1438 اثر به دومین دوره جایزه ادبی جمالزاده رسید

به گزارش مجله پزشکی، به گزارش خبرنگاران در اصفهان، دبیر ادبی دومین دوره جایزه ادبی جمالزاده گفت: کرونا بخش ویژه جشنواره سال جاری است و با توجه به اینکه دومین بخش پرطرفدار جشنواره هم هست، به ثبت تاریخی قابل توجهی در این بخش می رسیم. بخش کرونا برای ما به شدت جای شگفتی دارد زیرا با تازگی خاصی همراه است و ما را با مجهولی جذاب روبرو می نماید.

1438 اثر به دومین دوره جایزه ادبی جمالزاده رسید

مجید قیصری ادامه داد: استقبال در بیشتر جشنواره های جهان در دوره اول بسیار خوب است اما در دوره دوم بیشتر جوایز دچار اُفت حضور می شوند زیرا کسانی که نتیجه مطلوبشان را در دوره اول نگرفته اند، با جشنواره موردنظر دلخوری و کدورت پیدا می نمایند؛ اما اقبال بسیار خوب از جایزه جمالزاده در دوره دوم نشان می دهد این جایزه توانسته فرایند منطقی خود را در دوره اول طی کند.

وی با اشاره به اینکه هیات انتخاب جشنواره در حال حاضر مشغول غربالگری داستان ها هستند، اضافه کرد: استقبال قابل توجه و حجم بالای آثار رسیده هیات انتخاب و داوری را شگفت زده نموده که امر داروی را سخت و حساس می نماید و ما تمام کوششمان را می کنیم که گزینه های اصلح را انتخاب کنیم.

قیصری سپس با تأکید بر اینکه تعداد بالای آثار رسیده ناگزیر محدودیت انتخاب برگزیده ها را به دنبال دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم تعداد قابل توجهی از آثار را به ثبت و انتشار برسانیم. در راستای این مهم نیز از همین تریبون ناشران و دست اندارکاران صنعت نشر را که به همکاری با جایزه جمالزاده علاقه مند هستند، برای انتشار تعداد بیشتری از آثار دریافت شده در این جایزه دعوت می کنیم.

دبیر ادبی دومین دوره جایزه جمالزاده همچنین درباره معیارهای داوری آثار در بخش های مختلف، اضافه کرد: ادبیات کارها در بخش آزاد برای ما اهمیت ویژه ای دارد و قطعاً داستان هایی با زبان غنی تر، موضوع و سوژه تازه تر دراولویت انتخاب هستند. در بخش های داستان و زندگی نگاره های اصفهان نیز علاوه بر ادبیات فضای جغرافیایی، شهری و زاویه نگاه تازه ای که نویسنده از طریق آن اصفهان را ترسیم نموده، برای ما مهم است.

این نویسنده در سرانجام گفت: کوشش می کنیم تمام آثار رسیده را که متأسفانه امکان انتشارشان فراهم نیست در دبیرخانه جشنواره حفظ کنیم زیرا گنجینه ای قابل توجه برای شهر اصفهان است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 393

به "1438 اثر به دومین دوره جایزه ادبی جمالزاده رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1438 اثر به دومین دوره جایزه ادبی جمالزاده رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید