یک مین جنگ جهانی دوم توسط ماهیگیران انگلیسی به تور افتاد

به گزارش مجله پزشکی، قایق ماهیگیری دخیل در این اکتشاف عضو آژانس مدیریت شیلات اسکاتلند به شمار می رود و سریعا پس از به دام انداختن مین، خدمه شناور موضوع را به مقامات محلی اطلاع رسانی کردند.

یک مین جنگ جهانی دوم توسط ماهیگیران انگلیسی به تور افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گانزمانیتور، یک قایق ماهیگیری انگلیسی به طور تصادفی یکی از مین های دریایی کلاسیک آلمان ها طی جنگ جهانی دوم را کشف نموده است! شاید کمی عجیب به نظر برسد اما این مین هنوز محتوی مواد انفجاری 340 کیلوگرمی است و پس از گذشت سالیان طولانی دچار تخریب چندانی نشده است. تخمین زده می گردد که مین مورد نظر حداقل 80 سال قدمت داشته باشد.

به دنبال یک آنالیز کوتاه و تجزیه و تحلیل مین به دست آمده، غواصان نیروی دریایی سلطنتی آن را برای باری دیگر به داخل آب فرستادند و منفجر کردند. موج حاصل از این انفجار باعث تشکیل برجی از آب تا آسمان شد. لازم به ذکر است که قایق ماهیگیری دخیل در این اکتشاف عضو آژانس مدیریت شیلات اسکاتلند به شمار می رود و سریعا پس از به دام انداختن مین، خدمه شناور موضوع را به مقامات محلی اطلاع رسانی کردند. در ادامه قایق به همراه 7 خدمه آن توسط تیم نجات دریایی به خلیج اتریک منتقل شد تا مین جنگ جهانی دوم در اختیار غواصان نیروی دریایی بریتانیا متخصص در زمینه خنثی سازی بمب قرار داده گردد. غواصان پس از آنالیز مین اعلام کردند که این جنگ افزار آلمانی در وضعیتی بکر و دست نخورده باقی مانده است. از این رو بهترین راه حل در خصوص آن با توجه به مواد انفجاری 340 کیلوگرمی، منفجر ساختن کنترل شده مین داخل دریا خواهد بود.

طبق گزارشی از وب سایت Maritime Executive، غواصان نیروی دریایی سلطنتی به صورت میانگین روزانه یک درخواست یاری از سراسر انگلیس دریافت می نمایند. بخش مهمی از این درخواست ها به مهمات تاریخی همچون بمب های منفجر نشده و یا تسلیحات رها شده از دوران جنگ جهانی اول و دوم اختصاص می یابد و به مرور زمان تبدیل به مسئله ای مداوم در نقاط مختلف اروپا شده است. به عنوان نمونه چندی پیش یکی از بمب های نیروی هوایی سلطنتی به نام Tall Boy که از جنگ جهانی دوم به جا مانده بود، در کانالی واقع در لهستان کشف و منفجر شد.

با استناد به تحقیقات دقیق اجرا شده، شباهت مین کشف شده به مین های دریایی آلمانی طی جنگ جهانی دوم تایید شده است. این مین کروی و دارای روزنه ای عظیم به شکل دریچه است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 823

به "یک مین جنگ جهانی دوم توسط ماهیگیران انگلیسی به تور افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مین جنگ جهانی دوم توسط ماهیگیران انگلیسی به تور افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید