درگیری گیلانی ها با کرونا خانوادگی شده است، افزایش بیماران سرپایی

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران/گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی استان نیز در حال افزایش است، گفت: متاسفانه بالغ بر 50 درصد مردم ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را جدی نمی گیرند.

درگیری گیلانی ها با کرونا خانوادگی شده است، افزایش بیماران سرپایی

دکتر ارسلان سالاری در گفت وگو با خبر شبکه باران، با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر 300 بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، اظهار کرد: طی سه ماه گذشته بیماران بستری گیلان بین 250 تا 350 متغیر بوده و فرایند کاهشی نداشتیم.

وی از بستری شدن روزانه 50 تا 70 بیمار جدید کرونایی در گیلان اطلاع داد و توضیح داد: ترخیص روزانه بیماران کرونایی بهبودیافته نیز همین تعداد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی مراجعه نماینده به مراکز بهداشتی و درمانی استان نیز در حال افزایش است، گفت: بیشترین عامل ابتلای گیلانی ها به کرونا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است و متاسفانه بالغ بر 50 درصد مردم ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را جدی نمی گیرند.

سالاری، حضور در اماکن سربسته، استفاده از وسائط نقلیه عمومی، حضور در ادارات و رفتن به بازارهای محلی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی را موجب مبتلا شدن به کرونا دانست و بیان کرد: متاسفانه درگیری افراد با کرونا به سمت خانوادگی و خوشه ای می رود و یک فرد آلوده کلیه اطرافیان خود را مبتلا می نماید.

وی با تاکید بر لزوم رعایت فاصله دو متری افراد در فضاهای باز، اعلام کرد: استفاده از ماسک در کلیه فضاها الزامی است، اما متاسفانه مردم در فضاهای باز نه تنها ماسک نمی زنند، بلکه فاصله دو متری را نیز رعایت نمی نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به تعطیلی آدینه و شنبه، یادآور شد: اولین توصیه به هموطنان پرهیز از سفرهای غیر ضروری به گیلان است، اما در صورت لزوم حتما از حضور در اماکن شلوغ خودداری کنید و ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرید.

سالاری، با بیان اینکه مراسم عزاداری ماه صفر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار گردد، اضافه نمود: برگزاری مراسم در فضاهای سربسته ممنوع است و مردم مدت زمان حضور خود در اجتماعات عزاداری را کم نمایند و حتما ماسک بزنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 670

به "درگیری گیلانی ها با کرونا خانوادگی شده است، افزایش بیماران سرپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری گیلانی ها با کرونا خانوادگی شده است، افزایش بیماران سرپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید