چرا عنکبوت های عاشق پیشه به خانه های ما هجوم می آورند؟

به گزارش مجله پزشکی، هالووین و روز بعد از تعطیلات سال نو را فراموش کنید، ترسناک ترین وقت سال همین حالاست: فصل عنکبوت ها.

چرا عنکبوت های عاشق پیشه به خانه های ما هجوم می آورند؟

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش بی بی سی، اما این دوران که برای ما ممکن است ترسناک باشد برای عنکبوت ها دوران هیجان انگیزی است، چون آن ها در جستجوی عشق خود هستند.

ریچارد جونز، نویسنده و حشره شناس که خود را باگ من می نامد به رادیو 1 نیوزبیت می گوید: عنکبوت هایی که بر در و دیوار خانه می بینیم بیشتر عنکبوت های خانگی نر هستند. عنکبوتی که روی زمین می دود و شما را به وحشت می اندازد بیشتر اوقات عنکبوت نر عاشق پیشه ای در جستجوی جفت خود است.

عنکبوت های نر نسبت به عنکبوت های ماده پر تحرک تر هستند و به همین دلیل است که در این دوره از سال آن ها را بیشتر می بینیم.

به طور معمول عنکبوت های نر به جستجوی عنکبوت های ماده می فرایند، چون ماده ها کم تحرک هستند. لابد آن ها را درک می کنید

عنکبوت های خانگی گونه ای هستند که از نواحی مدیترانه و شمال آفریقا آمده اند و به همین دلیل زندگی در مکان های گرم و داخل خانه ها را ترجیح می دهند و کمتر دیده می گردد که در حیاط و باغ تار بتنند.

عنکبوت های باغی علاقه ای به آمدن داخل خانه ندارند.

ریچارد می گوید: عنکبوت های باغی بزرگند و این روز ها خیلی به چشم می خورند، اما آن ها موجودات بیرون خانه هستند و به خانه های ما هجوم نمی آورند.

او می گوید به احتمال زیاد اگر عنکبوت خانگی یا بابا لنگ دراز عزیز از پنجره اتاق شما وارد خانه گردد به این دلیل است که یکی از همسایگان شما او را از خانه بیرون انداخته است.

برخلاف باور های نادرست درباره عنکبوت ها آن ها به عمد وقتی خواب هستیم در دهان ما نمی فرایند و در بدن انسان تخم نمی گذارند و در بریتانیا بیشتر عنکبوت ها حتی اگر بخواهند هم نمی توانند شما را نیش بزنند.

ریچارد می گوید: بیشتر عنکبوت ها نمی توانند آرواره های خود را آنقدر باز نمایند که انگشت انسان را گاز بگیرند، درست مثل این است که کسی بخواهد توپ بسکتبال را گاز بگیرد.

حتی اگر عنکبوت ها بتوانند آرواره های خود را اینقدر باز نمایند، دندان های نیش آن ها آنقدر قوی نیست که بتواند در پوست سفت و چرم مانند بدن انسان فرو رود.

آن ها را با یک لیوان بگیرید و از پنجره بیرون بیندازید البته عنکبوت خانگی دوباره به درون خانه شما باز خواهد گشت

البته استثنا هایی هم هست. همه ما در خصوص عنکبوت بیوه دروغین در بریتانیا که می تواند گاز بگیرد و در مواردی باعث بسته شدن مدرسه ها شده است، چیز هایی شنیده ایم.

اما فقط اگر آن ها را اذیت یا عصبانی کنید ممکن است به شما حمله نمایند.

آن ها گاز نمی گیرند

ریچارد می گوید: اگر آن ها را محکم بین انگشتان خود بگیرید ممکن است گاز ریزی از انگشت شما بگیرند.

اگر بگذارید عنکبوتی روی تن شما راه برود یا روی کف دست خود قرار دهید آن ها احساس ترس و تهدید نمی نمایند. حس نمی نمایند که در معرض حمله قرار گرفته اند و در نتیجه گاز نمی گیرند.

تردیدی نیست که هر چقدر هم زیر مبل را جارو برقی بزنید باز هم انبوهی از عنکبوت ها هستند که منتظرند از گوشه و کنار بیرون بیایند در میان وسایل شما و بر روی بهترین بشقاب ها پایکوبی عاشقانه عنکبوتی راه بیندازند.

ریچارد می گوید: فکر می کنم حتی در تمیز ترین و کوچک ترین خانه ها هم حدود 20 تا 40 عنکبوت هست.

تا این اندازه شاید برای خیلی ها قابل قبول باشد، اما اگر در خانه ای قدیمی زندگی کنید چطور؟ به احتمال زیاد هزاران هزار از این مهمان های خانگی هشت پا خواهید داشت.

درخانه های قدیمی ویکتوریایی، مثل خانه من، با انواع سوراخ و درز و شکاف بر در و دیوارش شک ندارم که تعداد عنکبوت هایش به عددی چهار رقمی می رسد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 609

به "چرا عنکبوت های عاشق پیشه به خانه های ما هجوم می آورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا عنکبوت های عاشق پیشه به خانه های ما هجوم می آورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید