روسیه خواهان خویشتنداری دو کره شد

به گزارش مجله پزشکی به نقل از رویترز، دفتر ریاست جمهور روسیه کرملین امروز سه شنبه نسبت به افزایش تنش ها میان دو کُره ابراز نگرانی کرد.

روسیه خواهان خویشتنداری دو کره شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

دفتر ریاست جمهور روسیه در این خصوص گفت که از اوضاع جاری در شبه جزیره کُره نگران بوده و خواهان خویشتنداری دو کشور است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهور روسیه در این ارتباط گفت که مسکو پیگیر تحولات در شبه جزیره کره است، اما تا به امروز برنامه ای برای تماس های دیپلماتیک سطح بالا به منظور کاهش تنش ها در دستور کار ندارد.

لازم به ذکر است، کره شمالی ساعاتی پیش دفتر ارتباطات دو کشور در مرز با کره جنوبی را منفجر کرد. این اقدام کره شمالی در ادامه تنش های پیونگ یانگ و سئول صورت گرفته است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی می گویداز وقوع انفجار در منطقه مرزی میان دو کره اطلاع داده است.

طبق گزارش ها، کره شمالی دفتر ارتباطات با کره جنوبی را در شهر مرزی کائه سونگ منفجر نموده است.

در همین رابطه کره شمالی با تایید منفجر کردن دفتر هماهنگی سئول-پیونگ یانگ در مرز دو کره از قطع تمامی ارتباطات با کره جنوبی اطلاع داد.

این در حالی است که مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی دیروز دوشنبه از همسایه شمالی خود خواست تا به کوشش ها برای رسیدن به صلح میان دو کشور وفادار بماند.

رئیس جمهور کره جنوبی در ادامه اضافه نمود: نمی توانیم اجازه دهیم که وعده صلحی که من به همراه رئیس کیم جونگ اون آن را در برابر 80 میلیون کره ای ارائه دادیم، از دست برود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 482

به "روسیه خواهان خویشتنداری دو کره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواهان خویشتنداری دو کره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید