دی اکسیدکربن منجمد شده در قطب جنوب ماه کشف شد

به گزارش مجله پزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این کشف علمی امیدواری ها به انجام مأموریت های طولانی مدت در کره ماه با استفاده از منابع موجود در تنها قمر کره زمین را افزایش داده است.

دی اکسیدکربن منجمد شده در قطب جنوب ماه کشف شد

با توجه به اینکه در یک دهه آینده قرار است ارسال ماه نورد، انسان و حضور در کره ماه به طور گسترده در دستور کار تعدادی از کشورها قرار بگیرد، یافتن منابعی در سطح ماه که نیاز به انتقال اقلام مختلف به سطح آن را برطرف کند، روز به روز ضرورت بیشتری پیدا می کند.

پیش از این وجود آب یخ زده در اطراف قطب جنوب کره ماه تأیید شده بود و با توجه به دمای منفی 223 درجه سانتیگراد در اطراف برخی دهانه های قطب جنوب ماه، وجود دی اکسید کربن یخ زده منجمد شده در این بخش از قمر زمین ممکن است.

اطلاعاتی که طی یازده سال اخیر از دهانه های مختلف قطب جنوب جمع آوری شده، نشان می دهد در یک منطقه 204 کیلومتر مربعی از ماه سرما تا بدان حد است که حتی در فصل تابستان کره ماه هم دما هرگز از منفی 213 درجه سانتیگراد بیشتر نمی شود و بزرگترین منطقه مستعد ذخیره سازی دی اکسید کربن یخ زده دهانه آموندسن است که 82 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. این حجم از دی اکسید کربن در مأموریت های آینده به منبعی برای تولید فولاد، سوخت موشک و مواد زیستی مبدل می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1301

به "دی اکسیدکربن منجمد شده در قطب جنوب ماه کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دی اکسیدکربن منجمد شده در قطب جنوب ماه کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید