کشف اسکلت های 3000 ساله قربانیان آیینی خاص در انگلستان

به گزارش مجله پزشکی، کشف اسکلت های 3000 ساله در آکسفوردشایر

چندین اسکلت از دوران نوسنگی در منطقه ای واقع در آکسفوردشایر انگلستان که قدمتی سه هزار ساله دارد از قربانیان آیین های خاص کشف شد. بر اساس گزارش ایرنا به نقل از سی ان ان، کشف اسکلت های 3000 ساله در آکسفوردشایر انگلستان متعلق به 26 نفر از مردمان دوره روم باستان و عصر آهن بوده است. در میان اسکلت های کشف شده 3000 ساله جسد زنی با پاهای قطع شده و دستانی که پشت سرش بسته شده بود و همچنین فرد دیگری کخ سرش بین پاهایش قرار گرفته بود مشاهده شد. علاوه بر این مجموعه ای از وسایل و لوازم از دوره های مختلف در زمان قرار دادن لوله های آب در این منطقه کشف شده است. با خبرنگاران همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بخوانیم.

کشف اسکلت های 3000 ساله قربانیان آیینی خاص در انگلستان

اعتقاد باستان شناسان بر این است که کشف اسکلت های 3000 ساله متعلق به همان افرادی است که طرح اسب سفید یوفینگتون را در تپه های اطراف منطقه آکسفوردشایر انگلستان ایجاد کرده اند. پائولو گوآرینو که از اعضای موسسه باستان شناسی کاتوسلند در انگلستان می باشد گفت: داده هایی که منجر به کشف اسکلت های 3000 ساله شد، دریچه ای خاص و منحصر به فرد درباره نحوه زندگی و آیینی خاص از نحوه زندگی و مرگ جوامعی را نشان می دهد که تا به امروز صرفا اطلاعاتی در مورد بناهای تاریخی آن ها در اختیار باستان شناسان بوده است.

گوآرینو اضافه کرد: تحلیل و بررسی آثار به دست آمده از وسایل و لوازم، کشف اسکلت های 3000 ساله انسانی و همچنین استخوان های حیوانات در کنار خاک این منطقه نتایجی را به ما ارائه می کند. این اطلاعات باعث می شود تا بتوانیم در مورد تاریخ و نحوه زندگی این جوامع که در گذشته های دور در این سرزمین ها مستقر شده بودند اطلاعات بیشتری به دست آوریم. نیل هولبروک که مدیر موسسه باستان شناسی کاتسولند می باشد گفت: کشف اسکلت های 3000 ساله در این منطقه از انگلستان می تواند امکان تحقیق و مطالعه در مورد عقاید و خرافات مردم این منطقه و یا برگزاری آیینی خاص در نواحی آکسفوردشایر را به وجود آورد تا بتوان متوجه شد قبل از اینکه امپراتوری روم این منطقه را تصرف کند چه آیینی خاص در آن برگزار می شده است.

نیل هولبروک اضافه کرد: مدارک به دست آمده از کشف اسکلت های 3000 ساله در این منطقه نشان می دهد که این افراد قربانیان انسانی مراسم و آیینی خاص در انگلستان بوده اند که در این گودال ها دفن شده اند. او همچنین به این موضوع اشاره کرد که یافته ها و کشف اسکلت های 3000 ساله باعث می شود تا تفسیر و برداشت ما در مورد گذشتگان تغییر نماید. این کشفیات باعث می شود تا در جهت فهم عقاید، مراسم و آیینی خاص در میان مردمانی که بیش از 2 هزار سال پیش زندگی می کرده اند تلاش نماییم.

منبع: الی گشت
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 357

به "کشف اسکلت های 3000 ساله قربانیان آیینی خاص در انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اسکلت های 3000 ساله قربانیان آیینی خاص در انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید