سوزان رایس: سناتور های حامی ترامپ به زباله دان تاریخ تعلق دارند

به گزارش مجله پزشکی، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید ضمن تأکید بر اینکه دولت ترامپ از اساس و ریشه نژادپرست است، گفت که سناتور های حامی این دولت نیز به زباله دان تاریخ تعلق دارند.

سوزان رایس: سناتور های حامی ترامپ به زباله دان تاریخ تعلق دارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا فعالیت داشت، در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی، دولت ترامپ را کاملاً نژادپرست توصیف کرد.

رایس در مصاحبه خود ضمن آنکه دولت ترامپ را اساساً نژادپرست دانست، گفت که آندسته از سناتور های حامی دولت ترامپ نیز به زباله دان تاریخ تعلق دارند.

رایس در مورد استعفای مری الیزابت تیلور عالیرتبه ترین مقام سیاهپوست دولت ترامپ در اعتراض به نگرش رئیس جمهور آمریکا در بحث نژادپرستی گفت: بهتر است قبل از آنکه دیر گردد بگویم. او سه سال و نیم به دولتی خدمت کرد که از بیخ و بن نژادپرست است. با مقایسه معترضان آرام در شارلوتسویل و حامیان رجحان جویی نژادی سفیدپوستان که دولت (ترامپ) حامیان رجحان جویی نژادی سفیدپوستان را بعنوان انسان های خوب توصیف کرد و (از طرف دیگر) تا همین هفته های اخیر که جنبش زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد و معترضان آرام بی ارزش شمرده شدند، و همچنین شرح شفاف دولت مبنی بر اینکه میراث کنفدراسیون را به آمریکای مدرن ترجیح می دهد، می توان به این قضیه پی برد که این دولتی است که پیشینه آن در زمینه مسئله نژادی واقعاً مایه بی آبرویی و شرمساری است.

اظهارات رایس در شرایطی مطرح شده است که ترامپ در هفته های اخیر با موجی از نقدها به نوع واکنش وی به اعتراضات سراسری در آمریکا در پی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست 46 ساله آمریکایی به دست افسر پلیس سفیدپوست میناپولیس، روبرو شده است.

ترامپ به دنبال اعتراضات سراسری در آمریکا علیه خشونت و تبعیض نژادی پلیس این کشور، خواهان استفاده از تکنیک های زور و سرکوب علیه معترضان شد و آن ها را اراذل و اوباش هایی توصیف و تهدید کرد تا سگ های وحشی را به روی آن ها رها نمایند.

از طرف دیگر، با تشدید حدس هایی درباره انتخاب سوزان رایس مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید به عنوان گزینه معاونت ریاست جمهوری جو بایدن تشدید شده، رئیس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود پیامی را علیه او بازنشر داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در صفحه توییتری خود پیامی از یک صفحه توییتری را بازنشر داد که در آن نوشته شده است: سوزان رایس کاملا از روی اطلاع به آمریکا درباره ویدئو دروغ گفت، اوباما و (هیلاری) کلینتون هم وطنان ما را رها کردند، رایس برای لاپوشانی کردن آن حقیقت را کنار گذاشت. بنغازی#.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 484

به "سوزان رایس: سناتور های حامی ترامپ به زباله دان تاریخ تعلق دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوزان رایس: سناتور های حامی ترامپ به زباله دان تاریخ تعلق دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید