آشنایی با جیلی GC6 نیو فیس و ابعاد و زوایا این خودرو

به گزارش مجله پزشکی، جیلی GC6 نیو فیس نسخه فیس لیفت و بهبود یافته خودروی جیلی GC6 است. همانند بسیاری از نسخه های فیس لیفت، خودروی جیلی GC6 نیو فیس نیز مدتی پس از عرضه نسخه معمولی این خودرو فراوری شد و به بازار آمد.

آشنایی با جیلی GC6 نیو فیس و ابعاد و زوایا این خودرو

خبرنگاران | سرویس خودرو - جیلی GC6 نیو فیس یک خودروی سواری چینی است که در زمستان سال 96 برای نخستین بار در ایران معرفی گردید. البته پیش از آن نسخه معمولی این خودروی چینی در بازار ایران عرضه شده بود. به طور کل از فراوری خودروی جیلی GC6 در کشور چین اکنون چیزی نزدیک به شش سال می گذرد. این خودرو خیلی زود توانست علاوه بر عرض اندام در کشور مادری، حضور مفید در بازار ایران را هم تجربه کند.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر به موضوع دلخواه خود برسید.

 • تعیینات فنی
 • جدول تعیینات فنی
 • امکانات و قابلیت ها
 • تعیینات ظاهری
 • قیمت

درست مانند نسخه معمولی این خودرو، جیلی GC6 نیو فیس نیز مدت کوتاهی پس از معرفی رسمی در چین وارد بازار خودروی ایران شد. البته این خودرو صرفا یک محصول واراداتی محسوب نمی شود و توسط شرکت خودروسازان بم در ایران مونتاژ می شود. شاید به همین دلیل بوده که خودروی جیلی GC6 نیو فیس در قالب تیپ اکسلنت در بازار داخل حضور یافته است.

معمولا خودروهایی که به عنوان مدل فیس لیفت به بازار عرضه می شوند، تغییراتی را نسبت به نسخه ابتدایی خود بازتاب می دهند. قاعده و قانونی که خودروی جیلی GC6 نیو فیس نیز از آن مستثنی نیست. البته بیشتر تغییرات موجود در نسخه ارتقا یافته خودروی GC6 نسبت به مدل اصلی این محصول در تعیینات ظاهری آن بازتاب یافته است. به این معنی که در خودروی جیلی GC6 نیو فیس شاهد تغییر یافتن تعیینات فنی یا ارتقا پیدا کردن تعیینات موتوری نیستیم.

پیش از آن که به تعیینات فنی خودروی جیلی GC6 نیو فیس بپردازیم، بد نیست به این نکته هم اشاره شود که این خودرو علاوه بر ایران در بعضی کشورهای دیگر نظیر امارات متحده عربی نیز عرضه شده است.

تعیینات فنی

جیلی GC6 نیو فیس از نظر تعیینات فنی تفاوت قابل توجهی با نسخه معمولی خود ندارد. بنابراین در نسخه فیس لیفت این خودرو نیز شاهد وجود همان موتور بنزینی چهار سیلندر خطی هستیم که از وجود 16 سوپاپ بهره می برد. موتوری که گنجایشی معادل 1498 سی سی دارد و توان نسبتا متوسطی را از خود به نمایش می گذارد.

حدبیشتر توان خروجی این موتور چهار سیلندر رقمی معادل 105 اسب بخار با احتساب 6200 دور در دقیقه است و حدبیشتر گشتاور آن نیز رقمی برابر با 145 نیوتن متر با احتساب 4200 دور در دقیقه برآورد می شود.

با توجه به نوع سیستم انتقال قدرت خودروی جیلی GC6 نیو فیس که بر مبنای دیفرانسیل جلو طراحی شده است، نیروی خروجی موتور این خودرو به چرخ های آن منتقل می شود. همچنین این خودرو از وجود یک جعبه دنده اتوماتیک چهار سرعته بهره می برد. قطعه ای که از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و توسط شرکت جت کو ژاپن طراحی و فراوری شده است.

سیستم ترمز خودروی جیلی GC6 نیو فیس چه در بخش جلو و چه در بخش عقب آن به صورت دیسکی طراحی شده است. با توجه به این موضوع که بسیاری از خودروهای ساخت داخل و حتی بعضی از محصولات مشابه چینی از حالت کاسه ای در بخش عقب سیستم ترمز خود استفاده می نمایند، طراحی سیستم ترمز این خودرو به صورت دیسکی می تواند نکته ای مثبت قلمداد شود.

مدت زمان لازم برای رسیدن خودروی جیلی GC6 نیو فیس از سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت حدود 13.5 ثانیه است. همچنین حدبیشتر سرعت قابل دست یابی توسط این خودرو نیز رقمی در حدود 165 کیلومتر در ساعت ارزیابی می شود. اعداد و ارقامی که تفاوت چندانی با نسخه معمولی این خودرو ندارد.

با جمع بندی موارد اشاره شده در سطور بالا می توان خودروی جیلی GC6 نیو فیس را یک خودروی سواری متوسط شهری لقب داد. خودرویی که البته به دلیل فضای نسبتا مناسب برای جا دادن سرنشینان خود می تواند به منظور انجام مسافرت های خانوادگی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

این خودرو همچنین از نظر میزان مصرف سوخت نیز عملکرد مناسبی را از خود به نمایش می گذارد. به گونه ای که میزان متوسط مصرف سوخت این خودرو در حالت چرخه ترکیبی رقمی معادل 6.7 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت برآورد می شود. ضمن آن که استاندارد آلایندگی خودروی جیلی GC6 نیو فیس نیز در حالت یورو 5 تعریف شده است. برای یافتن آگاهی بیشتر از سایر تعیینات فنی خودروی جیلی GC6 نیو فیس می توانید جدول زیر را از نظر بگذرانید.

جدول تعیینات فنی

تعیینات فنی خودروی جیلی GC6 نیو فیس (تیپ اکسلنت)
نوع موتور خودروبنزینی خطی
تعداد سیلندر4 سیلندر
تعداد سوپاپ 16 سوپاپ
گنجایش موتور1498 سی سی
حدبیشتر توان خروجی موتور خودرو105 اسب بخار با احتساب 6200 دور در دقیقه
حدبیشتر گشتاور فراوریی موتور خودرو145 نیوتن متر با احتساب 4200 دور در دقیقه
نوع جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک (محصولی از شرکت جت کو ژاپن)
نوع سیستم انتقال قدرت خودرودیفرانسیل جلو
طول خودرو4342 میلی متر
عرض خودرو 1692 میلی متر
ارتفاع خودرو 1435 میلی متر
فاصله موجود میان دو محور خودرو 2502 میلی متر
گنجایش صندوق بار خودرو 468 لیتر
فاصله کف خودرو تا سطح زمین 158 میلی متر
وزن خالص خودرو 1132 کیلوگرم
اندازه چرخ های خودرو 15 اینچ
نوع سیستم تعلیق خودرو در بخش جلو مک فرسون استرات
نوع سیستم تعلیق خودرو در بخش عقب میل پیچشی
نوع سیستم ترمز خودرو در بخش جلو دیسکی
نوع سیستم ترمز خودرو در بخش عقب دیسکی
شتاب صفر تا صد خودرو13.5 ثانیه
حدبیشتر سرعت خودرو 165 کیلومتر در ساعت
میزان مصرف سوخت در حالت چرخه ترکیبی 6.8 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت
استاندارد آلایندگی خودرو یورو 5
گنجایش مخزن سوخت خودرو 45 لیتر

امکانات و قابلیت ها

خودروی جیلی GC6 نیو فیس نیز مانند بسیاری از خودروهای چینی مشابه توسط موسسات ایمنی معتبر اروپایی نظیر یورو ان سی ای پی مورد آزمایش قرار نگرفته است. با این حال این خودرو هم مانند بسیاری از همتایان خود پیروز به کسب هر پنج خبرنگاران ممکن از موسسه ان سی ای پی چین شده است.

این خودرو به منظور حفظ امنیت سرنشینان خود به دو عدد کیسه هوای ایمنی برای راننده و سرنشین صندلی جلو مجهز است. همچنین برای حفظ ثبات و پایداری این خودرو نیز از وجود سیستم های مکملی نظیر سیستم ترمز ضد قفل ABS و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD استفاده شده است.

البته بیشتر امکانات و قابلیت های موجود در خودروی جیلی GC6 نیو فیس در نسخه معمولی این خودرو نیز مشاهده می شود. با این حال نسخه فیس لیفت این خودرو به یک نمایشگر 8 اینچی مجهز است. حال آن که نمایشگر به کار رفته در نسخه معمولی خودروی جیلی GC6 یک نمایشگر 7 اینچی است. همچنین باید به وجود سان روف نیز در خودروی جیلی GC6 نیو فیس اشاره نمود. آپشنی که در نسخه معمولی این خودرو مشاهده نمی شود. سایر امکانات و قابلیت های مهم خودروی جیلی GC6 نیو فیس یا تیپ اکسلنت را نیز می توانید در ادامه این متن به شکل خلاصه مشاهده کنید.

 • مجهز به سیستم ایزو فیکس برای محافظت کودک در صندلی های خودرو
 • وجود قفل کودک برای در های عقب خودرو
 • بهره مندی از سیستم محافظت از اعضای بدن سرنشینان
 • دارای سیستم اتوماتیک قطع کردن سوخت پس از وقوع تصادف
 • بهره مندی از سیستم باز کردن اتوماتیک قفل در های خودرو پس از وقوع تصادف
 • وجود پوشش چرمی دو رنگ روی صندلی های خودرو
 • بهره مندی از صفحه نمایش لمسی 8 اینچی که از سیستم بلوتوث پشتیبانی می نماید و از امکان ارتباط با موبایل نیز برخوردار است
 • مجهز به سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
 • وجود چراغ های بدرقه در بخش جلو به همراه چراغ های روشنایی روز
 • درای سیستم صوتی چند رسانه ای که از وجود چهار عدد بلندگو بهره می برد و به قابلیت پخش فایل های MP5 مجهز است
 • وجود شیشه ضد بخار در بخش عقب
 • وجود چراغ راهنما روی آینه های جانبی
 • وجود استراحت گاه دست در بخش میانی کنسول جلو
 • وجود چراغ خطر درون در های خودرو
 • برخورداری چراغ های عقب خودرو از کیفیت ال ای دی
 • بهره مندی خودرو از رینگ های آلومینیومی

شاید آپشن های خودروی جیلی GC6 نیو فیس در نگاه کلی از نظر کمیت چندان چشم گیر جلوه نکند. با این حال امکانات یاد شده برای خودرویی در این حد و اندازه کم و بیش معقول به نظر می رسد. به خصوص آن که امکاناتی نظیر سان روف و نمایشگر 8 اینچی لمسی موارد مشتری پسندی به شمار می فرایند و در نظر مخاطب کاملا جلب توجه می نمایند.

تعیینات ظاهری

در مجموع بیشتر تفاوت های موجود میان خودروی جیلی GC6 و نسخه فیس لیفت این خودرو در تعیینات ظاهری این دو محصول نمایان می شود. در نمای جلوی خودرو شاهد چراغ های روشنایی روز هستیم. همچنین نوع طراحی چراغ های جلو نیز در این خودرو نسبت به نسخه معمولی آن تغییر یافته و حالت باریک تری به خود گرفته است.

از دیگر تغییرات نمای جلوی این خودرو می توان به تغییر شکل بخش جلو پنجره آن اشاره نمود. در واقع با تغییر یافتن طراحی چراغ ها و بخش جلو پنجره این خودرو، چهره جیلی GC6 نیو فیس جدی تر از نسخه معمولی این محصول جلوه می نماید. نظیر تغییرات یاد شده را می توان در نوع طراحی سپر جلوی این دو محصول نیز مشاهده کرد.

به طور کل نمی توان گفت که تغییر شکل نمای جلوی خودروی جیلی GC6 نیو فیس موجب زیباتر شدن این خودرو نسبت به نسخه معمولی آن شده است. چرا که زیباتر جلوه کردن نسخه ابتدایی و فیس لیفت این خودرو بیشتر به سلیقه افراد مختلف بستگی دارد.

تغییرات موجود در نمای عقب خودروی جیلی GC6 نیو فیس نسبت به نمای جلوی آن نامحسوس تر به نظر می رسد. اگر از دور به چراغ های عقب خودروی جیلی GC6 و نسخه فیس لیفت آن نگاه می کنیم شاید تفاوت چندان واضحی میان آنها احساس نشود. اما با نزدیک تر شدن به این دو خودرو تغییر فرم چراغ های عقب آن ها کاملا تعیین خواهد بود. همچنین نوع طراحی سپر عقب خودروی جیلی GC6 نیو فیس نیز تا حدی نسبت به نسخه معمولی آن تغییر یافته است. با این حال در نمای کنار تفاوت چندان فاحشی میان خودروی جیلی GC6 و نسخه فیس لیفت آن وجود ندارد.

با ورود به فضای کابین خودروی جیلی GC6 نیو فیس نخستین تفاوت موجود میان نمای داخل این خودرو با مدل معمولی آن در تغییر شکل سیستم سرگرمی این دو خودرو به چشم می آید. در عمل به جز تغییر مذکور و همچنین تغییر شکل یافتن نوع طراحی فرمان این خودرو (که حالت اسپورت تری به خود گرفته است) شاید نتوان تفاوت قابل توجهی را میان نمای داخل خودروی جیلی GC6 نیو فیس و مدل معمولی این خودرو مشاهده کرد.

در مجموع می توان تغییرات ظاهری خودروی جیلی GC6 نیو فیس نسبت به نسخه معمولی این خودرو را مناسب و مثبت ارزیابی کرد.

قیمت

در حال حاضر تنها خودروی جیلی GC6 نیو فیس در ایران مونتاژ می شود. به این معنی که فعلا خبری از عرضه شدن نسخه های کار نکرده و صفر کیلومتر مدل معمولی این خودرو در بازار نیست.

در همان ابتدای معرفی خودروی جیلی GC6 نیو فیس در ایران قرار بر این بود که قیمت این خودرو در بازار رقمی معادل 59 میلیون تومان باشد. با این حال تلاطم قیمت ها اکنون رقم پرداختی برای خریدن این خودرو را به حدود 88 میلیون و 500 هزار تومان (در زمان نگارش این متن) افزایش داده است. در مجموع افزایش 29.5 میلیون تومانی قیمت خودروی جیلی GC6 نیو فیس در طول مدت شش ماه نمی تواند خبر چندان خوشایند و امیدوار نماینده ای باشد.

خودروی بسترن B30 را می توان یکی از جدی ترین رقیب های خودروی جیلی GC6 نیو فیس قلمداد کرد. با این حال این خودرو حداقل 18 تا 20 میلیون تومان گران تر از نسخه فیس لیفت خودروی GC6 معامله می شود. در حالی که توان فنی این دو خودرو تقریبا مشابه با یکدیگر است. البته نباید این نکته را از نظر دور داشت که خودروی بسترن B30 از لحاظ کیفیت آپشن هایی که ارائه می دهد در صندلی بالاتری نسبت به خودروی جیلی GC6 نیو فیس می ایستد.

به هر حال اگر قصد پرداخت پول کمتری را برای خرید یک خودروی سواری متوسط چینی دارید، بهتر است به جای بسترن B30 به سراغ خودروی جیلی GC6 نیو فیس بروید. در خاتمه این متن شما را به تماشای ویدیویی از آنالیز قابلیت های خودروی جیلی GC6 نیو فیس دعوت می کنیم.

منبع: setare.com
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 873

به "آشنایی با جیلی GC6 نیو فیس و ابعاد و زوایا این خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جیلی GC6 نیو فیس و ابعاد و زوایا این خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید