اندیشکده هریتیج؛ نیروی هوایی آمریکا ناکارآمد و ضعیف شده است

به گزارش مجله پزشکی، گزارش یک اندیشکده آمریکایی نشان می دهد که نیروی هوایی و فضایی آمریکا از بُعد عملیاتی در آمادگی پایین قرار دارند.

اندیشکده هریتیج؛ نیروی هوایی آمریکا ناکارآمد و ضعیف شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک اندیشکده آمریکایی در تازه ترین گزارش خود در خصوص شاخص قدرت نظامی ایالات متحده در 2022، نیروی هوایی و نیروی فضایی این کشور را در آمادگی پایین توصیف کرد.

اندیشکده هریتیج در گزارش خود ظرفیت و توانایی نیروی هوایی آمریکا را در رتبه میانه ارزیابی کرد، در حالی که آمادگی کل نیروی هوایی را در مقیاس پنج درجه ای بسیار ضعیف تا بسیار قوی ضعیف ارزیابی کرد.

در این گزارش به رتبه پایین آمادگی نیروی هوایی ایالات متحده با میانه سالانه 130 ساعت پرواز برای خلبانان و سرمایه گذاری ناکافی در هواپیماهای رادار گریز نسل پنجم که قادر به رویارویی با دشمنان خود اشاره شده است. نیروی فضایی آمریکا نیز در این گزارش ضعیف ارزیابی شد.

داکوتا وود از تحلیلگران ارشد این اندیشکده گفت: در نیروی هوایی، ما درباره راهبرد سرمایه گذاری سرگردان شده ایم. نیروی هوایی مایل است هزینه بیشتری برای تحقیق و توسعه داشته باشد، در حالی که به اندازه کافی هواپیما برای جایگزینی ناوگان قدیمی خود در اختیار ندارد.

اکنون میانگین سنی ناوگان نیروی هوایی آمریکا 31 سال است. اینک نیروی هوایی آمریکا 86 درصد از ظرفیت مورد نیاز را برای ایفای نقش در دو عملیات مهم احتمالی منطقه ای دارد و توانایی آن برای استقرار سریع جنگنده و بمب افکن ها در منطقه بحرانی محدود است.

در این گزارش همچنین به کمبود 1925 خلبان و پایین ترین اندازه در پرواز در هفته و سال اشاره شده است. طبق گزارش، بیماری کرونا تاثیر شدیدی بر ساعات پروازها داشته است.

جان ونابل از خلبانان سابق نیروی هوایی آمریکا نیز با انتقاد از رویکرد این کشور در سرمایه گذاری در جنگنده های نسل چهارم گفت، چینی ها و روس ها از سیستم های عامل نسل چهارم نمی ترسند. آنها از جنگنده اف-35 هراس دارند.

ونابل گفت که نیروی فضایی آمریکا نیز قادر به برآوردن الزامات کنونی عملیاتی نیست. ونابل گفت که سامانه ردیابی راداری لاکهید مارتین مستقر در جزایر مارشال که در سال 2020 راه اندازی شد، فقط هر 26 ساعت یکبار به روز رسانی شده و اجسام را رصد می کند.

نیروی هوایی آمریکا چندی قبل پس از چند روز بایکوت خبری تایید کرد که یک فروند جنگنده پنهانکار بی-2 این کشور در یک پایگاه هوایی سقوط کرده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1270

به "اندیشکده هریتیج؛ نیروی هوایی آمریکا ناکارآمد و ضعیف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشکده هریتیج؛ نیروی هوایی آمریکا ناکارآمد و ضعیف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید