اردوغان: مسلمانان اروپایی به شکل سازمان یافته تحت تبعیض قرار دارند

به گزارش مجله پزشکی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی پیامی ویدئویی برای کنفرانس نسل کشی: درسهایی که از سربرنیتسا گرفتیم گفت: مسلمانان اروپایی به شکل سازمان یافته تحت تبعیض قرار دارند.

اردوغان: مسلمانان اروپایی به شکل سازمان یافته تحت تبعیض قرار دارند

با ما سفر کنید و با تور مسافرتی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، اردوغان در پیغام خود برای شرکت کنندگان در این کنفرانس مجازی که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد شروع مذاکرات صلح دایتون در اول نوامبر 1995 برگزار گردید، گفت: مسلمانان اروپایی به شکل سازمان یافته مورد تبعیض قرار می گیرند و حقوق و آزادی شان سلب شده است. باید به این رویکرد اشتباه که آینده بشریت و فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز ادیان و فرهنگ های مختلف در کنار هم را تهدید می نماید، نه گفته گردد.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: همانگونه که پس از واقعه اسفناک هولوکاست با آنتی سمیتیزم مبارزه شد، امروز نیز باید به همان شکل با اسلام هراسی مبارزه گردد.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه وقوع نسل کشی سربرنیتسا در قلب اروپا مانند لکه ننگی در تاریخ بشریت خودنمایی می نماید، توضیح داد: داغ کشتار 8 هزار و 372 برادر بوسنیایی علی رغم گذشت ربع قرن از وقوع آن باز هم دلمان را به درد می آورد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: برای جلوگیری از تکرار نسل کشی که در سربرنیتسا رخ داد باید اشتباهاتی که شاهدش هستیم را با صدای بلند به گوش همه برسانیم و با همکاری یکدیگر راه حل مناسب برای این مسائل را بیابیم. نه تنها برای خود و کشورهایمان، بلکه برای آینده فرزندانمان نیز باید به مسئولیت هایی که بر دوش مااست عمل کنیم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 700

به "اردوغان: مسلمانان اروپایی به شکل سازمان یافته تحت تبعیض قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: مسلمانان اروپایی به شکل سازمان یافته تحت تبعیض قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید