DVLottery؛ شرح جامع برنامه اقامت دائم آمریکا به وسیله لاتاری

به گزارش مجله پزشکی، DVLottery یا برنامه نیمه سالیانه ایالات متحده برای تخصیص ویزای دائم به شهروندان کشورهایی که در آمارهای مهاجرت به ایالات متحده فزونی دارند، برنامه ای است که به مشارکت آن در صورت برنده شدن، شما می توانید ویزایی برای ورود به ایالات متحده بگیرید. اما برنده شدن در DVLottery به تنهایی به معنی شهروند شدن در ایالات متحده نیست.

DVLottery؛ شرح جامع برنامه اقامت دائم آمریکا به وسیله لاتاری

برنده شدن در DVLottery به معنای تخصیص یک ویزای دائم برای شماست، اما برای شهروند شدن در ایالات متحده باید مراحل دیگری را طی کنید و به دستورالعمل های مهاجرتی مربوطه پایبند باشید. این شامل پرداخت هزینه های مربوطه، تکمیل فرم های مورد احتیاج، پشتیبانی مدارک و مراجعه به مصاحبه و تایید مدارک و مستندات مورد احتیاج است. بنابراین برنده شدن در DVLottery تنها یکی از مراحل مهاجرت به ایالات متحده است و شهروندی ایالات متحده را به معنایی که شما مطرح نموده اید، تضمین نمی نماید.

برنامه DVLottery یا برنامه Visa Lottery یا همان برنامه نیمه سالیانه ایالات متحده برای تخصیص ویزای دائم به شهروندان کشورهایی که در آمارهای مهاجرت به ایالات متحده رجحان دارند، یکی از برنامه های مهاجرتی ایالات متحده آمریکاست.

برای شرکت در این برنامه، افراد می بایست از یکی از کشورهای مشخص شده به وسیله دولت آمریکا باشند و باید حداقل دارای مدرک دیپلم و یا معادل آن باشند. بعلاوه برای شرکت در این برنامه، شخص باید حداقل دو سال سابقه کار در یک حرفه مشخص داشته باشد یا دارای حرفه خاصی باشد که در آن آموزش داده شده باشد.

در این برنامه، برندگان به صورت تصادفی انتخاب می شوند و ویزای دائمی در اختیارشان قرار می گیرد. با دریافت ویزای دائمی، فرد می تواند به صورت قانونی در ایالات متحده زندگی کند و از تمامی حقوق و مزایای شهروندان ایالات متحده بهره مند گردد.

بنابراین، شرکت در این برنامه می تواند برای افرادی که در پی آغاز یک زندگی تازه در ایالات متحده هستند، فرصتی مناسب باشد. اما برای شرکت در این برنامه باید به موارد ذکر شده بالا پایبند بوده و بعلاوه مراحل و مدارک مورد احتیاج برای این برنامه را به دقت پیگیری کرد.

تعداد قبول شدگان

تعداد شرکت نمایندگان در برنامه DVLottery هر ساله بسیار بالاست ولی تعداد برندگان آن بسیار کمتر است. به عنوان مثال، در برنامه DV-2022 (یعنی برنامه مربوط به سال 2022)، بیش از 11 میلیون نفر از سراسر دنیا در این برنامه شرکت کردند، اما تنها 55،000 نفر از بین آن ها برنده ویزای دائمی آمریکا شدند.

اگرچه شانس برنده شدن در این برنامه بسیار کم است، اما همچنان بسیاری از افراد در سراسر دنیا از این برنامه استفاده می نمایند و امیدوار به یافتن فرصتی برای آغاز زندگی تازه در ایالات متحده هستند.

آیا مواردی برای بالابردن شانس وجود دارد

اگرچه شانس برنده شدن در برنامه DVLottery بسیار کم است، اما برخی از راه ها و مواردی وجود دارد که ممکن است شانس شما را در برنامه افزایش دهند:

  1. انتخاب کردن کشورهای کمتر شرکت نماینده: انتخاب کردن کشورهای کمتر شرکت نماینده ممکن است شانس شما را افزایش دهد زیرا تعداد شرکت نمایندگان کمتر خلافکاری احتمالی در این کشورها کمتر است و شانس برنده شدن شما بالاتر است.
  2. استفاده از خدمات مشاوره ایمیگری: مشاوران ایمیگری با تجربه و دانش مربوط به برنامه های مهاجرتی ممکن است به شما یاری نمایند تا مدارک و اطلاعات خود را برای برنامه DVLottery به برترین شکل ممکن تهیه کنید.
  3. ارسال چندین برنامه: ارسال چندین برنامه با مدارک مختلف ممکن است شانس شما را بالا ببرد.
  4. ثبت نام در مدت زمان اولیه: ثبت نام در مدت زمان اولیه برای برنامه DVLottery ممکن است شانس شما را افزایش دهد. در واقع، برخی از افراد با فرستادن فرم ثبت نام خود در اولین روز های باز شدن برنامه، توانسته اند شانس خود را بالاتر ببرند.

گفتنی است که هیچ یک از این راه ها به شما تضمینی برای برنده شدن در برنامه DVLottery نمی دهند و همواره شانس شما برای برنده شدن در این برنامه بسیار کم است.

دعوت نامه برنده شدن در برنامه Diversity Visa Lottery برای دوره ای که در آن برنده شده اید، به مدت یک سال اعتبار دارد. اگر در این مدت زمان به ایالات متحده سفر نکنید و فرایند اعتبارسنجی و صدور ویزای شما به خاتمه نرسد، دعوت نامه شما منقضی می گردد و شما دیگر نمی توانید از آن بهره ببرید. پس از صدور ویزای شما، اعتبار آن بر اساس تاریخ ورود به ایالات متحده مشخص می گردد. به طور کلی، بعد از ورود به ایالات متحده، ویزای شما برای یک سال اعتبار دارد و پس از آن باید درخواست تمدید ویزا کرد.

هزینه های تکمیل مدارک برای درخواست ویزای Diversity Visa Lottery ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند هزینه پاسپورت، ترجمه مدارک، هزینه برگزاری مصاحبه و هزینه پرداخت شناسه ویزا بستگی دارد. هزینه پاسپورت و ترجمه مدارک معمولاً به هزینه های اولیه محسوب می شوند و هزینه برگزاری مصاحبه و هزینه پرداخت شناسه ویزا به هزینه های بعدی مربوط می شوند.

به طور کلی، هزینه پاسپورت بسته به کشوری که در آن ساکن هستید، فرق دارد. بعلاوه هزینه ترجمه مدارک بسته به تعداد مدارک و قیمت هر ترجمه نماینده ممکن است متفاوت باشد. هزینه برگزاری مصاحبه بر اساس سفارتخانه و مکان مصاحبه تغییر می نماید و هزینه پرداخت شناسه ویزا نیز بسته به نوع ویزای شما فرق دارد.

به طور کلی، هزینه های تکمیل مدارک برای درخواست ویزای Diversity Visa Lottery حدود 500 تا 1000 دلار آمریکا می تواند باشد. البته این هزینه بسته به شرایط مختلفی مانند تعداد افرادی که شما برایشان درخواست می دهید، کشوری که در آن ساکن هستید و هزینه های شما برای ترجمه مدارک و هزینه برگزاری مصاحبه متفاوت خواهد بود.

در نهایت

همانطور که احتمالا خیلی از شما می دانید امروز نتایج قرعه کشی تازه اعلام می گردد و اگر سال قبل ثبت نام نموده اید از لینک زیر می توانید نتیجه این قرعه کشی را متوجه شوید. (امشب ساعت 20:30 به وقت ایران)

2024 Entrant Status Check

DV-2024 Entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 6, 2023. The DV-2024 registration period opens on October 5, 2022, and closes on November 8, 2022 12:00 PM EST. DV-2024 Entrants should keep their confirmation number until at least September 30, 2024

تماشا نتیجه قرعه کشی 2024 لاتاری آمریکا

منبع: فوت و فن
انتشار: 16 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1402 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1650

به "DVLottery؛ شرح جامع برنامه اقامت دائم آمریکا به وسیله لاتاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "DVLottery؛ شرح جامع برنامه اقامت دائم آمریکا به وسیله لاتاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید