مرکز ملی فضای مجازی، استفاده از رمزارزها با منشا خارجی را ترویج نمی کند

به گزارش مجله پزشکی، معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی گفت: رمزارزها با مدیریت شرایطی می توانند ابزاری برای دور زدن تحریم در برخی از معاملات باشند اما باید رویکرد ویژه ای برای برخورد با این موضوع تعریف شود.

مرکز ملی فضای مجازی، استفاده از رمزارزها با منشا خارجی را ترویج نمی کند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضای مجازی، ابوالفضل روحانی با بیان این مطلب گفت: مرکز ملی فضای مجازی استفاده از رمزارزها با منشا خارجی نظیر بیت کوین را ترویج نمی کند زیرا نه تنها متولی آن تعیین نبوده بلکه سرمایه گذاران آن هم تعیین نیست.

معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: نوسانات عجیب قیمت بیت کوین و تلاطم قیمتی آن در بازارهای جهانی جای پرسش دارد براین اساس سیاست مرکز اینست که تشویقی در این حوزه نداشته باشیم اما در جمهوری اسلامی به ویژه بانک مرکزی، با توجه به این که رمزارزها می تواند ابزار مناسبی برای دور زدن تحریم ها برای برخی از معاملات باشد باید رویکرد ویژه ای برای آن تعریف شود.

روحانی با اشاره به موضوع بلاکچین و رمزارزها گفت: پژوهشگاه فضای مجازی نسبت به آسیب پذیری و ریشه استفاده از رمزارزها اقدام کرده اما از آن جا که هنوز بحث رمز ارزها در میان همه مردم، ساری و جاری نشده و موضوعی فراگیر نیست و در سطح نخبگان و افراد خاص به جای مانده است.

معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی گفت: باید با توجه به شرایط و برنامه ریزی اجرا شده با هدف آگاه سازی این موضوع نسبت به شفاف سازی موضوع رمزارزها اقدام و رویکرد جمهوری اسلامی را نسبت به این موضوع تبیین کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1134

به "مرکز ملی فضای مجازی، استفاده از رمزارزها با منشا خارجی را ترویج نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز ملی فضای مجازی، استفاده از رمزارزها با منشا خارجی را ترویج نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید