تور ارزان فرانسه: 12 ساعت در پاریس؛ از بلندای برج ایفل تا مرکز مد دنیا

به گزارش مجله پزشکی، پاریس از پرطرفدارترین مقاصد سفر در اروپا و دنیا محسوب می گردد. همراه خبرنگاران باشید تا با سپری کردن یک روز در این شهر عاشقش شوید.

تور ارزان فرانسه: 12 ساعت در پاریس؛ از بلندای برج ایفل تا مرکز مد دنیا

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

شهر پاریس، مرکز کشور فرانسه، بدون تردید همواره در فهرست مقاصد گردشگران جایگاه ویژه ای داشته است. این شهر که جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد، هر ساله پذیرای علاقه مندان بی شماری است. شهری که با ویژگی های خود می تواند هر کسی را جادو و شیفته خود کند. اکنون توجه شما را به 12 ساعت از سفر به پاریس طی یک روز جلب می کنیم.

به جرات می توان گفت شهر پاریس مقصدی رویایی برای همه علاقه مندان به سفر است. منظره ها و چشم اندازهای زیبای این شهر حتی در پس عکس ها بدون شک همگان را محصور و شیفته خود می نماید. فرقی نمی نماید چه سلیقه ای داشته باشید، پاریس همواره ویژگی مختص برای شما کنار می گذارد تا همراه جادوی این شهر بشوید. از بلندای برج ایفل گرفته تا مرکز مد دنیا، شهر عشاق، مراکز فرهنگی و عطر خوش نان های این شهر همگی آماده اند تا میزبان شایسته ای برای گردشگران باشند.

در طی سال های اخیر نیز پاریس تغییرات بسیاری به خود دیده است. شهری رنگارنگ و البته پرزرق وبرق که همواره در یاد و خاطره ها می ماند. این مسائل سبب می گردد که در سفر به این شهر روزهای شلوغی داشته باشید. به هر ترتیب همراه ما باشید تا با کارهایی که باید طی 12 ساعت در این شهر بی نظیر انجام دهید آشنا شوید.

10 صبح، تروکادرو

روز خود را با برترین ها آغاز کنید. برای آغاز برترین کار نماد پاریس است. برج ایفل به معنای واقعی کلمه قند را در دل هر کسی آب می نماید! من نیز از این قاعده مستثنا نبودم و با تماشا ایفل از منطقه تروکادرو (Trocadero) به وجد آمدم.

کمی هم آن طرف تر نمایی از رودخانه سن مشاهده می گردد که به راستی در کنار ساختمان های قد و نیم قد این شهر بسیار زیبا است. به هر ترتیب اولین ایستگاه گردشگری را در پاریس به برترین شکل ممکن آغاز کردیم.

10:30 صبح، قصر کنکورد و باغ تویلری

قبل از هر کاری بدانید که با متروی پاریس به آسانی و به برترین روش می توانید در سطح شهر به گشت و گذار بپردازید. از همین طریق، من از تروکادرو به قصر کنکورد (Palace de la Concorde) رسیدم.

قصر کنکورد و باغ های تویلری (Jardin des Tuileries) مکان هایی هستند بسیار تماشای و سرسبز که برای عموم قابل بازدید است. منظره ها و چشم اندازهایی زیبا که از کنکورد تا موزه لوور ادامه دارد. از طرفی این مکان میزبان بسیاری از جشن ها و مناسبت ها، از جمله هفته مد پاریس است. پس از یک ربع گشت و گذار در این منطقه راهی مقصد بعدی شدم.

10:45 صبح، خیابان سن هانر

خیابان سن هانر (Rue Saint-Honore) یکی از مهم ترین خیابان های شهر است. این خیابان جایی است که بسیاری از ساختمان های زیبای پاریس و بعلاوه موزه لوور در آن قرار گرفته است.

قدم زدن در این خیابان میانبری است به تاریخ و تماشای های شهر پاریس. از طرفی مغازه ها و بوتیک های لوکس و گران قیمت این خیابان بسیار مشهور هستند.

بسیاری از مارک های معروف در سن هانر شعبه دارند. حتی اگر قصد خرید از این مغازه ها را نداشته باشید، تماشا آن ها از پشت ویترین لذت خاص خود را دارد.

این خیابان را تا سرانجام قدم زدم تا به یکی از جالب ترین فروشگاه های آن رسیدم.

11:15 صبح، کولت

کولت (Colette) شاید یکی از مشهورترین فروشگاه ها در دنیا باشد. این فروشگاه به واسطه طراحی های متفاوت خود به معروفیتی دنیای رسیده است. جایی که هم نشینی جالبی از طراحی، هنر و تکنولوژی در کنار یکدیگر دیده می گردد.

فروشگاهی که هر پوشاکی را در خود جای داده است. شاید اصلی ترین تفاوت کولت با دیگر مغازه ها، در نوع لباس ها باشد. لباس هایی که بعضا طراحی های گستاخانه و عجیبی را در کنار قیمت های بسیار بالا شامل می گردد. در هر صورت بازدید از این فروشگاه ارزشش را دارد. تنها به یاد داشته باشید که عکاسی در آن ممنوع است.

11:45 صبح در کیتسون

پس از گذشتن از مدرسه ها، ساختمان ها و بوتیک ها به قدم زدن در خیابان سن هانر ادامه می دادیم تا آنکه به فروشگاه کیتسون (Maison Kitsune) رسیدیم. فروشگاهی که مکان بسیار مناسبی برای خرید لباس بود.

جالب است بدانید که واژه کیتسون در ژاپن به نوعی حیوان گفته می گردد. از طرفی نام یک شاخه تلفیقی از موسیقی فرانسوی است. نوع پوشاک روزمره فرانسوی ها عمدتا ساده است و این دقیقا مدل لباس هایی است که در این بوتیک پیدا می کنید.

12:15 ظهر، وقت ناهار

کم کم داشتم گرسنه می شدم که به حوالی کانال سن مارتین (Sait-Martin) رسیدم. این محل پاتوق بسیاری از رستوران های کوچک و بزرگ است. رستوران هایی مانند هالی بلی (Holybelly) و سام (Saam) که به وسیله خلاقیت های جوان های محل به برترین نحو آماده پذیرایی هستند. در نتیجه به یکی از این رستوران ها رفتم و قدری در صف منتظر ایستادم. سرویس و خدمات در این رستوران ها بسیار سریع است، پس چندان نگران معطلی نباشید.

پس از چند دقیقه میز دنجی را انتخاب کردم و نشستم. از غرب تا شرق، از غذاهای مکزیکی گرفته تا تایلندی در منوی رستوران ها پیدا می شد. به همین علت با این طیف گسترده، همه ذائقه ها پوشش داده می گردد و به راحتی می توانید غذای موردعلاقه تان را سفارش دهید.

12:45 ظهر، تن بلز

پاریس شهری است که با وجود رستوران های بی نظیر، تا چندی پیش به سختی می توانستید در آن کافه ای باب طبع پیدا کنید. اما همان طور که اشاره شد با پیشرفت در سال های اخیر، این مورد نیز در این شهر رفع شد. امروزه با قدم زدن در خیابان های این شهر کافه های متنوعی را می توانید پیدا کنید.

در نتیجه پس از صرف ناهار به یکی از همین کافه های نو رفتم. کافه تن بلز (Ten Bells) کافه ای بود که انتخاب کردم و قهوه ای دلچسب را سفارش دادم و چند دقیقه ای در این کافه نشستم و به موسیقی آرام آن گوش دادم.

1:30 بعد از ظهر، سن مارین

پس از صرف قهوه راهی خیابان های سن مارین شدم. همان طور که گفتم در این محله، کافه ها و رستوران های بسیاری پیدا می گردد. کمی آن طرف تر از هیاهوی این محل، مغازه های محلی و چندین کتاب فروشی دیده می گردد.

یکی دیگر از مغازه هایی که توجه مرا به خود جلب کرد، نانوایی و قنادی بود که دکور بسیار جالب و جذابی داشت. پس از گذر از این مغازه ها و کانال های این منطقه به راستام ادامه دادم.

به هر ترتیب با گشت و گذار در این منطقه به ادامه راستا برگشتم.

2:00 بعد از ظهر، کافه شارلوت

همان طور که مشغول قدم زدن بودم، چشمم به یک کافه بسیار شلوغ افتاد. در یکی از گوشه های یک چهارراه، در زیر ساختمانی زیبا و قدیمی، کافه ای به نام شارلوت (Café Charlot) واقع شده است.

از ظاهر شلوغ این کافه تعیین بود که بسیار محبوب و مشهور است. این کافه بیشتر نوشیدنی و کیک های محلی پاریس را در منوی خود جای داده است. از آنجایی که من قهوه ام را خورده بودم تنها به تماشا این کافه زیبا از دور اکتفا کردم.

2:20 بعد از ظهر، خرید از سوپرمارکت

دقیقا روبه روی کافه شارلوت یکی از سوپرمارکت های بزرگ و قدیمی شهر واقع شده است. من هم تصمیم گرفتم بعضی از اقلام مورد نیازم را از این فروشگاه خریداری کنم. همان طور که احتملا می دانید پنیرهای فرانسه از معروفیت بسیاری برخوردار هستند. به همین علت چنیدن پنیر محلی خرید کردم.

2:30 تا 3:00 بعد از ظهر، گشت و گذار در فروشگاه ها

پس از خرید از سوپر مارکت به مدت نیم ساعت در خیابان های این منطقه به گشت و گذار پرداختم. بوتیک های کوچک و بزرگ یکی پس از دیگری در جلوی چشمانم ظاهر می شد. ظاهر و دکور این بوتیک ها به قدری چشم نواز بود که ناگزیر توجهم را جلب می کرد. من هم نتوانستم دوام بیاورم و چند لباس موردعلاقه ام را خریدم.

3 بعد از ظهر، مرسی!

سفر به پاریس بدون بازدید از فروشگاه مرسی (Merci) غیرممکن است. این فروشگاه مرکز مبلمان و وسایل خانه است.

در داخل این فروشگاه، طراحی های بی نظیر مبلمان و تزیینات وجود دارد.

موسسین این فروشگاه قبل از تاسیس مرسی، شرکت فراوری پوشاک بچه داشتند که پس از فروختن آن به فکر تاسیس این فروشگاه افتادند.

از مبلمان کلاسیک گرفته تا طراحی های امروزی در این فروشگاه بزرگ پیدا می گردد. از طرفی برای سرویس بهتر به مشتریان، کافه ای کوچک در این فروشگاه خدمت رسانی می نماید.

3:30 بعد از ظهر، داروخانه فرانسوی

پس از گشت و گذار در فروشگاه مرسی راهی خیابان شدم و به محله یهودی ها رسیدم. یکی از معروف ترین مغازه های این محل، داروخانه آن است. اگر قصد خرید سوغاتی های آرایشی دارید، این مکان برترین محل برای خرید لوازم آرایشی است.

یکی دیگر از پرطرفدارترین محصولات این داروخانه، آب معدنی آن است که جنبه سلامتی برای پوست دارد. در هر صورت اقلام بسیاری برای خرید کردن در این داروخانه وجود دارد.

3:50 بعد از ظهر، پلاس د وژ

همان طور که اشاره کردم به محله یهودی های پاریس رسیدم. جایی که مملو است از نانوایی های مختلف. بعلاوه برترین فلافل شهر را می توانید در این محل پیدا کنید.

در همین حوالی پلاس د وژ (Place des Vosges) واقع شده است. یکی از میدان های زیبای شهر که منظره ها زیبایی را در خود جای داده است. فضای سبز زیبای این منطقه، بهانه ای است برای گردهمایی های کوچک جوان ترهای شهر. من نیز یک ساعتی را با قدم زدن در این میدان و گپ وگفت با محلی های آن گذراندم.

در ادامه راه با گذر از مغازه های چرم و کتاب فروشی ها و با استفاده از مترو به مقصد بعدی رفتم.

5 عصر، مونمارتر

در یکی از ایستگاه های مترو بود که سر از خیابان رو آندره (Rue Andre) درآوردم. در گوشه ای از این محل چندین پله وجود دارد که به بالای تپه ای 130 متری راه دارد.

نام این منطقه مونمارتر (Montmartre) است. تپه ای که چشم اندازی زیبا از شهر را دارد. این منطقه به دلایل گوناگونی معروفیت دارد. یکی از این علت ها، ازدحام گردشگرانی است که به آن هجوم می آورند. از طرفی علاوه بر منظره ها زیبای شهر بر فراز این تپه، یکی از کلیساهای پاریس در آن واقع شده است.

نقاش ها و کاریکاتوریست های خیابانی نیز در این منطقه آماده خدمت رسانی به گردشگران هستند. به هر ترتیب این تپه مکانی است برای به نظاره نشستن پاریس از زاویه ای متفاوت.

7 عصر، بازگشت به هتل

پس از گذراندن یک صبح تا عصر شگفت انگیز، طبیعی است که خستگی را در پاهای خود حس کنید، در نتیجه برای استراحتی کوتاه و به دست آوردن انرژی برای شب نشینی به محل اقامتم، هتل ماما شلتر (Mama Shelter)، بازگشتم.

این هتل از جمله هتل هایی است که سرویس و خدمات مطلوبی را در کنار قیمتی مناسب ارائه می دهد. این هتل که در مرکز شهر واقع شده است چندین بار بازسازی شده است و از چند رستوران و کافه برخوردار شده است. اتاق های هتل نیز از تجهیزات مناسب و راحتی بهره می برد.

پس از استراحت و تنو قوا در هتل، برای صرف شام از هتل خارج شدم و راهی خیابان های سرزنده آن شدم.

8:30 شب، وقت شام

قبل از هر چیز ضروری است بگویم، از بابت خورد و خوراک در پاریس خیالتان تخت باشد. همان طور که برای ناهار اشاره کردم، پاریس مملو است از رستوران های متعدد با غذاهای گوناگون. قدم به قدم این شهر رستوران های هیجان انگیزی پیدا می گردد.

من تصمیم گرفتم به رستورانی بروم که غذاهای محلی و خوراک های گوشتی را در منوی خود داشت. اما بدانید که در این موضوع در پاریس دچار مشکل نخواهید شد. از غذاهای مخصوص گیاهخواران گرفته تا علاقه مندان به پیتزاهای ایتالیایی، در سطح پاریس رستوران هایی پیدا می شوند.

10 شب، شب نشینی در پاریس

عجب 12 ساعت هیجان انگیزی را گذراندم. خود من هم باورم نمیشد بتوانم ظرف مدت 12 ساعت این همه کار را در پاریس دوست داشتنی انجام دهم، اما به هر ترتیبی که بود یک روز بی نظیر را سپری کردم. پس از گذراندن این همه کار، نوبتی هم باشد نوبت شب نشینی با دوست هایم در کافه های پاریس است.

با توجه به شب های پاریس، مکان های بسیاری است که می توانید برای شب نشینی خود در این شهر برنامه ریزی کنید. به هر ترتیب پیشنهاد من این است که مانند خودم به یکی از کافه های این شهر بروید و با صرف نوشیدنی های هیجان انگیز و موسیقی های زیبا شب خود را همراه با دوستان سپری کنید.

منبع: کجارو / 12hrs.net
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1501

به "تور ارزان فرانسه: 12 ساعت در پاریس؛ از بلندای برج ایفل تا مرکز مد دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: 12 ساعت در پاریس؛ از بلندای برج ایفل تا مرکز مد دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید