کاندیدای ریاست فوتبال نمی شوم، پرداختی فدراسیون ها 120 درصد می شود

به گزارش مجله پزشکی، به گزارش خبرنگاران، سال گذشته و بعد از استعفای مهدی تاج، نام سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به عنوان یکی از کاندیداهای ورود به انتخابات فدراسیون فوتبال مطرح شد اگرچه وی آن را تکذیب کرد.

کاندیدای ریاست فوتبال نمی شوم، پرداختی فدراسیون ها 120 درصد می شود

صالحی امیری اما طی هفته های گذشته و پیش از آغاز ثبت نام کاندیداهای فدراسیون فوتبال، موضوع حذف نام کمیته ملی المپیک از مجمع این فدراسیون و اعتراضات مطرح شده به فدراسیون بین المللی فوتبال و مذاکره با کمیته بین المللی المپیک را اعلام کرد.

در عین حال البته صالحی امیری تأکید دارد که این اقدامات در راستای حفظ جایگاه کمیته ملی المپیک اجرا شده و دلیلی بر ورودش بر انتخابات فدراسیون فوتبال نیست.

رئیس کمیته ملی المپیک در مصاحبه با خبرنگاران گفت: من به جامعه ورزش برای حضور چهار ساله در کمیته ملی المپیک تعهد دارم و تا پایان این دوره متعهد خواهم ماند.

وی با یادآوری اینکه یک سال تا پایان دوره ریاستش باقی مانده، اعلام کرد: بر اساس برنامه چهار ساله در کمیته ملی المپیک حاضر شدم و باید آن را به اتمام برسانم. بنابراین هیچ برنامه ای برای انتخابات فوتبال ندارم و به هیچ وجه به آن ورود نمی کنم.

صالحی امیری با یادآوری اقدامات اجرا شده در راستای اضافه شدن نام کمیته ملی المپیک به مجمع فدراسیون فوتبال شرح داد: این اقدامات در راستای حفظ جایگاه کمیته اجرا شده است. شخصاً هم هیچ برنامه ای ندارم جز انجام مأموریتم برای رسیدگی به فدراسیون ها و پیگیری شرایط ورزشکاران تیم ها جهت حضور در المپیک.

رئیس کمیته ملی المپیک به همین دلیل با یادآوری پرداخت صد درصدی بودجه فدراسیون ها در سال جاری، از پرداختی جدید به آنها خبر داد و گفت: میزان بودجه تخصیصی به فدراسیون ها در سال جاری به سقف 120 درصد خواهد رسید. موافقت آقای نوبخت در این زمینه را گرفتیم و پیگیر دریافت اعتبار لازم هستیم.

صالحی امیری تأکید کرد: دو هفته پیش 6 میلیارد تومان دریافتی از دولت داشتیم که بخشی از آن برای کمک به فدراسیون ها هزینه شد. طبق مصوبه جدید هم 4 میلیارد اعتبار خواهیم گرفت.

وی همچنین گفت: پرداخت نیمی از مرحله سوم حقوق ورزشکاران المپیکی از دیگر اقدامات کمیته ملی المپیک است که طی ماه های آینده انجام می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 842

به "کاندیدای ریاست فوتبال نمی شوم، پرداختی فدراسیون ها 120 درصد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاندیدای ریاست فوتبال نمی شوم، پرداختی فدراسیون ها 120 درصد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید