تا تعیین گردد آیا این مداخله اثرات طولانی مدتی بر پیری سالم داشته است یا خیر.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1402 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1646

به "کدام رژیم غذایی پیرتان می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام رژیم غذایی پیرتان می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید