برترین زمان سفر به استرالیا (تور استرالیا ارزان)

به گزارش مجله پزشکی، استرالیا (Australia) یکی از کشورهای بزرگ دنیا به شمار می رود که مساحت آن اندکی از آمریکا کمتر است و 48 استان دارد که مساحتی حدود 2.9 میلیون مایل مربع را در بر می گیرد. آب وهوا در منطقه ها جنوبی و شمالی این کشور با یکدیگر بسیار فرق دارد و این موضوع در خصوص بخش های میانی با منطقه ها ساحلی نیز دیده می گردد. از همین رو، بهتر است همواره زمان مناسبی را برای سفر به این کشور انتخاب کنید. در ادامه همراه با ما باشید تا به آنالیز برترین زمان سفر به استرالیا بپردازیم.

برترین زمان سفر به استرالیا (تور استرالیا ارزان)

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به طور کلی، برترین زمان سفر به استرالیا در فصل بهار یا پاییز است. البته باید توجه داشت که قرار گرفتن این کشور در نیم کره جنوبی سبب شده تا ماه های تابستان و زمستانی آن با نیمه کره شمالی متفاوت باشد. به عنوان مثال، دسامبر تا فوریه به عنوان تابستان و ژوئن تا اوت به عنوان زمستان شناخته می گردد. البته باید توجه داشت که برترین زمان سفر به استرالیا بستگی به هدف شما برای سفر به این کشور نیز دارد.

آب وهوا در استرالیا

استرالیا به عنوان کشوری خشک و گرم شناخته می گردد و این موضوع نسبتا حقیقت دارد، البته در بعضی موارد این گونه نیست. به طور کلی، مرکز استرالیا نسبت به منطقه ها سواحلی آن بسیار گرم تر است و منطقه ها جنوبی نسبت به شمالی سردتر هستند. علاوه بر این، در منطقه های همانند آلپ های استرالیایی در جنوب غربی کشور نیز می توان انتظار بارش برف در زمستان را داشت.

بیشتر بخش های مرکزی و جنوبی استرالیا دارای چهار فصل متفاوت هستند و میانگین دمای هوا در تابستان بین 20 تا 35 درجه سلسیوس و میانگین دمای هوا در فصل زمستان 3 تا 20 درجه سلسیوس است. شهرهایی همانند سیدنی (Sydney)، ملبورن (Melbourne)، بریسبین (Brisbane) و پرث (Perth) جزو همین دسته محسوب می شوند و در تمام سال می توان از آن ها بازدید کرد.

با این حال، بخش های شمالی استرالیا آب وهوایی گرمسیری دارند و فصل بارانی از نوامبر تا مارس و فصل خشک از آوریل تا اکتبر جریان دارد. منطقه های همانند کنز (Cairns)، دیواره بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef) و داروین (Darwin) جزو همین منطقه ها گرمسیری به شمار می روند و برترین زمان برای سفر به آنجا در فصل خشک است.

در سفر خود به استرالیا حتما توجه داشته باشید که حتی در شهرهای جنوبی همانند سیدنی نیز دمای هوا در تابستان به 37 درجه سلسیوس می رسد که می تواند بسیار آزاردهنده باشد. پس اگر در دسامبر یا ژانویه به استرالیا سفر می کنید، حتما انتظار آب وهوایی گرم و سوزان را داشته باشید.

اوج فصل گردشگری در استرالیا

مساحت بسیار زیاد و جمعیت کم استرالیا سبب شده تا این کشور به ندرت شلوغ باشد، به طوریکه مقدار تراکم جمعیت این کشور تنها 9 نفر در هر مایل مربع است. از سوی دیگر، تعداد گردشگرها در طول سال و در بخش های مختلف کشور فرق دارد؛ بیشتر گردشگران داخلی در تابستان به سفر می روند اما گردشگران خارجی در زمستان به استرالیا می آیند.

شهرهای بزرگی همانند سیدنی و ملبورن به هنگام تعطیلاتی همانند سال نوی میلادی و رویدادها و فستیوال های خاص بسیار شلوغ هستند. سفر به دیواره بزرگ مرجانی به هنگام تعطیلات عید پاک و در ژوئیه هر سال بسیار محبوبیت دارد. در ژوئن و ژوئیه نیز به علت تعطیلات مدارس استرالیا و آب وهوای معتدل، الورو (Uluru) بسیار شلوغ است. با وجود تمام این موارد باید توجه داشت که در سفر به استرالیا به راحتی می توانید مکان های خلوت و خوبی را پیدا کنید.

رویدادها و فستیوال های محبوب استرالیا

بسیاری از رویدادهای ورزشی و فرهنگی استرالیا در ماه های سرد سال همانند آوریل و اکتبر برگزار می شوند و این موضوع در بخش های شمالی کشور بیشتر دیده می گردد. فستیوال های موسیقی نیز بیشتر در فصل تابستان دایر می شوند. اگر قصد سفر به استرالیا و اقامت در شهرهای بزرگی همانند بریسبین، سیدنی و ملبورن به هنگام برگزاری فستیوال های بزرگ را دارید، حتما از قبل اقدام به رزرو هتل کنید. تفرجگاه ها و هتل ها در شهرهای ساحلی کوچک و نزدیک جاذبه های طبیعی به هنگام اوج فصل گردشگری نیز به سرعت پر می شوند.

برترین زمان سفر به استرالیا برای سواحل گردی

اگر در پی آن هستید تا در سفر به استرالیا بیشتر وقت خود را در سواحل بگذرانید، پس پیشنهاد می گردد که در ماه نوامبر و مه از سیدنی تماشا کنید. در این موقع از سال، دمای آب های اقیانوس حدود 20 درجه سلسیوس است که برای شنا بسیار عالی خواهد بود. دیگر مقاصد گردشگری ساحلی همانند ساحل طلایی (Gold Coast)، خلیج بایرون (Byron Bay) و پرث نیز در تمام سال همواره گرم و آفتابی هستند.

در بخش های شمالی استرالیا نیز بدون توجه به فصلی که به آنجا سفر می کنید، می توانید به راحتی در آب های اقیانوس شنا کنید اما حتما مراقب عروس های دریایی باشید. نیش عروس دریایی باکس و ایروکاندجی می توانند برای انسان ها کشنده باشند و بیشتر در ماه نوامبر تا مه در منطقه ها شمالی استرالیا همانند کوئینزلند دیده می شوند.

برترین زمان سفر به استرالیا کدام است؟

بهار یا پاییز برترین فصل برای سفر به استرالیا به شمار می روند و علت آن نیز دمای گرم و بارش های کافی است که نسبت به ماه های تابستانی و زمستانی از شدت کمتری برخوردار هستند.

فصل تابستان در استرالیا در چه ماه هایی است؟

از آنجا که استرالیا به طور کامل در نیم کره جنوبی قرار گرفته است، فصل تابستان از ماه دسامبر آغاز می گردد تا فوریه ادامه دارد.

اوج فصل گردشگری در استرالیا چه زمانی است؟

بستگی به مقصد شما در استرالیا، اوج فصل گردشگری فرق دارد. در شهرهای بزرگی همانند سیدنی و ملبورن، اوج فصل گردشگری و شلوغی در تعطیلات ماه دسامبر است و در هنگام تعطیلات عید پاک نیز دیواره بزرگ مرجانی از همه جا شلوغ تر است.

منبع: فوت و فن / tripsavvy
انتشار: 4 مهر 1401 بروزرسانی: 4 مهر 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1554

به "برترین زمان سفر به استرالیا (تور استرالیا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان سفر به استرالیا (تور استرالیا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید