اعلام قیمت رمدسیویر و فاویپیراویر در ایران

به گزارش مجله پزشکی، معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران گفت: قیمت داروی رمدسیویر، هر ویال 1 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت داروی فاویپیراویر به ازای هر ورق قرص حدود 100 هزار تومان است.

اعلام قیمت رمدسیویر و فاویپیراویر در ایران

به گزارش فارس، علی ماهر، معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران گفت: در بسیاری از کشور ها افرادی که از ماسک استفاده نمی نمایند مجازات می شوند. قطعا سختگیری ها ما هم باید بیشتر گردد.

معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران درباره شرایط فعلی شرایط قاچاق دارو های کرونا گفت: دو داروی رمدسیویر و فاویپیراویر در داروخانه های دولتی موجود است و در صورت ارائه پفراینده و تشخیص احتیاج بیمار، این دارو ها با قیمت دولتی عرضه می شوند. قیمت داروی رمدسیویر، هر ویال 1 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت داروی فاویپیراویر به ازای هر ورق قرص حدود 100 هزار تومان است و در داروخانه های 13 آبان، شهید کاظمی و دیگر داروخانه های دولتی در صورت تایید معاونت درمان موجود و قابل دریافت است.

ماهر با اشاره به فراوری داروی رمدسیویر در داخل کشور گفت: این دارو در گذشته در ایران فراوری نمی شد و طبق اعلامیه وزارتخانه، هیچ دارویی قبل از مورد تایید وزارت بهداشت، نباید تجویز گردد. در صورت خرید دارویی که مورد تایید نیست، دولت هیچگونه مسئولیتی در قبال عواقب این عمل به عهده نمی گیرد.

وی در ارتباط با احداث بیمارستان های صحرایی در تهران گفت: هنوز احتیاج به احداث بیمارستان صحرایی در تهران احساس نمی گردد؛ اما درصورت ادامه فرایند افزایشی تعداد مبتلایان ناچارا مجبور به احداث بیمارستان صحرایی خواهیم شد.

ماهر همچنین در راستای نظر رئیس جمهور در رابطه با ادامه دار بودن کووید-19 و افزایش آمار بستری مبتلایان گفت: تمامی این احتمالات، کاملا به رفتار مردم بستگی دارد. در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی، طبیعتا بار این بیماری کاهش پیدا می نماید و به نحو بهتری می توان این بیماری را مدیریت کرد و درغیر صورت، شاهد افزایش چندین برابری تعداد مبتلایان خواهیم بود.

وی با اشاره به مجازات افرادی که با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باعث سرایت این بیماری به دیگران می شوند گفت: در بیش از 120 کشور افرادی که از ماسک استفاده نمی نمایند مجازات می شوند. قطعا سختگیری ها ما هم باید بیشتر گردد. زیرا این مسئله کاملا اجتماعی است و نتیجه آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

ماهر درباره آمار منتشر شده در خبر ها مبنی بر ابتلاء حدود 20 میلیون ایرانی به کرونا گفت: من مستنداتی در این مورد ندیده ام و بعید می دانم این رقم صحت داشته باشد.

معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در مورد تجدید محدودیت ها در تهران گفت: این محدودیت ها به مدت یک هفته تمدید شده است و مراکز ورزشی، استخر ها، مراکز تجمع، مجالس ختم و پذیرایی و... شامل این محدودیت ها می شوند؛ اما طبیعتا درصورت مشاهده بهتر شدن شرایط این محدودیت ها کاهش پیدا می نمایند.

ماهر در رابطه با فراوری و توزیع ماسک و وظایف نهاد های مرتبط گفت: فراوری ماسک بر عهده وزارت صمت است و نظارت بر توزیع نیز بر عهده بخشی از وزارت صمت که همان وزارت بازرگانی سابق است گذارده شده است. ما نیز در وزارت بهداشت و ستاد کرونا چندین نامه با موضوع نبود ماسک در داروخانه ها که امن ترین و قابل اعتماد ترین مکان برای تهیه ماسک هستند به مقام ریاست جمهوری نوشته ایم.

وی اضافه کرد: گویا قیمت اعلام شده با قیمت تمام شده فاصله زیادی دارد و از این نظر، داروخانه ها ناچار به افزایش قیمت فروش ماسک ها هستند. به نظر میرسد مسئله ای در مشخص قیمت ها موجود است که ضروری است این مسئله پیگیری گردد. داروخانه ها نیز به ما اعلام نموده اند که ماسک ها با قیمت مصوب توزیع نمی شوند و نهادی هم نیست که آن را پیگیری کند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 545

به "اعلام قیمت رمدسیویر و فاویپیراویر در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام قیمت رمدسیویر و فاویپیراویر در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید