مسکو: قطعنامه آمریکا علیه ایران در راستای سیاست فشار حداکثری است

به گزارش مجله پزشکی، سخنگوی وزارت خارجه روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را قطعنامه ای در راستای سیاست فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ایران خواند و تأکید کرد که این قطعنامه کمکی به حل مسائل نمی کند.

مسکو: قطعنامه آمریکا علیه ایران در راستای سیاست فشار حداکثری است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ریانووستی، ماریا زاخارروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در نشست خبری هفتگی خود قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را تلاشی در راستای سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران خواند و تأکید کرد که روسیه وضع هرگونه محدودیت جدید علیه ایران را غیرقابل توجیه می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه درباره قطعنامه پیشنهادی واشنگتن به شورای امنیت برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی علیه ایران گفت: این قطعنامه مجموعه ای از اقدامات محدودنماینده در راستای سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران است و به مسائلی می پردازد که هیچ کمکی به حل مسائل کنونی نمی کند.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم که وضع کردن هرگونه محدودیت تازه علیه ایران نه تنها غیرقابل توجیه است، بلکه به چشم انداز حفظ برجام که راهکاری برای حل اختلافات درباره برنامه هسته ای ایران است، آسیب می زند.

اواسط خردادماه امسال کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت که پیش نویس قطعنامه ای را که خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است را میان اعضای شورای امنیت از جمله روسیه توزیع نموده است.

نماینده آمریکا گفت که او می خواهد ابتدا با سفرای کشورها صحبت نموده تا اطمینان حاصل کند که همه می دانند که شورای امنیت سازمان ملل اجازه نخواهد داد این ممنوعیت ها در ماه اکتبر به انتها برسند.

برای تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد باید دست کم 9 کشور عضو شورای امنیت با آن موافقت نمایند و در عین حال قطعنامه از سوی هیچ یک از اعضای دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه) وتو نشود.

هفته گذشته چند دیپلمات غربی در مصاحبه با نشریه آمریکایی فارن پالیسی گفتند که قطعنامه پیشنهادی آمریکا -که از امروز چهارشنبه آنالیز و بحث درباره آن در شورای امنیت شروع می شود- برخلاف تبلیغات دولت ترامپ از حمایت کافی در شورای امنیت برخوردار نیست و احتمالاً این قطعنامه حتی بدون در نظر دریافت وتوی آن از سوی روسیه و چین، به تصویب نخواهد رسید.

روز سه شنبه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره مسائل مرتبط با ایران (برجام، قطعنامه 2231 و تحریم تسلیحاتی) نمایندگان روسیه و چین قاطعانه علیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا موضع گیری کردند و حتی نمایندگان چندین کشور متحد آمریا نیز برخلاف انتظار مقامات واشنگتن از حمایت صریح از این قطعنامه امتناع ورزیدند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 519

به "مسکو: قطعنامه آمریکا علیه ایران در راستای سیاست فشار حداکثری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: قطعنامه آمریکا علیه ایران در راستای سیاست فشار حداکثری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید