قیمت مرغ در تهران چند؟

به گزارش مجله پزشکی، معاون مالی استاندار تهران از وجود مرغ و تخم مرغ به مقدار کافی در استان تهران اطلاع داد و گفت: قیمت مصوب مرغ 31 هزار تومان است.

قیمت مرغ در تهران چند؟

به گزارش مهر، حشمت اله عسگری صبح چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار استان تهران با اشاره به مطلوب بودن ذخیره کالا های اساسی در استان گفت: برای جلوگیری از تلاطم و نوسانات بازار برنج، روغن، مرغ منجمد، تخم مرغ و شکر به مقدار کافی در انبار ها ذخیره شده است.

وی از دستگاه های اجرایی ذیربط به ویژه سازمان جهاد کشاورزی و صمت استان خواست رصد دقیقی بر روی ذخیره کالا های اساسی صورت گیرد و متناسب با خروجی از انبار ها کالا جایگزین شود.

معاون مالی استاندار تهران بعلاوه به ضرورت ذخیره کافی نهاده های بخش کشاورزی در انبار ها و بنادر اشاره نمود و اضافه کرد: نهاده های کشاورزی به عنوان مواد اولیه مورد احتیاج فراوریات دامی تأثیر بسزایی در کنترل محصولات بخش کشاورزی به ویژه گوشت، مرغ و لبنیات دارد که سازمان جهاد کشاورزی تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ نماید.

عسگری با اشاره به اینکه احساس امنیت روانی در جامعه به مدیریت و نظارت دستگاه های اجرایی برمی شود، مطرح نمود: با آنالیز و رصد به موقع مقدار ذخایر و نظارت دستگاه ها در سطح بازار این مهم محقق خواهد گشت.

وی با اشاره به فراوری 6 درصدی مرغ مورد احتیاج استان به وسیله واحد های مرغداری استان گفت: بر اساس مصوبات قبلی و اقدامات در حال اجرا دستگاه های جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آب منطقه ای و سایر دستگاه های مربوطه ظرف دو سال آینده این رقم افزایش چشم گیری خواهد یافت و بخش عمده مرغ در داخل استان فراوری می شود.

معاون مالی استاندار تهران بعلاوه اعلام کرد: دو هزار تخم مرغ در انبار های استان موجود می باشد و از این لحاظ هیچگونه کمبودی احساس نمی شود لذا دستگاه های نظارتی با هرگونه سو استفاده احتمالی در بازار برخورد قانونی لازم را به عمل آورند.

عسگری با اشاره به ثبات نسبی بازار مرغ توضیح داد: قیمت مصوب ارائه شده در بازار 31 هزار تومان است و با تأمین مرغ مورد احتیاج استان به وسیله استان های مشخص و بعلاوه وجود 17 کشتارگاه مرغ در استان که روزانه میانگین 250 تا 350 تن مرغ کشتار می نمایند هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد و ضرورت دارد بازرسی و نظارت ها در این زمینه تشدید شود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1328

به "قیمت مرغ در تهران چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ در تهران چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید