اجرای طرح ترافیک پس از شب های قدر آنالیز شد

به گزارش مجله پزشکی، با توجه به آثار و عوارض توقف اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در افزایش ترافیک محدوده مرکزی شهر، پیشنهاد اجرای طرح ترافیک پس از شب های قدر، امروز در شورای ترافیک تهران آنالیز شد.

اجرای طرح ترافیک پس از شب های قدر آنالیز شد

به گزارش گروه اجتماعی مجله پزشکی به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ظهر امروز (یکشنبه 21 اردیبهشت ماه) در حاشیه شورای ترافیک تهران از احتمال اجرای طرح ترافیک پس از شب های قدر و یا ابتدای خرداد ماه اطلاع داد و گفت: با توجه به آثار و عوارض توقف اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا، بر اجرای مجدد طرح های ترافیکی تاکید داریم.

وی با اشاره به اینکه طرح پیشنهادی اجرای طرح ترافیک که پیش از این در جلسات مختلف آنالیز و مطرح شده بود، امروز هم در شورای ترافیک تهران و با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران، شهردار تهران و اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز آنالیز و نقاط ضعف و قوت طرح پیشنهادی آنالیز شد. گفت: پیشنهاد شد پس از شب های قدر و یا ابتدای خرداد ماه اجرای آن مدنظر قرار گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه لغو طرح ترافیک و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا، افزایش ترافیک معابر اصلی در محدوده های مرکزی شهر، تردد سنگین وسایل نقلیه و افزایش تأخیر در تردد ها و بروز ترافیک های شدید، اشباع فضای پارک حاشیه ای و افزایش پارک دوبله و در نتیجه، کاهش ظرفیت معابر را در پی داشته است گفت: پیشنهاد شده، در مرحله اول، زمان طرح ترافیک که پیش از این از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح تا 19 بود به ساعت 8 صبح تا 16 کاهش یابد، در عین حال از ساعت 14 به بعد نیز خروج از محدوده های ترافیکی رایگان خواهد بود.

به گفته وی، با توجه به اینکه اکنون زمان کار ادارات از ساعت 7 صبح تا 14 منظور شده است، لذا سفر های کاری در این طرح، مشمول محدودیت تردد نخواهند شد، همچنین برای ساکنین محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیز تخفیف هایی بیش از تخفیف های معمول در نظر گرفته شده است.

مناف هاشمی ادامه داد: تمهیداتی هم برای تاکسی های تلفنی و اینترنتی در نظر گرفته شده، به طوریکه 200 تا 300 هزار دستگاه تاکسی اینترنتی و تلفنی مشمول تسهیلات در این طرح خواهند شد.

به گفته معاون شهردار تهران ابعاد مثبت و منفی این طرح طی دو هفته پس از اجرا، آنالیز و سنجیده خواهد شد و چنانچه نیازمند تغییری باشد اصلاحات انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید فاصله اجتماعی و مقررات پروتکل ستاد ملی مقابله با کرونا در حمل و نقل عمومی رعایت گردد توضیح داد: در حال حاضر 500 هزار نفر از خطوط اتوبوسرانی و 600 هزار نفر از مترو استفاده می نمایند، که مقرر شد با در نظر دریافت تمامی پروتکل های بهداشتی و تحقق فاصله گذاری اجتماعی این طرح پیشنهادی پس از شب های قدر اجرا گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 407

به "اجرای طرح ترافیک پس از شب های قدر آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح ترافیک پس از شب های قدر آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید