خبر مهم درباره دو داروی درمان کرونا

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران : طبق اعلام دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه، در حوزه بستری 90 درصد هزینه دو داروی کرونا تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

خبر مهم درباره دو داروی درمان کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سید سجاد رضوی، دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه درباره پوشش بیمه ای فاویپیراویر و رمدسیویر، گفت: اگر دارویی در پروتکل های درمانی کرونا باشد، می تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد. فعلا فاویپیراویر و رمدسیویر فقط در حوزه بستری استفاده می شوند و هر دو تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه ابلاغیه پوشش بیمه ای این دو دارو در حوزه بستری چند روز قبل از سوی وزیر بهداشت، انجام شده است، اضافه نمود: در حوزه بستری 90 درصد هزینه ها تحت پوشش بیمه قرار می گیرد و اگر فردی توانایی پرداخت همان 10 درصد را هم نداشته باشد، به وسیله مددکاری بیمارستان پیگیری و پرداخت می گردد. بر این اساس در حال حاضر 90 درصد هزینه فاویپیراویر و رمدسیویر در بخش بستری از سوی بیمه پرداخت می گردد. برای حوزه سرپایی فعلا تصمیم گیری نشده است و هنوز این داروها وارد پروتکل درمانی سرپایی نشده اند.

رضوی در ادامه از تصویت تعرفه های حدود 250 خدمت دندان پزشکی در دولت اطلاع داد و گفت: بنابراین مردم از این به بعد می دانند که برای خدمات دندان پزشکی طبق تعرفه مصوب چقدر باید بپردازند. تعرفه حدود 250 خدمت دندان پزشکی در دولت مصوب شده و فکر می کنم در هفته آینده ابلاغ می گردد.

وی همچنین گفت: تعرفه تست تشخیصی PCR نیز مصوب شده و در این هفته عدد و رقم آن ابلاغ می گردد که قیمت آن از قیمت های موجود کمتر خواهد شد. تست PCR در بیماران بستری و در مراکز 16 ساعته وزارت بهداشت به صورت رایگان انجام می گردد، اما مردم برای انجام تست به صورت سرپایی از بخش خصوصی باید هزینه بپردازند که تعرفه آن مقداری متغیر است، حال ما تعرفه ای را ابلاغ می کنیم که از هزینه فعلی کمتر است. بر این اساس هزینه تست PCR در مراکز خصوصی معقولانه می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 740

به "خبر مهم درباره دو داروی درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم درباره دو داروی درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید