ورزشکارانی که در سال 2019 از جهان رفتند

به گزارش مجله پزشکی، دنیا ورزش برخی از ستاره های خود را در سال 2019 از دست داد و همچنین حوادث جان برخی از ورزشکاران را گرفت.

ورزشکارانی که در سال 2019 از جهان رفتند

به گزارش خبرنگاران، دنیا ورزش در سال 2019 با حوادث تلخی روبرو شد. ورزشکاران زیادی جان خود را از دست دادند که بیشترشان به دلیل حادثه در جریان رقابت یا بیرون از آن برای همواره با زندگی وداع کردند. سایت مارکا در یک گزارش به ورزشکارانی که در این سال درگذشتند اشاره نمود.

امیلیانو سالا

بازیکن تیم نانت با کاردیف قرارداد امضا کرد اما در بیست و یکم ژانویه زمانی که در یک جت شخصی حضور داشت تا به شهر ولزی برود ناپدید شد. سوم فوریه بقایایی از این جت در دریا پیدا شد. چهار روز بعد اعلام شد که در میان بقایا پیکر بی جان سالا هم وجود داشته است.

نواک بوسکوویچ

هندبالیست صربستانی زمانی که 29 سال داشت خودکشی کرد. او در سوم فوریه یک تیر به سر خود شلیک کرد. بوسکوویچ روبروی خانه اش با اسلحه قانونی که برای شکار خریده بود جان خود را گرفت.

ایساسیو کایه خا

او که از سال 1958 تا 1972 بازیکن اتلتیکومادرید بود در چهارم فوریه و در 82 سالگی درگذشت. کایه خا توانست در فصل های 70-1969 و 66-1965 فاتح لالیگا گردد. همچنین چهار کوپا دل ری را در سال های 1972، 1965، 1961 و 1960 به دست آورد. کایه خا در سال 1962 جام برندگان را بالای سر برد و با تیم ملی اسپانیا در یورو 1964 قهرمان شد.

متی نیکانن

اسکی بازی بازنشسته فنلاندی چهارم فوریه در 55 سالگی درگذشت. او چهار مدال طلای المپیک را به دست آورد. همچنین در سال های 1982 تا 1987 هفت قهرمانی در مسابقات دنیای کسب کرد. نیکانن دو پیروزی در چهار قهرمانی دنیا و چهار قهرمانی در جام دنیای به دست آورد.

گوردون بنکس

دروازه بان بازنشسته انگلیسی در چهاردهم فوریه در 81 سالگی جان باخت. او برای تیم های چسترفیلد، لسترسیتی و استوک سیتی بازی کرد. به خاطر مهار قرن نامش در تاریخ ثبت شد. این اتفاق در مرحله گروهی جام دنیای 1970 مکزیک رخ داد و توانست ضربه پله را در ملاقات برزیل و انگلیس مهار کند.

مارکوس گاریدو

راننده نوجوان اسپانیایی به دلیل حادثه در جریان رقابت های موتور سواری اندلس جان خود را در بیمارستان خرس از دست داد. او تنها 14 سال داشت.

جان هاولیچک

بیشترین امتیاز آور تاریخ تیم بسکتبال سلتیکس بوستون در بیست و چهارم آوریل در 79 سالگی درگذشت. هالویچک 16 فصل در NBA با پیراهن سلتیکس بازی کرد و توانست هشت عنوان در این رقابت ها به دست آورد.

یوزف سورال

بازیکن اهل چک در حال بازگشت از ملاقات قیصراسپور بود که مینی بوس آلانیاسپور واژگون شد و جانش را در این حادثه از دست داد. سورال 28 سال داشت.

آندرس خونکرا

دروازه بان رئال مادرید از سال 1966 تا 1975 در ششم می در 73 سالگی درگذشت. او توانست پنج قهرمانی را در لیگ به دست آورد و جایزه سامورا (بهترین دروازه بان لالیگا) را در فصل 68-1967 کسب کند. خونکرا برای لانگرو و رئال ساراگوسا هم بازی کرد.

نیکی لائودا

قهرمان سه دوره فرمول یک دنیا در بیست و یکم می در 70 سالگی درگذشت. او در دهه 70 و 80 درخشید. لائودا در سال 1976 در رقابت های جایزه بزرگ آلمان به طور معجزه آسایی از یک حادثه جان سالم به در برد.

مانوئل پاسوس

دروازه بان سابق اتلتیکومادرید در بیست و چهارم می در 89 سالگی جان خود را از دست داد. او در 174 بازی با پیراهن روخی بلانکو به میدان رفت و توانست دو قهرمانی در کوپا دل ری را به دست آورد. همچنین جام برندگان اروپا را بالای سر برد.

خوسه آنتونیو ریس

بازیکن مشهور اسپانیایی در یکم ژوئن در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داد. او جوانترین بازیکن سویا در بازی در لالیگا لقب گرفت و در آن موقع تنها 14 سال داشت. ریس برای آرسنال، رئال مادرید، اتلتیکو، بنفیکا، اسپانیول، کوردوبا و اکسترمادورا بازی کرد. او توانست با رئال مادرید لالیگا را فتح کند. همچنین یک لیگ برتر، یک جام خیریه و یک اف.ای کاپ با آرسنال به دست آورد.

پرنل ویتاکر

بوکسور بازنشسته آمریکایی چهاردهم جولای در 55 سالگی به دلیل یک سانحه رانندگی درگذشت. او مدال طلای المپیک سبک وزن را در سال 1984 به دست آورد. او در چهار بخش توانست قهرمان دنیا گردد.

کریگ فالون

قهرمان سابق دنیا زمانی که 36 سال داشت در جودو در پانزدهم جولای درگذشت. ورزشکار بریتانیایی در جام دنیای 2005 مصر مدال طلا را بر گردن آویخت و در المپیک 2008 پکن مدال برنز را کسب کرد.

پیتر مک نامارا

برنده 24 عنوان تنیس در بیستم جولای در 64 سالگی به دلیل سرطان پروستات جان خود را از دست داد. او به همراه پل مک نامی 19 جام را به دست آورد. آنها در ویمبلدون و اپن استرالیا درخشیدند.

ماکسیم دادشف

بوکسور روس به دلیل جراحات وارده در مبارزه با سوبریل ماتیاس جان خود را از دست داد. این اتفاق تلخ در بیست و سوم جولای رخ داد. دادشف تنها 28 سال داشت.

اوگو سانتیان

بوکسور دیگری که به دلیل ضربات سنگین در مبارزه جان خود را از دست داد سانتیان بود. او در جریان رقابت با ادواردو آبرئو بیهوش شد و بیست و پنجم جولای در بیمارستان بوینس آیرس درگذشت.

بیورگ لامبرخت

دوچرخه سوار 22 ساله هم در پنجم آگوست به دلیل حادثه در جریان مسابقات درگذشت. لامبرخت به شدت با بتنی که در جهت وجود داشت برخورد کرد و واژگون شد. این حادثه در رقابت های دوچرخه سواری لهستان رخ داد.

خوسه لوییس تاتا بروان

بازیکن بازنشسته آرژانتینی در دوازدهم آگوست در 62 سالگی جان خود را از دست داد. او یکی از گل های آرژانتین را در فینال جام دنیای 86 مکزیک برابر آلمان به ثمر رساند. بروان مدافع میانی بود و برای تیم های استودیانتس، بوکاجونیورز، دپورتیوواسپانیول، راسینگ کلوب آرژانتین، اتلتیکو ناسیونال کلمبیا و برست فرانسه بازی کرد. همچنین در اسپانیا برای مورسیا دو فصل بازی کرد.

فلیچه جیموندی

دوچرخه سوار بازنشسته ایتالیایی در شانزدهم آگوست در 76 سالگی درگذشت. او جیرود ایتالیا را سه بار فتح کرد. همچنین در سال 1965 قهرمان تور دو فرانس شد و در رقابت های اسپانیا جام قهرمانی را بالای سر برد.

آنتوان هوبرت

راننده فرانسوی که در فرمول دو رقابت می کرد در جریان رقابت های اسپا-فرانکورشام جان خود را از دست داد. این اتفاق زمانی که هوبرت تنها 22 سال داشت در سی و یکم آگوست رخ داد.

بلانکا فرناندس اوچوئا

نخستین ورزشکار اسپانیایی که توانست یک مدال المپیک را به دست آورد پیکر بی جانش چهارم سپتامبر در مادرید پیدا شد. اسکی باز اسپانیایی یازده روز ناپدید شده بود. او توانست در المپیک زمستانی 1992 مدال برنز را کسب کند.

رودی گوتندورف

سرمربی که بیش از همه راهنمایی تیم های فوتبال را بر عهده داشت، چهاردهم سپتامبر در 93 سالگی درگذشت. او سرمربی بیش از 50 تیم باشگاهی و 30 تیم ملی بود. گوتندورف در اسپانیا مدت کوتاهی راهنمایی وایادولید را بر عهده داشت.

آندرس خیمنو

تنیسور بازنشسته که از سرطان پانکراس رنج می برد در نهم اکتبر در 82 سالگی جان خود را از دست داد. او مسن ترین قهرمان رولان گاروس بود و در 34 سالگی توانست قهرمان این رقابت ها گردد. همچنین در سال 1969 به فینال اپن استرالیا صعود کرد و یک سال بعد فینالیست ویمبلدون شد.

پاتریک دی

بوکسور آمریکایی به دلیل ضربات وارد شده به سرش در مبارزه با چارلز کانول جان خود را در 27 سالگی از دست داد. او چهار روز پس از مبارزه در هفدهم اکتبر درگذشت.

ماریک فرفوت

قهرمان پارالمپیک دوومیدانی در 41 سالگی با مرگ آسان زندگی اش خاتمه یافت. او از 14 سالگی دچار یک بیماری ژنتیکی شده بود. فرفوت یک مدال طلا و یک نقره در المپیک 2012 لندن به دست آورد. همچنین در ریو مدال برنز را بر گردن آویخت.

انریکتا باسیلیو

دونده بازنشسته مکزیکی بیست و ششم اکتبر در 71 سالگی درگذشت. او قهرمان دو با مانع کشورش در دهه 80 شد و به نخستین زنی تبدیل شد که مشعل المپیک را روشن می نماید. این اتفاق در المپیک 1968 مکزیک رخ داد.

آفریدزا موناندار

راننده 20 ساله به دلیل حادثه در جریان رقابت های آسیا تلنت در سپانگ جان خود را از دست داد. این اتفاق تلخ دوم نوامبر رخ داد.

هریسون دیلارد

تنها دونده ای که توانست مدال طلای المپیک دو 100 و 110 متر با مانع را کسب کند در 96 سالگی درگذشت.

پیم فربیک

سرمربی هلندی بیست و هشتم نوامبر در 63 سالگی درگذشت. او در جام های دنیای 2002 و 2006 به عنوان دستیار گاس هیدینک و دیک ادوکات در تیم ملی کره جنوبی حضور داشت. همچنین راهنمایی کره جنوبی (2006 تا 2007)، استرالیا (2007 تا 2010)، مراکش زیر 23 سال (2010 تا 2014) و عمان (2016 تا 2019) را بر عهده داشت. با عمان توانست مهمترین موفقیتش را در جام ملت های آسیا 2019 به دست اورد. برای نخستین بار این تیم را به مرحله یک هشتم نهایی رساند. همچنین توانست موجب صعود استرالیا به جام دنیای 2010 گردد.

پیتر اسنل

سر پیتر اسنل سیزدهم دسامبر در 80 سالگی درگذشت. دونده نیوزلندی دوگانه تکرارنشدنی را به دست آورد. او توانست مدال طلای دو 800 متر و 1500 متر را در المپیک 1964 توکیو کسب کند.

کارین بالزر

قهرمان المپیک 1964 توکیو هفدهم دسامبر جان خود را از دست داد. او در 81 سالگی درگذشت. بالزر علاوه بر مدال طلای المیک دو 80 متر با مانع، هفت رکورد دنیای هم به ثبت رساند.

مارتین پیترز

بازیکن و سرمربی بازنشسته انگلیسی بیست و یکم دسامبر در 76 سالگی درگذشت. او به همراه انگلیس 67 بازی انجام داد و 20 گل به ثمر رساند. یکی از آن گل ها اهمیت زیادی داشت. او در پیروزی 4 بر 2 انگلیس مقابل آلمان در فینال جام دنیای 1966 مکزیک توانست گلزنی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 91

به "ورزشکارانی که در سال 2019 از جهان رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشکارانی که در سال 2019 از جهان رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید