تنبیه متجاوز به زبان عربی منتشر می شود

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران: کتاب بررسی و تحلیل جنگ 8 ساله ایران و عراق: تنبیه متجاوز در آینده ای نزدیک، به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به زبان عربی، ترجمه و چاپ می شود.

تنبیه متجاوز به زبان عربی منتشر می شود

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران کتاب بررسی و تحلیل جنگ 8 ساله ایران و عراق: تنبیه متجاوز در آینده ای نزدیک، به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به زبان عربی، ترجمه و چاپ خواهد شد. این اثر، سومین مجلد از مجموعه پنج جلدی بررسی و تحلیل جنگ 8 ساله ایران و عراق بوده و ابعاد گوناگون جنگ، از دوران پس از آزادسازی خرمشهر تا پایان عملیات والفجر 10 (تیر سال 1361 تا فروردین سال 1367) را مورد بررسی قرار داده است.

محور اساسی بحث در کتاب تنبیه متجاوز، دلایل ورود رزمندگان به خاک عراق و استراتژی ها و تاکتیک های مورد استفاده آن ها در تنبیه متجاوز، در آن شش سال قرار گرفته و به بررسی تحولات اساسی در صحنه نبرد، ابتکار نظامی، تغییر موازنه جنگ از سال 1361 به بعد به نفع ایران و تغییر استراتژی عملیاتی و عوامل موثر بر آن پرداخته است.

این اثر، با اولویت قرار دادن مسائل نظامی در عرصه تصمیم گیری و اقدام، نگاهی نظامی - سیاسی با رویکرد توصیفی به جنگ دارد. کتاب تنبیه متجاوز به دلیل گستردگی و گوناگونی موضوعات، با اتکا به اطلاعات 50 راوی جنگ، منابع کتابخانه ای و اسناد و مدارک معتبر تدوین شده و با ایجاز و اجمال، دوره 6 ساله ای از جنگ (1361تا1367) را مورد بررسی قرار می دهد.

ترجمه عربی تنبیه متجاوز به زودی توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس زیر چاپ می رود.

منبع: تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 373

به "تنبیه متجاوز به زبان عربی منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنبیه متجاوز به زبان عربی منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید