طرح تازه اکونومیست برای هشدار در برابر تغییرات اقلیمی

به گزارش مجله پزشکی، نشست گروه جی 20 در رم، همایش اقلیمی کاپ 26، اقتصاد آمریکا پس از کرونا و هوش مصنوعی، عناوین مهم روزنامه های امروز دنیا هستند.

طرح تازه اکونومیست برای هشدار در برابر تغییرات اقلیمی

به گزارش خبرنگاران، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ در توضیح مهمترین اخبار روزنامه های شنبه ـ 8 آبان ماه ـ می نویسد:

رهبران سیاسی در رم

فایننشال تایمز نوشت: سران کشورهای جی بیست، در رم. جی بیست و رهبران جهانی آن، در رم، به چه می خواهند دست پیدا نمایند و به چه چیزهایی دست خواهند یافت؟ جنگ میان انگلیس و فرانسه، بر سر صیادی در دریا.

این از نتایج آغازین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است. انتخاب دوباره امانوئل و امید پهن کردن تور صیادی فرانسه، بیش از بیش انگلیس را آزار خواهد داد. حزب لیبرال دموکراتیک، از 1955 یعنی از هنگام پیدایش آن حکومت و سیاست را در ژاپن در دست دارد. البته، جز دو وقفه کوتاه یکی دو ساله. البته این امر، رای دهنگان را شاد نمی سازد.

جای باران بر سر زمین بلا می بارد!

اکونومیست، هفته نامه انگلیسی می نویسد: در گلاسکو، یکشنبه، همایش اقلیمی کاپ 26 هم حاد و هم نومیدساز خواهد بود. چرا؟ اگرچه چنین گردهمایی ها هنوز برترین راه حل برای ایجاد تغییرات اقلیمی است. کاریکاتور آندره اوسینی بر جلد هفته نامه اکونومیست با عنوان کاپ بیرون همراه شده است، این طرح، به جای سه میمون، سه پنگوئن را نشان می دهد، که با دست هایشان، چشم ها، گوش ها و دهانشان را پوشانده اند. از سال 1995 کشورها، در برابر تغییرات اقلیمی، هر سال گرد آمده اند و هنوز هم همین کار را می نمایند. مثل باران که در نمایش شب دوازدهم ویلیام شکسپیر که به گفته بازیگر آن در انتها نمایش: باران هر روز می بارد، همایش اقلیمی، هر سال بر پا می گردد اما تغییرات اقلیمی، بلاها را بر سر زمین می بارد.

مراقبت ویژه از اقتصاد پس از کرونا

فایننشال تایمز، نوشت: مراقبت های ویژه اقتصاد پس از عصر کرونا در آمریکا، به نظر یک بازگشت نومیدانه به عقب و پر شباهت به ترامپ است. انتظارات بیش تری از سرعت گرفتن چرخه اقتصاد در دسترس نیست. اگر چه گفته می گردد، آمریکا، از رکودی که سال پیش با آن رو در رو بود، به آرامی نفسی می کشد اما تا افتادن روی ریل به زمان بیشتری احتیاج است.

در حاشیه خبرهای امروز می خوانیم:

ماشین های هوشمندتر از انسان

گاردین نوشت: پروفسور ستوآرت راسل بنیانگذار مرکز هوش مصنوعی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی می گوید، بیشتر متخصصان بر این باورند که ماشین های هوشمندتر از انسان در این قرن، ساخته و توسعه می یابند. جامعه هوش مصنوعی، هنوز این حقیقت را درک نکرده است که ماشین های هوشمند، به راستی، اثرهای بزرگ در دنیای واقعی دارند. هوش مصنوعی، در عرصه های بسیاری راه یافته است مثل: موتورهای جست و جوی بانکداری، شناسایی چهره ها و ماشین ترجمه که در سال های اخیر، به دامنه های گسترده ای دست یافته اند. باید برخورد انسان با ماشین های هوشمند، محتاطانه باشد. نباید برای پیشتازی هوش مصنوعی، انسان را قربانی یا خوکچه هندی آزمایشگاه ها کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1280

به "طرح تازه اکونومیست برای هشدار در برابر تغییرات اقلیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تازه اکونومیست برای هشدار در برابر تغییرات اقلیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید