نشانه های بالا بودن سطح کلسترول در پاها کدامند؟

به گزارش مجله پزشکی، کارشناس: وجود کلسترول می تواند علامتی برای بیماری های شریان های محیطی اندام تحتانی باشد.

نشانه های بالا بودن سطح کلسترول در پاها کدامند؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی اکسپرس، در انجمن کاردیولوژی آمریکا اعلام شد که گرفتگی عضلات پاها هنگام راه رفتن می تواند نشانه سطح بالای کلسترول بد در بدن باشد.

هنگامیکه سطح کلسترول خون افزایش می یابد بر تاندون آشیل پاهای فرد تأثیر می گذارد که می تواند منجر به علائم قابل مشاهده ای در پاها شود. نشانه های بالا بودن سطح کلسترول در پاها عبارتند از: احساس درد در پاها. هنگامی که عروق پاها دچار انسداد شوند، اندازه کافی خون غنی از اکسیژن به قسمت تحتانی اندام نمی رسد. در این شرایط فرد در پاها احساس سنگینی و خستگی می کند. بیشتر افراد با سطح کلسترول بالا از احساس سوزش در اندام تحتانی شکایت دارند.

گرفتگی عضلات پا. گرفتگی شدید پا هنگام خواب یکی دیگر از علائم رایج سطح بالای کلسترول است که به عروق اندام تحتانی آسیب می رساند. گرفتگی یا اسپاسم بیشتر در پاشنه یا انگشتان پا احساس می شود. این شرایط در شب و هنگام خواب بدتر می شود.

تغییر رنگ پوست و ناخن. کاهش جریان خون همچنین می تواند رنگ ناخن های پا و پوست را تغییر دهد چرا که سلول ها به دلیل کاهش جریان خون از مواد مغذی و اکسیژن محروم می شوند.

سردی پاها. سطح بالای کلسترول می تواند باعث شود فرد در تمام طول سال حتی در فصل تابستان در پاها احساس سردی داشته باشد.

گفتنی است، سالانه نیم میلیون نفر، به دلیل افزایش کلسترول و مشکل هایی می میرند که کلسترول برای قلب به وجود می آورد. کلسترول ماده روغنی و موم مانند است که فقط در غذاهای حیوانی وجود دارد. گیاهان تحت هیچ شرایطی نمی توانند کلسترول را بسازند.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند افراد 20 ساله یا بالاتر سطح کلسترول خود را حداقل هر چهار تا 6 سال یک بار بررسی کنید. در بیشتر موارد کلسترول بالا یک مشکل بی صدا است زیرا به طور معمول هیچ علائمی در آن بروز پیدا نمی کند.

مصرف بیش از حد مواد غذایی حاوی کلسترول، چربی های اشباع شده و چربی های ترانس خطر ابتلاء به کلسترول بالا را افزایش می دهد. سایر عوامل سبک زندگی نیز می توانند در افزایش کلسترول نقش داشته باشند که این عوامل شامل عدم تحرک و سیگار کشیدن است، همچنین ژنتیک فرد بر احتمال ابتلاء به کلسترول بالا تأثیر می گذارد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1420

به "نشانه های بالا بودن سطح کلسترول در پاها کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های بالا بودن سطح کلسترول در پاها کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید