دولت بایدن به دنبال تعطیلی زندان گوانتانامو است خبرنگاران

به گزارش مجله پزشکی، یک مقام کاخ سفید مدعی شد که دولت جدید این کشور در حال آنالیز سیاستی است که هدف آن تعطیلی زندان گوانتانامو است.

دولت بایدن به دنبال تعطیلی زندان گوانتانامو است خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام کاخ سفید روز آدینه گفت که دولت بایدن آنالیز های رسمی درباره آینده زندان گوانتانامو با هدف تعطیلی آن را شروع نموده است.

دو مقام نزدیک به این موضوع در تبادل نظر با رویترز گفتند: چند دستیار در حال پیشبرد مذاکرات داخلی با هدف اقدامی اجرایی هستند که طی هفته ها یا ماه های آینده توسط جو بایدن امضا خواهد شد.

امیلی هورن سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به خبرگزاری رویترز گفت: ما در حال اجرا فرایندی برای ارزیابی شرایط کنونی هستیم که دولت بایدن از دولت سابق آمریکا در راستای هدف گسترده تر خود در بستن گوانتانامو به میراث برده است.

این مقام آمریکایی اضافه نمود: شورای امنیت ملی، همکاری نزدیکی با وزارت دفاع، وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری درباره فرایند تعطیلی تاسیسات گوانتانامو خواهد داشت. در این زمینه رایزنی نزدیکی با کنگره انجام خواهد شد.

سیاست تعطیلی زندان گوانتانامو یکی از سیاست های قدیمی دولت باراک اوباما رئیس جمهور اسبق آمریکا بوده که این سیاست پس از رسیدن دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به قدرت در سال 2017 متوقف شد.

ترامپ در تمامی 4 سال دوران ریاست جمهوری خود زندان گوانتانامو را باز نگه داشته بود. در حال حاضر 40 زندانی و به مدت تقریبا دو دهه است که بدون هیچگونه اتهام یا محاکمه ای در گوانتانامو قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 945

به "دولت بایدن به دنبال تعطیلی زندان گوانتانامو است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت بایدن به دنبال تعطیلی زندان گوانتانامو است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید