فعالیت 12 مرکز مشاوره HIV در سطح لرستان

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران/لرستان کارشناس HIV دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: به تبعیت از سراسر کشور در لرستان نیز 12 مرکز مشاوره HIV در حال فعالیت هستند که آدرس آن ها در سایت WWW.HIV-SDI.IR قابل دسترسی است.

فعالیت 12 مرکز مشاوره HIV در سطح لرستان

ماریه ستاری در گفت وگو با مجله پزشکی، به مناسبت هفته جهانی ایدز در رابطه با خدمات دانشگاه علوم پزشکی لرستان به مبتلایان به این بیماری، گفت: در سراسر کشور مراکز مشاوره ای برای این افراد وجود دارد که به طبع آن در استان نیز 12 مرکز مشاوره در سطح شهرستان ها فعالیت می نمایند.

وی ادامه داد: در این مراکز خدماتی مانند مشاوره، آزمایش، معاینه و توزیع داروهای تخصصی به صورت رایگان انجام می گردد.

ستاری با بیان این که خدماتی که در مراکز مشاوره ارائه می گردد در فضای خصوصی و کاملاً محرمانه انجام می گردد، بیان نمود: برای دسترسی به آدرس مرکز مشاوره به سایت WWW.HIV-SDI.IR مراجعه نمایند.

کارشناس ایدز دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان نمود: در زمینه مقابله با ویروس HIV در حدی پیشرفت داریم که اگر شخصی به هر دلیلی در مواجهه با این ویروس قرار بگیرد می تواند با مراجعه به مراکز مشاوره یک دوره درمان کوتاه مدت برای جلوگیری از تکثیر ویروس دریافت کند.

وی تأکید کرد: با توجه به این که ویروس HIV از مادر به جنین قابل انتقال است، توصیه می گردد تمام مادران باردار قبل از بارداری یا حتی در طول زمان بارداری شان از نظر ابتلا به ویروس HIV حتماً چک شوند، چراکه در تشخیص ابتلا مادران به این ویروس این علم را داریم که یاری کنیم نوزادی سالم از مادری مبتلا متولد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 46

به "فعالیت 12 مرکز مشاوره HIV در سطح لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 12 مرکز مشاوره HIV در سطح لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید