تورنمنت کشتی بلغارستان؛ طلای ایران شش تایی شد

به گزارش مجله پزشکی، تهران (پانا) - درقابت های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولای پتروف طی روزهای 19 تا 22 فروردین ماه در شهر پلودیو بلغارستان برگزار گردید و نمایندگان کشورمان در این مسابقات به 6 مدال طلا و یک مدال نقره دست یافتند.

تورنمنت کشتی بلغارستان؛ طلای ایران شش تایی شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به توضیح زیر است:

کشتی آزاد:

در وزن 74 کیلوگرم جمال عبادی در دور نخست با نتیجه 5 بر یک کانات موسابکوف از قزاقستان را شکست داد و در دور بعد نیز با نتیجه 8 بر یک ولادمیر کامکرلیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل میهایل گئورگیف از بلغارستان با نتیجه 5 بر 2 پیروز شد و به ملاقات فینال راه یافت. وی در این ملاقات با نتیجه 7 بر 3 نورلان بکجانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 79 کیلوگرم حمیدرضا زرین پیکر پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل عبدالکادیر آبدیگابار از قزاقستان با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله بولات ساکایف از قزاقستان را با نتیجه 6 بر یک از پیش رو برداشت و به ملاقات فینال راه یافت. وی در این ملاقات مقابل اومور آیبی از ترکیه با نتیجه 9 بر صفر پیروز و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در ملاقات نخست با نتیجه 10 بر صفر خوتچویا از گرجستان را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل انگستروم از سوئد با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل زوتان اوتیموف از بلغارستان با نتیجه 10برصفر به پیروزی دست یافت و راهی ملاقات فینال شد. گلیج در ملاقات فینال با نتیجه 11 بر صفر مامد ابراگیموف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 125 کیلوگرم که به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می گردد، امین طاهری در گروه ب مقابل اسلام آدیزوف از بلغارستان با نتیجه 10 بر صفر به فزونی دست یافت وی در کشتی بعد و برای سرگروهی با نتیجه 15 بر 4 آلکسی ژورژولیانی از گرجستان را مغلوب کرد. وی در ملاقات نیمه نهایی مقابل آنیل کلیچسالیان نفر دوم گروه الف از ترکیه با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و به ملاقات فینال راه یافت. وی در ملاقات فینال با نتیجه 11 بر صفر خوزه دیاز از ونزوئلا را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

کشتی فرنگی:

در وزن 60 کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل سیراشکی از بلغارستان با نتیجه 9 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل احمت اویار از ترکیه با نتیجه 3 بر یک به پیروزی دست یافت و راهی ملاقات فینال شد. حریف وی در این ملاقات دیچر کاستاندا از کلمبیا را با نتیجه 8 بر صفر شکست داده و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 63 آرمین محب ثابت در دور نخست مقابل نیکولای ویچف از بلغارستان با نتیجه 5 بر 3 بازنده شد و با توجه به شکست این حریف، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم علی ارسلان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل عبدالصامت باشار از ترکیه با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل الکساندر ماکسیموویچ از صربستان با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و راهی ملاقات فینال شد. و با توجه به حاضر نشدن میلیان شوآب از آلمان در ملاقات فینال، ارسلان صاحب مدال طلا شد.

در وزن 87 کیلوگرم مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با نتیجه 5 بر یک آوندانو از ونزوئلا را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله دانیل الکساندراف از بلغارستان را با نتیجه 6 بر 3 از پیش رو برداشت و به ملاقات فینال راه یافت. حریف وی در این ملاقات زورابی داتوناشویلی کشتی گیر گرجستانی الاصل و قهرمان اروپا از صربستان با نتیجه 3 بر 1 بازنده شد و به مدال نقره رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1002

به "تورنمنت کشتی بلغارستان؛ طلای ایران شش تایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورنمنت کشتی بلغارستان؛ طلای ایران شش تایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید