کشف یک عدد خمره سفالی در حین خاکبرداری برای احداث بنا در خیابان کارگر لاهیجان

به گزارش مجله پزشکی، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، کشف یک عدد خمره سفالی در حین خاکبرداری برای احداث بنا در خیابان کارگر لاهیجان صورت پذیرفت.

کشف یک عدد خمره سفالی در حین خاکبرداری برای احداث بنا در خیابان کارگر لاهیجان

ولی جهانی از کشف یک عدد خمره سفالی در لاهیجان خبر داد و گفت: این خمره در حین خاکبرداری جهت احداث بنا در خیابان کارگر این شهر کشف شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به جزئیات بیشتر از این اثر مکشوفه در لاهیجان اعلام نمود: قسمتی از بدنه خمره شکسته شده و با حضور همکاران یگان حفاظت شهرستان از ادامه کار جلوگیری شد.

جهانی با بیان اینکه خمره تاریخی کشف شده در لاهیجان قابلیت بازسازی دارد، گفت: قدمت این شی تاریخی به سده های اخیر باز می گردد.

وی با بیان اینکه در منطقه مورد اشاره هیچ گونه شواهدی از سکونت در دوره باستان بدست نیامده، اضافه کرد: خمره مکشوفه از سفال قرمز رنگ و بومی است.

مدیر کل میراث فرهنگی ادامه داد: خمره مکشوفه در زیر چند لایه آسفالت قرار گرفته و در خصوص تاریخ و قدمت اثر با توجه به اینکه منطقه مورد نظر آثاری از دوران های گذشته را در بر نداشته، با پوشش گیاهان و درختان زیاد، فاقد هر گونه شواهد سکونت در ادوار گذشته بوده و نمیتوان در این خصوص اظهارنظر قطعی کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 20 خرداد 1402 بروزرسانی: 20 خرداد 1402 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1666

به "کشف یک عدد خمره سفالی در حین خاکبرداری برای احداث بنا در خیابان کارگر لاهیجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک عدد خمره سفالی در حین خاکبرداری برای احداث بنا در خیابان کارگر لاهیجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید