آموزش ساخت کارتن رگال دار

به گزارش مجله پزشکی، اگر در پی نکاتی درباره آموزش ساخت کارتن رگال دار هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا آخر بخوانید. در اینجا می خواهیم ببینیم کارتن رگال دار چیست و چگونه ساخته می شود.

آموزش ساخت کارتن رگال دار

در بیان کلی باید بگوییم که کارتن رگال دار جعبه ای است که چوب لباسی درون آن به صورت موقت تعبیه شده و برای بسته بندی لباس ها به کار می رود.

یکی از چالش های اسباب کشی، حمل لباس ها است. هیچ کس دوست ندارد لباس هایش حین جابه جایی آسیب ببینند یا چروک شوند.

بهترین راهکار ساخت وسایلی است که بتوان از آن برای جابه جایی آسان لباس ها استفاده کرد. به همین دلیل در این مطلب به آموزش ساخت کارتن رگال دار می پردازیم که وسیله ای کاربردی است.

یادآور می شویم که 2 سرویس حمل گاوصندوق و سرویس اسباب کشی با انواع ماشین های باربری، جزء سرویس های پردرخواست خبرنگاران است که از طریق تیم های مجرب و کاربلد ارائه می شود.

اگر در این زمینه نیاز به خدمات دارید، به بخش ثبت سفارش مراجعه کنید یا با شماره 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 • استفاده از کارتن های رگال دار برای جابه جایی لباس های ظریف که نباید چروک شوند گزینه ای عالی هستند.
 • آویزان کردن لباس ها در کارتن های رگال دار به شما امکان می دهد به راحتی به تمام لباس های خود دسترسی داشته باشید.
 • ساخت کاراتن های رگال دار در خانه بسیار ارزان و سریع است. به احتمال قوی تمام وسایل لازم برای ساخت این جعبه ها را در خانه خود داشته باشید.
 • جعبه های انتخابی برای کارتن رگال دار هر چه بزرگتر و سنگین تر باشند در برابر ضربات ناشی از جابه جایی مقاومت بیشتری می کنند.

کارتن رگال دار چیست؟

قبل از اینکه به آموزش ساخت کارتن رگال دار بپردازیم بیایید با ساختار این جعبه ها آشنا شویم. کارتن های رگال دار جعبه های مقوایی بزرگ و محکمی هستند که میله ای برای آویزان کردن لباس ها داخل آن ها نصب می شود.

این جعبه ها جابه جایی لباس ها حین اسباب کشی را آسان و سریع می کنند. با وجود کارتن های رگال دار، تا کردن لباس ها را به طور کامل فراموش کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که چوب لباسی ها را از کمد خود بیرون بیاورید و آنها را در جعبه های متحرک آویزان کنید.

آموزش ساخت کارتن رگال دار | کارتن رگال دار چیست؟

ضرورت آموزش ساخت کارتن رگال دار چیست؟

استفاده از کارتن رگال دار برای بسته بندی و جابه جایی لباس ها مزیت های زیادی دارد. با کمک کارتن های رگال دار بسته بندی لباس ها بدون دردسر انجام می شود و برای افرادی که قصد اسباب کشی به منزل تازه دارند بسیار کاربردی خواهند بود.

استفاده از تجهیزات بسته بندی باکیفیت در ساخت این کارتن ها کار شما را سریع تر و ساده تر می کند. علاوه بر این محافظت از لباس ها حین جابه جایی از مهم ترین فواید استفاده از کارتن رگال دار محسوب می شود.

با کمک کارتن های رگال دار لباس ها در برابر گردوغبار، کثیفی، آسیب و چروک محافظت خواهند شد. با توجه به مزایای این جعبه ها، قطعا تمایل دارید هر چه زودتر آموزش ساخت کارتن رگال دار را شروع کنیم. اما آیا می دانید بهترین گزینه برای ساخت کارتن رگال دار چیست.

برای ساخت کارتن های رگال دار می توانید از مواد بسته بندی دست دوم مانند جعبه های قدیمی استفاده کنید. با این کار در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد.

اما برای جلوگیری از آسیب دیدن لباس ها بهتر است هزینه کنید و مواد اولیه باکیفیت و محکم را خریداری نمایید.

محاسبه رایگان هزینه اسباب کشی!

آموزش ساخت کارتن رگال دار

در این قسمت با مراحل ساخت کارتن رگال دار و وسایل لازم برای این پروژه آشنا خواهیم شد. پس دیگر نگران لباس های خود نباشید؛ چون قرار است کارتن رگال دار را به راحتی و با کمترین امکانات درست کنیم.

1. وسایل لازم را تهیه کنید

برای آموزش ساخت کارتن رگال دار به وسایل زیر نیاز دارید:

 • جعبه های بلند ساخته شده از مقوای ضخیم. بهتر است از جعبه های نو، بدون ایراد، تمیز و محکم استفاده کنید.
 • میله چوبی، میله فلزی یا چیزی شبیه به آن که لباس ها را به آن آویزان کنید.
 • چسب نواری پهن و ضخیم
 • ابزارهایی برای سوراخ کردن جعبه مانند مته یا پیچ گوشتی
 • کاتر یا چاقوی تیز
 • اتوماتیک یا ماژیک برای علامت گذاری کارتن و چک لیست اسباب کشی

برای انتخاب جعبه مناسب بهتر است طول لباس های خود را مقدار گیری کنید.

آموزش ساخت کارتن رگال دار | لوازم لازم برای ساخت کارتن رگال دار

2. جعبه را آماده کنید

در این مرحله از آموزش ساخت کارتن رگال دار بعد از تهیه وسایل لازم، می توانید دست به کار شوید.

 • با مونتاژ جعبه و چسب زدن قسمت های پایینی شروع کنید. برای محکم شدن کارتن و جلوگیری از باز شدن آن در طول حمل ونقل، تمامی لبه های زیرین کارتن را چسب کاری کنید.
 • در این مرحله برای آویزان کردن لباس ها باید در یک طرف جعبه دریچه ای تاشو برش دهید. برای برش این دریچه از کاتر یا چاقوی تیز استفاده کنید. بهتر است این برش تا یک سوم طول جعبه امتداد داشته باشد.
 • بعد از آماده شدن بخش تاشو، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوراخ هایی در بدنه جعبه برای نصب میله ایجاد کنید. در انتخاب محل سوراخ ها دقت کنید چون باید بعد از آویزان کردن لباس ها، لبه های بالایی کارتن به راحتی بسته شوند.
 • اطراف منطقه ها مشخص شده برای سوراخ ها را با چسب نواری محکم و شفاف بچسبانید. با این کار استحکام مقوا بیشتر شده و وقتی کارتن را سوراخ می کنید پاره نمی شود.
 • از پیچ گوشتی، مته یا ابزار مناسب دیگری برای سوراخ کردن استفاده کنید. مراقب باشید سوراخ ها را خیلی بزرگ نکنید. برای جلوگیری از پاره شدن جعبه بخاطر وزن لباس های آویزان سوراخ ها باید متناسب با سایز میله باشند.
آموزش ساخت کارتن رگال دار | آماده کردن جعبه ها

3. ریل کمد لباس را اضافه کنید

مهم ترین قسمت از آموزش ساخت کارتن رگال دار نصب میله است. وقتی جعبه آماده شد وقت آن است که میله را برای آویز لباس ها نصب کنید.

 • برای میله آویز می توانید از هر میله چوبی یا فلزی با مقدار مناسب استفاده کنید. عرض جعبه را مقدار بگیرید تا بدانید طول ریل کمد باید چقدر باشد.
 • میله باید کمی بلندتر از مقدار مقدار گیری شده باشد تا بتوان آن را به راحتی در جعبه قرار داد و محکم کرد. باید فضای کافی برای بستن درپوش جعبه در بالای میله وجود داشته باشد.
 • توصیه می کنیم چند سانتی متر از میله را از جعبه بیرون بیاورید. با این کار می توانید از میله به عنوان دستگیره کمکی برای حمل جعبه استفاده کنید.
 • میله را علامت بزنید و آن را به طول دلخواه ببرید.
 • میله آویز را در جای خودش نصب و محکم کنید. بهتر است اطراف محل ورود و خروج میله به مقوا را با دقت چسب کاری کنید.
آموزش ساخت کارتن رگال دار | ساخت ریل کارتن رگال دار

به همین سادگی کارتن رگال دار ساخته می شود. حالا می توانید لباس هایتان را داخل این کارتن جادویی جاسازی کنید.

فقط مراقب باشید جعبه استحکام خود را در طول فرآیند بسته بندی از دست ندهد. کارتن نباید بیش از حد بارگیری شود و لباس ها را یکی یکی اضافه کنید.

اثاث کشی و بسته بندی لوازم با تیم کاربلد خبرنگاران

کاربردهای مختلف کارتن های رگال دار

بعد از آموزش ساخت کارتن رگال دار نوبت به بررسی کاربردهای مختلف این جعبه ها می رسد. همانطور که در بالا گفتیم از جمله فواید استفاده از کارتن رگال دار بسته بندی سریع و آسان لباس ها به صورت آویزان بدون چروک شدگی است.

همچنین این جعبه ها بهترین گزینه برای بسته بندی لباس هایی مانند لباس عروس و لباس شب هستند. این لباس ها حجیم هستند و باید با دقت حمل ونقل شوند تا آسیبی نبینند.

کارتن های رگال دار به عنوان کمد موقت لباس هایی که در فصل تابستان یا زمستان به آن ها نیاز ندارید هم استفاده می شوند.

کارتن های رگال دار برای لباس های گران قیمت مانند کت و شلوار، لباس های فانتزی، پیراهن های بلند و غیره بسیار مناسب هستند. با قرار دادن این لباس ها روی میله آویز و چیدمان منظم داخل جعبه مقوایی محکم، لباس ها بدون چروک شدگی به مقصد می رسند.

در این میان یکی از اقدامات احتیاطی مهم این است که از کاورهای محافظ روی این لباس ها بکشید تا از کثیف شدن آنها حین حمل ونقل محافظت کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش بسته بندی مواد غذایی در اسباب کشی

جمع بندی مبحث آموزش ساخت کارتن رگال دار

کارتن رگال دار جعبه های محکمی هستند که می توانید لباس ها، کفش ها و لوازم جانبی را در زمان اسباب کشی داخل آن ها قرار دهید.

کارتن های رگال دار دارای چندین مزیت هستند و با کمک آن ها می توانید در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

این جعبه ها بسته بندی و باز کردن لباس ها را راحت می کنند و می توانید آن ها را بدون چروک شدگی به محل تازه منتقل کنید.

در این مطلب تلاش کردیم نکات مهم آموزش ساخت کارتن رگال دار را شرح دهیم. شما با به کارگیری این نکات می توانید به راحتی یک کارتن رگال دار محکم و کاربردی بسازید.

سوالات متداول

معمولا چند عدد چوب لباسی در کارتن رگال دار جا می شود؟

تخمین می زنیم حدود 20 تا 30 چوب لباسی را بتوان روی یک میله در کارتن رگال دار جا داد. البته این تعداد لباس به ابعاد جعبه بستگی دارد.

آیا کارتن های رگال دار برای اسباب کشی ضروری هستند؟

کارتن های رگال دار برای اسباب کشی ضروری نیستند؛ مگر اینکه لباس هایی داشته باشید که نمی خواهید حین جابه جایی چروک یا پاره شوند.

آیا می توانم کارتن رگال دار را خودم بسازم؟

با تغییر جعبه های معمولی، می توانید کارتن رگال دار بسازید. برای خرید جعبه بهتر است در پی گزینه های باکیفیت و محکم باشید.

آیا می توانیم از کارتن رگال دار برای وسایل دیگری غیر از لباس استفاده کنیم؟

بله می توانید از کارتن رگال دار برای وسایل دیگری غیر از لباس هم استفاده کنید. می توانید فضای خالی پایین جعبه را با لوازم جانبی مانند کفش، حوله، ملحفه یا پتو پر کنید.

آیا کارتن های رگال دار قابل استفاده مجدد هستند؟

بیشتر کارتن های رگال دار قابل استفاده مجدد هستند؛ اگر آنها را با دقت بسته بندی، حمل و نگهداری کنید. در این میان جعبه های پلاستیکی سنگین و دو جداره از دوام بیشتری برخوردار می باشند.

منبع: آچاره
انتشار: 10 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1402 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1648

به "آموزش ساخت کارتن رگال دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت کارتن رگال دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید