اشیایی عجیب که در سواحل انتظارش را نمی کشید

به گزارش مجله پزشکی، عجیب ترین اشیایی که ممکن است از اعماق اقیانوس به سواحل سفر نمایند

چشم هیولا

در سال 2012 چشمی در ساحل پیدا شد که انقدر بزرگ بود که گویی متعلق به یک اژدها بوده است. این چشم در حالی به سواحل فلوریدا رسید که کاملا سالم و دست نخورده بود و از آن خون می چکید. پس از اینکه سریعا آن را در یخ قرار دادند، برای تجزیه و تحلیل بیشتر به موسسه تحقیقاتی فلوریدا ارسال شد.

اشیایی عجیب که در سواحل انتظارش را نمی کشید

این چشم متعلق به یک اره ماهی در اقیانوس بوده است. وزن این اره ماهی بیش از 450 کیلوگرم تخمین زده شده بود. آنها ارگان هایی در مجاورت چشم هایشان دارند که گرما را به مغزشان می رساند و وسعت دیدشان را بهبود می بخشد.

لشگری از اسکوئیدها

وقتی در 19 ژانویه سال 2005 خورشید بر ساحل نیوپورت (Newport) در کالیفرنیا طلوع می نماید، 500 موجود با ظاهری عجیب، آرمیده بر شن های ساحل مشاهده شدند. برخی از آنها 2 متر طول و 45 کیلوگرم وزن داشتند. اسکوئیدها (ماهی مرکب) در آب رنگارنگ و زیبا هستند، ولی در خشکی کاملا رنگ پریده و شوم به نظر می رسند. صدها اسکوئید دیگر در سپتامبر 2011 نیز به ساحل نشستند.

بیش از هزار اسکوئید در عمق 200 تا 700 متری اقیانوس آرام زندگی می نمایند. ماهی گیرهای مکزیکی به علت خشونت بالای این ماهی ها به آنها لقب شیاطین سرخ داده اند. اسکوئیدها از نوک مکنده ی خود برای نیش زدن دیگر ماهی ها استفاده می نمایند و آنها را بعد از خرد و له کردن می بلعند.

جنگلی از درختان سربریده

این گنجینه منحصربه فرد نتیجه دست رنج دریا نبوده است. بعد از طوفانی نادر در بندر کاردیگان (Cardigan) در ولز، تمام شن های لب دریا جابجا می شوند و این جنگل سر از خشکی بیرون می آورد. درختان بلوط، توس، کاج و توسکا که دوباره رنگ آفتاب را دیده بودند، بین 4500 تا 6000 سال پیش زنده بودند. بعلاوه نشانه هایی مبنی بر اینکه افرادی در لب ساحل قلمرو خود را رهبری می کردند نیز مشاهده شده بود. با پایین آمدن سطح آب دریا، باستان شناسان گذرگاهی چوبی و به جای مانده آتشکده ای تاریخی را نیز کشف کردند.

گویا بندر کاردیگان محل استقرار حکومتی افسانه ای و البته غرق شده است که به داستان اتلنتیس ولز مشهور است (جزیره ای که گویند سابقا در مغرب جلب الطارق وجود داشته و در اثر زلزله به دریا فرورفته است).

بمب

وقتی خانواده ای انگلیسی در طی سفری به لب دریا می رسند و در ساحل مستقر می شوند، مادر خانواده در حالی آغاز به عکس گرفتن از بچه هایش می نماید، که آن ها مشغول بازی با توپ فلزی هستند که نیمی از آن با صدف پوشانده شده است.

در ابتدا همه با تماشا یک شی به این بزرگی به فکر فرو رفته بودند، تا اینکه با تماشا نوشته حاشیه آن متوجه شدند که این شی یک بمب عمل نکرده است. این بمب در ساحل پارک پمبری کانتری (Pembrey Country) در جنوب ولز به ساحل رسیده بود.

این بمب از بازماندگان جنگ جهانی دوم بود و هفتاد سال قدمت داشت. خوشبختانه نیروهای دریایی این بمب را به صورت کنترل شده منفجر کردند.

منبع: الی گشت
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1409

به "اشیایی عجیب که در سواحل انتظارش را نمی کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشیایی عجیب که در سواحل انتظارش را نمی کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید