بلاتکلیفی شناگر نابینا و کم بینا برای حضور در پارالمپیک توکیو

به گزارش مجله پزشکی، شناگر نابینا و کم بینا که در مسابقات جهانی لندن پیروز به کسب مجوز ورودی بازیهای پارالمپیک توکیو شده است، می گوید: واقعا نمی دانم چرا کمیته ملی پارالمپیک شرایط شناگران اعزامی به پارالمپیک توکیو را تعیین نمی کند تا از بلاتکلیفی خارج شویم.

بلاتکلیفی شناگر نابینا و کم بینا برای حضور در پارالمپیک توکیو

محمدحسین کریمی در گفت وگو با مجله پزشکی، اضافه نمود: بعد از مسابقات جهانی لندن که به همراه دو شناگر دیگر پیروز به کسب مجوز ورودی به بازیهای پارالمپیک توکیو شدیم تمرینات خود را متوقف نکردم و همچنان منتظر هستم تا ببینم شرایط ما برای حضور در پارالمپیک توکیو چگونه خواهد شد. البته با توجه به این که بعد از لندن هیچ اردوی تدارکاتی برای تیم شنا پیش بینی نشده است و بیشتر تیم های پارالمپیکی در اردوی آماده سازی کیش بسر می برند این دغدغه را دارم که آیا سهمیه پارالمپیک توکیو به شناگران تعلق می گیرد یا خیر؟

وی گفت: وقتی کمیته ملی پارالمپیک برای سایر رشته ها هزینه سنگینی می نماید و برای شنا برنامه خاصی ندارد چه توقعی می تواند برای مدال آوری در شنا داشته باشد. من به یاد دارم در سال 2015 که راهی لهستان شدم تا 2018 در هیچ مسابقه برون مرزی شرکت نکردم. قطعا این مساله سبب افت رکورد شناگران می گردد.

این شناگر نابینا و کم بینا اضافه نمود: در حال حاضر که با هزینه شخصی خود پیگیر تمرینات شنا و بدنسازی هستم واقعا نمی دانم شرایطمان برای اعزام چگونه خواهد شد. حتی رییس انجمن و سرمربی نیز در این زمینه بی اطلاع هستند و عنوان می نمایند هنوز هیچ برنامه ای از سوی کمیته ملی پارالمپیک برای شنا معین نشده است.

کریمی اضافه نمود: اگر قرار است شناگری به توکیو اعزام نگردد زودتر تکلیف را معین نمایند که این همه هزینه نکنیم. از سوی دیگر به خاطر بالا بودن میزان کلر آب استخر دچار مشکل ریوی شدم که در حال درمان آن هستم. اگر مطمئن شوم که به توکیو اعزام نمی شویم دست از تمرینات بر می دارم تا دوباره سلامتی خود را بدست آورم.

وی توضیح داد: اگر تصمیم کمیته ملی پارالمپیک برای معین شناگر اعزامی به پارالمپیک توکیو برگزاری مسابقات انتخابی است زودتر اعلام نمایند تا از بلاتکلیفی خارج شویم. واقعا شرایط اقتصادی ام در حدی نیست که تمرینات بدنسازی و شنای خود را به طور مرتب پیگیری کنم.

این شناگر نابینا و کم بینا در سرانجام پیرامون این پرسش که آیا از نظر امکانات نیز دچار مشکل هستید یا خیر؟ گفت: مسئله ای از نظر استخر برای انجام تمرینات ندارم، تنها دغدغه ام این است که تکلیف خود را نمی دانم که جزو شناگر اعزامی به توکیو هستم یا خیر؟ اگر قرار به اعزام است برای ما نیز اردوی تدارکاتی برگزار نمایند تا در شرایط بهتری خود را برای پارالمپیک توکیو آماده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 41

به "بلاتکلیفی شناگر نابینا و کم بینا برای حضور در پارالمپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی شناگر نابینا و کم بینا برای حضور در پارالمپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید