اردوغان: خودستایی نمی کنم، من با تجربه ترین رهبر دنیا هستم

به گزارش مجله پزشکی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه گفت که درک او از دنیا، وی را با تجربه ترین رهبر در میان سران دیگر کشورها نموده است.

اردوغان: خودستایی نمی کنم، من با تجربه ترین رهبر دنیا هستم

به گزارش فارس، وی که این سخنان را در میان جوانان در استان کاناکاله در شمال غربی ترکیه مطرح می کرد، گفت: من دنیا را می شناسم. در میان رهبران امروز، من با تجربه ترین هستم. این را نه برای خودستایی، بلکه برای تعیین کردن جایگاه خود در میان دیگر رهبران می گویم چون این برای مردم من مهم است که تعیین گردد جایگاه هر کسی چیست.

رجب طیب اردوغان از سال 2014 به عنوان رئیس جمهور ترکیه انتخاب شد. فعالیت وی به عنوان رئیس جمهور، پس از یک دهه فعالیت به عنوان نخست وزیر بوده است.

وی سال 2018 و پس از آنکه سیستم حکمرانی ترکیه از پارلمانی به ریاست جمهوری تبدیل شد، بار دیگر به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد.

چند روز پیش نیز روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که رجب طیب اردوغان در داخل ترکیه به شدت احساس ضعف می نماید و از این رو به دست به کارهای نمایشی در سطح دنیای می زند.

به نوشته این روزنامه، مقامات اسکاتلند در اجلاس آب وهوایی گلاسکو درخواست دولت ترکیه برای حضور یک کاروان امنیتی بزرگ در کنار اردوغان را رد نموده بودند و این همان دلیلی بود که رئیس جمهور ترکیه از حضور در این اجلاس انصراف داده و از ایتالیا به ترکیه بازگشته بود. اردوغان اصرار داشت که همچون جو بایدن یک کاروان امنیتی چشم گیر او را در این سفر همراهی نمایند و او بتواند تصویر اسکورت امنیتی خود را در داخل ترکیه دستمایه تبلیغ قرار دهد اما مخالفت مقامات اسکاتلند او را به شدت عصبانی نموده بود.

نیویورک تایمز در ادامه گزارش خود نوشت: اردوغان 18 است که در قدرت حضور دارد و از این رو خوب می داند که چگونه بازی کند، اما با این وجود امروزه از لحاظ سیاسی بیش از هر دوره دیگری ضعیف شده است.

سیاست ها و رفتارهای ترکیه در سال های گذشته به طور فزاینده ای به سمت تنش زایی و ایجاد مسائل خرد و کلان برای همسایگان و کشورهای منطقه پیش رفته است و سیاست تنش صفر با همسایگان که بخش مهمی از راهبرد حزب عدالت و توسعه در سال های اولیه به قدرت رسیدن این حزب را تشکیل می داد، رنگ باخته و ترکیه به رهبری اردوغان در سال های بعد به تنش حداکثری با بسیاری از کشورهای منطقه رسیده است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که اوضاع مالی ترکیه در ماههای گذشته به شدت بحرانی بوده به گونه ای که ارزش لیر از 1.17 لیر در برابر دلار در آگوست سال 2008 به بیش از 10 لیر در برابر دلار طی روز های گذشته رسیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1321

به "اردوغان: خودستایی نمی کنم، من با تجربه ترین رهبر دنیا هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: خودستایی نمی کنم، من با تجربه ترین رهبر دنیا هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید